Παραγωγή μπριγκέττας

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7261 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
παιδια, για καποιον που σκεφτετε την αμεση κατασκευη του μηχανηματος...αξιζει να αγορασεις τα σχεδια.
ακομη και καποιος μονος του να το παρει,παλι αξιζει, μιας και θα σε βγαλει απο πολλους μπελαδες. πειραματισμους και εξοδα για δοκιμες ωσπου να βρεις τον καλητερο συνδυασμο. ακομη και την ποιο απλη πληροφορια που θα παρεις θα σε βγαλει απο πολυ κοπο και εξοδα για δοκιμες. πχ εχει το μοτερ για να πιεζει το τριμμα προς το εμβολο με μια κοχλια.η γωνιακη δεν ξερεις ποσσες στροφες υποπολαπλασιαζει. μπορει να βαλεις εσυ μια οτι να ναι και να μην ειναι αρκετη η ποσοτητα που πρεσσαρει. ή μπορει να ειναι παρα πολυ και να δημιουργει προβλημα.
η εταιρια ειναι σλοβακικη και θα στειλω το βραδυ mail αν εκτος απο τα σχεδια εχουν και μηχανες προς πωληση.
OANNHSEA θυμασαι που συζητουσαμε στο αδελφο τοπικ "πελλετ για ιδιοχρηση" για το μηχανημα της ινδικης ronak? πλεον εχουμε βρει και μικροτερο μηχανημα. επισης ειχαμε αναφερει οτι μηχανουργεια εδω στην ελλαδα θα μπορουσαν να αγορασουν ενα και να το αντιγραψουν ωστε να βγουν και καποιες μηχανες εδω στην ελλαδα.πλεον εχουμε βρει μηχανη μικροτερης αποδοσης και οχι σαν το κτηνος της ronak. πλεον δεν χρειαζεται ουτε καν να αγορασουν το μηχανημα μιας και σου πουλανε τα σχεδια "κοψωχρονιας". αλλα στο ελλαδισταν κανεις δεν ενδιαφερεται.προτιμουν να καθονται και να κλαινε την μοιρα τους καθως ειδαν το εισοδημα τους να μειοντεται δραματικα.και ομως υπαρχει δρομος για να βγουν απο το αδιεξοδο...αλλα δεν θελουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7263 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του KunenaΔεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του KunenaΥπαρχουν και τα σχεδια για αυτην.[/quote]

και εδω για την αλλη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7265 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του KunenaΔεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

^silent_power^ έγραψε: Υπαρχουν και τα σχεδια για αυτην.


και εδω για την αλλη
[/quote]

Για την τελευταία που έβαλες έχω κάνει μέχρι στιγμής 3 ερωτήσεις σε αντίστοιχες κατασκευαστικές που ξέρω.
Η απάντηση είναι: δεν συμφέρει, γιατί με 100 ευρώ κέρδος είναι σα να μη βγάζουμε τίποτα...
Και αυτό με κόστος μηχανήματος 6000 ευρώ τελική...
Από αυτό καταλαβαίνεις πολλά...

Εάν βρούμε ένα μηχανουργείο που να δεχτεί να βγάλει 1000 ευρώ ανά μηχάνημα στα 6000 ευρώ τελική, τότε μπορεί να παραχθεί άνετα...

Το ίδιο και με την παλμική...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7273 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
Για την τελευταία που έβαλες έχω κάνει μέχρι στιγμής 3 ερωτήσεις σε αντίστοιχες κατασκευαστικές που ξέρω.
Η απάντηση είναι: δεν συμφέρει, γιατί με 100 ευρώ κέρδος είναι σα να μη βγάζουμε τίποτα...
Και αυτό με κόστος μηχανήματος 6000 ευρώ τελική...
Από αυτό καταλαβαίνεις πολλά...

Εάν βρούμε ένα μηχανουργείο που να δεχτεί να βγάλει 1000 ευρώ ανά μηχάνημα στα 6000 ευρώ τελική, τότε μπορεί να παραχθεί άνετα...
[/quote]

απο οτι καταλαβα τους ειπες για maximum τιμη στα 6000 ευρω για το μηχανημα με τον κοχλια και αυτη σου ειπαν οτι δεν τους συμφερει γιατι αν πουλησουν 6000 ευρω το κερδος τους ειναι μολις 100 ευρω?!? σωστα καταλαβα?καλα τι κοστολογιο εβγαλαν? τα πιο ακριβα υλικα εβαλαν?
απαντησε μου στα αρακατω:
1. στα 6000 χιλιαδες ειπαμε οτι βγαζουν μονο 100 ευρω. δυλαδη 5900 κοστολογιο? στο κοστολογιο βαζουν και τα εργατικα ετσι? και επειτα απλα θελουν ενα κερδος "αερας" για το μηχανημα, το οποιο ειναι μολις 100 ευρω και δεν τους συμφερει?
2. εαν τα εργατικα ειναι μεσα στην τιμη που εβγαλαν, δεν νομιζεις οτι εαν πας σε ενα μηχανουργειο, ο μηχανουργος θελει το μεροκαματο του να βγαλει? αυτο και μονο αυτο και οχι αερα κερδος επειδη εφτιαξε μηχανημα?
3. η τιμες των υλικων ηταν ψαγμενες ή υπαρχουν περιθωρια να τα βρεις απο αλλο προμηθευτει πιο φθηνα?
επισης παιζει και η ποσοτητα ρολο.πχ ο κινεζος για την πελετιερα που ψαχναμε κατεβαζε την τιμη στο ενα τριτο της λιανικης εαν αγορααζες δεκα μηχανες μαζι!

Υ.Γ.: εκανες καμια ερωτηση για το μικρο με την παλινδρομικη κινηση(το μπλε μηχανημα εννοω)?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7274 από math_pro
Απαντήθηκε από math_pro στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας
[quote="OANNHSEA" post=7212
Eάν την κατασκευάσετε να ξέρετε ότι θα σας πάει κάπου στα 3000 ευρώ - μόνο ο ηλεκτρομειωτήρας μπορεί να κοστίσει κάπου 1000 ευρώ (είναι γουρούνι...)[/quote]

Γιατι να βάλω μειωτήρα και να μην πάρω την μείωση που θέλω με τροχαλία;

OANNHSEA έγραψε: Η απάντηση είναι: δεν συμφέρει, γιατί με 100 ευρώ κέρδος είναι σα να μη βγάζουμε τίποτα...
Και αυτό με κόστος μηχανήματος 6000 ευρώ τελική...
Από αυτό καταλαβαίνεις πολλά...

Εάν βρούμε ένα μηχανουργείο που να δεχτεί να βγάλει 1000 ευρώ ανά μηχάνημα στα 6000 ευρώ τελική, τότε μπορεί να παραχθεί άνετα...

Το ίδιο και με την παλμική...


Τελικά πόσα να βγάλει; 1000 η 100 ευρω ανα μηχάνημα;
Επειδή πρέπει να εννοείς 1000 εχω μηχανουργό και μηχανουργείο σταντ μπάι.
Αν γίνει ομως κάτι θα πρέπει να οργανωθει προσεκτικά διότι οι εποχές δεν σηκώνουν λάθη
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by math_pro.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7276 από ^silent_power^
Απαντήθηκε από ^silent_power^ στο θέμα Απ: Παραγωγή μπριγκέττας

OANNHSEA έγραψε:

γιαννης έγραψε: 26 θελει για αυτη με τον κοχλεια για την αλλη τη μεγαλη με το εμβολο θελει 75 και εχει και μια μικρη με εμβολο οτι πρεπει για μας αλλα δεν εχει σχεδιο για αυτη αν βρουμε για τη μικρη εγω ειμαι μεσα για το παρουμαι ρεφενε


Eάν την κατασκευάσετε να ξέρετε ότι θα σας πάει κάπου στα 3000 ευρώ - μόνο ο ηλεκτρομειωτήρας μπορεί να κοστίσει κάπου 1000 ευρώ (είναι γουρούνι...)


εδω η τιμες, σε ποιο μηχανημα αναφερονται?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ