Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8508 από kostas.b
Απαντήθηκε από kostas.b στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
Για τα παιδια που ρωτανε για το ρευμα επειδη εχω μια πελλετομηχανη η οποια ειναι η KL200C οταν την εγκατεστησα ειχα στον πινακα του τριφασικου ρευματος μια ασφαλεια 10Α με αποτελεσμα οταν η μηχανη ζοριζοτανε να μου πεφτει.

Τοποθετησα ασφαλεια των 30Α και ολα ΟΚ.

Η συγκεκριμενη μηχανη εχει εναν πινακα με δυο οργανα.Το ενα ειναι βολτομετρο και το αλλο αμπερομετρο.Το βολτομετρο δειχνει την ταση του δυκτιου που στην προκειμενη περιπτωση ειναι 380V ενω το αμπερομετρο δειχνει τα amper.Οταν η μηχανη δουλευει ελευθερα δηλαδη δεν πρεσσαρει τα αμπερ ειναι κοντα στα 2Α ενω οταν αρχιζει το πρεσσαρισμα τοτε τα αμπερ ανεβαινουν.

Στην περιπτωση που πρεσσαρουμε πυρηνοξυλο τοτε ρυθμιζουμε την μηχανη να δειχνει περιπου 12Α ενω οταν η μηχανη πρεσσαρει πριονιδι τοτε το ζορισμα μεγαλωνει και γι' αυτο τον λογο αυξανονται και τ' αμπερ.Εγω οταν πρεσσαρα πριονιδι το αμπερομετρο επαιζε μεταξυ 18-22Α.
Η ρυθμιση του πρεσσαρισματος γινεται απο τις δυο αλενοβιδες που βρισκονται δεξια και αριστερα απο το χωνι.Οσο περισσοτερο τις σφιγγεις τοσο περισσοτερο αυξανεται και η δυναμη πρεσσαρισματος οπως και τα αμπερ.
Παντως πανω απο 20Α η μηχανη ζοριζεται αρκετα αλλαζει θορυβο και δεν αποδιδει αρκετα.

Το παραπανω αποδεινυεται και με τον νομο της φυσικης που μας λεει οτι η ισχυς ισουτε με το γινομενο της τασης επι το ρευμα οποτε εχουμε οτι μια μηχανη με ισχυς 7,5 kw στα 380V αποδιδει την μεγιστη ισχυ της οταν την διαπερνα ρευμα περιπου 20Α.

P=V*I αρα I=P/V=7500/380=19.7A.

Οποτε και στον πινακα αν βαλουμε μια 25αρα ή 30αρα ασφαλεια θα μας καλυψει γιατι πολυ απλα δεν προκειται να το δουλεψουμε με υωηλοτερο ρευμα.

Τωρα για τα παιδια που θα ηθελα να παραγγειλουν την ΚΛ200Β καλο θα ηταν να δωσουν αλλα 40 δολαρια και να παρουν την ΚΛ200C η οποια εχει ενα εξτρα ντουλαπακι για μικροεργαλεια πολυ χρησιμο και επισης εχει ολο το μοτερ της καλυμενο με λαμαρινα επισης αρκετα χρησιμο μιας και ειναι προστατευμενο απο τις σκονες και τυχον νερα και υγρασια.


Για την ομαδικη παραγγελεια ειμαι μεσα για τον μικρο μονοφασικο σφυρομυλο CF158.Eυχαριστω εκ των προτερων τα παιδια που θα τρεξουν το ολο θεμα.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kostas.b.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8661 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
Καλημέρα σας κύριοι συνάδελφοι πελετοφτιάχτες. :)

Μόλις μου ήρθε η προσφορά-προτιμολόγιο για τα μηχανήματα που δείξαμε ενδιαφέρον. Αυτή η προσφορά είναι από την δική μου προσπάθεια-επαφή με την Κινέζικη εταιρία AGICO που φημίζεται για τις γνώσεις της επάνω στις μηχανές παραγωγής πελετ που αφορά το ξύλο.







Θα παρατηρήσετε ότι οι μικροί σφυρόμυλοι, και η μια μικρή πελετομηχανή είναι ελαφρώς ακριβότερα από τον άλλο τιμοκατάλογο του φίλου της εταιρία LAIZHOU.

Οι μεγάλες όμως μηχανές είναι λίγο φθηνότερες στην παρούσα προσφορά, εταιρία AGICO.

Επίσης η AGICO χρεώνει και 1 ανταλλακτικό σετ για κάθε μηχανή που έχουμε παραγγείλει για 420δολάρια.

Τώρα για "αστέρα" "τρίγωνο" θα βρω τον τρόπο να τους εξηγήσω τι ζητάω, στην επόμενη επαφή που θα κάνω.

Το πόσο τελικά θα μας στοιχίσουν μετά τον εκτελωνισμό, θα πάω μια από αυτές τις ημέρες να ρωτήσω. Πάντως θα έρθουν με το πλοίο εδώ στην Θεσσαλονίκη. Φαντάζομαι εδώ να μην υπάρχουν "λιμενοβιομήχανοι" και μας ξεψειρίσουν στην μεταφορά από το πλοίο στην αποβάθρα. :cheer:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8668 από fillmore
Απαντήθηκε από fillmore στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
mastores σε ευχαριστούμε που χάνεις τον πολύτιμο χρόνο σου για όλους μας. Περιμένουμε με αγωνία αυτές τις πληροφορίες!!!!!....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8684 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
mastoras, λεει 5 σετ ρολερ και μητρες 420D και οχι ενα.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8713 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
Τώρα για "αστέρα" "τρίγωνο" θα βρω τον τρόπο να τους εξηγήσω τι ζητάω, στην επόμενη επαφή που θα κάνω.

Γεια σας
μάστορα στην φώτο www.agico.com.cn/pellet-mill/flat-die-pellet-mill.html φαινεται να εχει διαταξη εκκίνησης αστέρα τρίγωνο με χρονοκαθυστέρηση, αλωστε με 30hp μοτερ τα αμπερ θα ηταν πολυ πανω απο 100!!
Εγώ θέλω αν ειναι δυνατόν μετα απο την ανάρτηση του δεύτερου τιμοκαταλόγου να αλλάξω τον σφυρομυλο με αυτόν: TFS420A hammer mill With cyclone 22HP Diesel engine μαζι με ενα σετ ανταλλακτικά μαχαίρια
και να παραγγείλω δυο έξτρα σετ ρολερ / μητρα για την πρέσα
ελπίζω να μην δημιουργώ πρόβλημα

Μάλλον υα χρησιμοποιήσω την πρέσα για να φτιάξω και μικρή ποσότητα ζωοτροφής (κουνελινη) το εχει κάνει κανείς?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8714 από thlanarass
Απαντήθηκε από thlanarass στο θέμα Απ: Αγορά πελλετόπρεσας απο Κίνα
Εχει και εδω πρεσσες με και χωρις μηχανη.

www.pelletmill.net/wood_pellet_machine.html στις ιδιες τιμες.

εγω ομως ενδιαφερομαι για αυτες εδω γιατι απο οτι μου ειπε ο κινεζος ειναι ποιο ενυσχυμενες.
www.pelletmill.net/pellet-mill.html
εγω ειμαι μεσα για αυτη με ενα σετ εχτρα ρολλερ και μητρα
ZLSP-200 R-Type Wood Pellet Mill

εκτος αν μπορει ο AGICO να βρει αυτη την ποιο ενισχημενη
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by thlanarass.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.154 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ