Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127124 από Βιομαζιστής

xrysafis72 έγραψε: ετσι παλικαρε να μου την λες.το ολα τα δικα μου εξοδα μεχρι τωρα ειναι 8000 ευρο .και ολα αυτα τα χρωσταω στην αντιδραση που ειχες για την παραγωγη πελλετ.θα ηθελα να σε ευχαριστησω που μου εδωσες αυτο κινητρο οστε να μπορω πλεων να εχω ενα σεβαστο μεροκαματο στο οικογενειακο μου εισοδημα (οχι μονο απο ξυλο πελλετ αλλα και απο ζωοτροφες).τωρα για την εξυπναδα που λες οτι πουλαω στο φορουμ σε αφιερωνω το παρακατω βιντεο απο πολλους εξυπνους σαν και εμενα αλλα με ποιο απλοικα μηχανηματα(και ειμαστε πολλη,θα επεσε επιδημια)


:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Χρυσάφη αγόρι μου, να υποθέσω ότι δεν κατάλαβες λέξη από ότι έγραψα!

Πίσω από τις λέξεις, κάθεται ο Αλέξης! :silly: :silly: :silly:

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με την περίπτωσή σου. Θα σε παραπέμψω μόνο στον τίτλο του θέματος.
Τι γράφει και τι απαντάς εσύ.
Καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για θέμα προς αυτούς που θέλουν να στήσουν επιχείρηση παραγωγής πέλλετ καύσης και ζωοτροφής ή σε άτομα που ενδιαφέρονται να μειώσουν το κόστος της πρώτης ύλης που χρειάζονται για να ζεσταθούν οικονομικά;
Αν και δεν τρέφω και πολλές ελπίδες πως θα καταλάβεις τελικά.
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Άντε, καλή τύχη!

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127156 από xrysafis72

Βιομαζιστής έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: ετσι παλικαρε να μου την λες.το ολα τα δικα μου εξοδα μεχρι τωρα ειναι 8000 ευρο .και ολα αυτα τα χρωσταω στην αντιδραση που ειχες για την παραγωγη πελλετ.θα ηθελα να σε ευχαριστησω που μου εδωσες αυτο κινητρο οστε να μπορω πλεων να εχω ενα σεβαστο μεροκαματο στο οικογενειακο μου εισοδημα (οχι μονο απο ξυλο πελλετ αλλα και απο ζωοτροφες).τωρα για την εξυπναδα που λες οτι πουλαω στο φορουμ σε αφιερωνω το παρακατω βιντεο απο πολλους εξυπνους σαν και εμενα αλλα με ποιο απλοικα μηχανηματα(και ειμαστε πολλη,θα επεσε επιδημια)


:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Χρυσάφη αγόρι μου, να υποθέσω ότι δεν κατάλαβες λέξη από ότι έγραψα!

Πίσω από τις λέξεις, κάθεται ο Αλέξης! :silly: :silly: :silly:

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με την περίπτωσή σου. Θα σε παραπέμψω μόνο στον τίτλο του θέματος.
Τι γράφει και τι απαντάς εσύ.
Καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για θέμα προς αυτούς που θέλουν να στήσουν επιχείρηση παραγωγής πέλλετ καύσης και ζωοτροφής ή σε άτομα που ενδιαφέρονται να μειώσουν το κόστος της πρώτης ύλης που χρειάζονται για να ζεσταθούν οικονομικά;
Αν και δεν τρέφω και πολλές ελπίδες πως θα καταλάβεις τελικά.
:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Άντε, καλή τύχη!



ετσι ειμαι εγω δεν καταλαβαινω θεο :woohoo: :woohoo:
ειχουν ξεκινηση 2 φιλαρακια την συνεργασια μεταξυ τους,ειναι και μελη του φορουμ (ελπιζω οταν ολοκληρωσουν τα εργαλια και την παραγωγη του να τα ανεβασουν εδω) :sick: :sick:
δεν πιστευω να σε χασω τωρα που βρεθηκαμε ξανα :kiss: :kiss: τωρα θα αρχησουν και τα καλητερα(ελπιζω να ανεβασουν τα παιδια και την παραγωγη για τα σπιτια του) :evil: :evil:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #127906 από kosmidis80
Ετσι για να κραταμε επανω το θεμα :




Δοκιμη Κοχλία τροφοδοσιας πρεσας πελλετ. Μας μενει το μοτερ που θα τον γυριζει και το ινβερτερ που θα τον οδηγει! Κοστος κοχλια 3μ μεχρι εδω 55 Ε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128710 από kiko73
Απαντήθηκε από kiko73 στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Η ομαδα για συζητηση στο fb υπαρχει ακομα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129561 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!
Το νέο μας μηχάνημα στην βάση που θα δουλέψει την άνοιξη και μετά.



Του βάλαμε και ρόδες για ευκολη μετακίνηση, αφού είναι πετρελαιο γιατί όχι και στο χωράφι απ ευθείας για την παραγωγή του θρύματος.



Σαν τρακτεράκι μοιάζει....βρε μπας και δώσουμε και κίνηση για καμιά σφυρομυλογκαζιά στην άσφαλτο χα χα χα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129563 από AMBIENTES
Μήπως οι δύο ρόδες θα έπρεπε να τις βάλεις με φρένο γιατί όταν δουλεύει θα έχει κραδασμούς και θα τσουλάει.;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.269 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ