Φήμες... για το pellet!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42454 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Φήμες... για το pellet!
Κανείς δεν αποκλείει Γιάννη τίποτε ,όπως δε μπορούν να αποκλειστούν και τα σενάρια για τα ξύλα και το πετρέλαιο που αναφέρθηκαν αλλά απορρίπτονται ώς τραβηγμένα .Απλά είναι και αυτό ένα απίθανο σενάριο από αυτά που δέν είναι εύκολο να συμβούν .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42459 από kostas tz
Απαντήθηκε από kostas tz στο θέμα Φήμες... για το pellet!
το τη πριονηδη και κοματια πετανε τα ξυλουργια και οι βιομηχανιες επιλπον δεν λεγεται,εγω ειμαι 100% σιγουρος οτι τα χρησιμοποιουν,αλλα ειναι και στη συνιδηση του καθενος για το τη πρατει!!!

Η πειρα ειναι μια χτενα που την αποκτας οταν εισαι πια φαλακρος!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42467 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Φήμες... για το pellet!
Προσωπικά δεν αποκλείω τίποτα.

Ούτε για "εγκληματική" συμπεριφορά παραγωγών πέλλετ ή οποιουδήποτε προϊόντος, ούτε για παρασκηνιακές διαρροές από έχοντες συμφέροντα εκ του πετρελαίου κλπ.

Δυστυχώς αυτή είναι η κοινωνία μας. Ο ανταγωνισμός είναι αθέμιτος.

Προ κρίσης, γινόταν από απληστία για αύξηση κερδών. Πλέον ίσως να γίνεται και σαν απέλπιδα προσπάθεια επιβίωσης από ορισμένους.

Και για όσους δεν έτυχε να το διαβάσουν, παραθέτω προς ανάγνωση παλαιότερο post του συμφορουμίτη XAALAARAA , έτσι για να αναδείξουμε λίγο το "δαιμόνιο" ενός συμπατριώτη μας πελλετοπαραγωγού.

Παραθέτω εδώ τις φωτογραφίες που επισύναψε ο συμφορουμίτης, έτσι για να βγάζουν μάτι.











Ένας Θεός ξέρει τι άλλο μπορεί να βάζουν μέσα, το οποίο δε φαίνεται με γυμνό μάτι.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42472 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Φήμες... για το pellet!
XAALAARAA, έστω και πολύ κατόπιν εορτής, έχεις +1 (και παραπάνω μη σου πω αν γινόταν :P ) από εμένα φίλε μου γι' αυτό σου το ποστάρισμα. :)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42516 από N1k0s
Απαντήθηκε από N1k0s στο θέμα Φήμες... για το pellet!
Οπότε λίγο πολύ , στο premium pellet , αυτό που περιμένουμε είναι ένα προιόν φτιαγμένο αποκλειστικά από κορμό ξύλου ... Τώρα στη ελληνική αγορά ( διότι για αυτή μιλάμε , φαντάζομαι σε άλλες χώρες είναι πιο τυπικοί και προσεχτικοί ) υπάρχουν σίγουρα επιτήδιοι που θα θελήσουν να πουλήσουν σκουπίδια για μεταξωτές κορδέλες.

Αρα το συμπέρασμα , είναι αυτό που είχα πει και στο πρώτο ποστ , ότι πρόκειται για ράδιοαρβύλα ...

ΥΓ και εγώ καίω πελλέτ , αυτοδηλητηριάζομαι !

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by N1k0s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42519 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Φήμες... για το pellet!

N1k0s έγραψε: Οπότε λίγο πολύ , στο premium pellet , αυτό που περιμένουμε είναι ένα προιόν φτιαγμένο αποκλειστικά από κορμό ξύλου ... Τώρα στη ελληνική αγορά ( διότι για αυτή μιλάμε , φαντάζομαι σε άλλες χώρες είναι πιο τυπικοί και προσεχτικοί ) υπάρχουν σίγουρα επιτήδιοι που θα θελήσουν να πουλήσουν σκουπίδια για μεταξωτές κορδέλες.

Αρα το συμπέρασμα , είναι αυτό που είχα πει και στο πρώτο ποστ , ότι πρόκειται για ράδιοαρβύλα ...

ΥΓ και εγώ καίω πελλέτ , αυτοδηλητηριάζομαι !

Για να πεις ένα pellet premium πρέπει να έχει πιστοποίηση όμως. Μόνο αυτό εγγυάται ότι είναι κορμός ξύλου 100%. Και πάλι μόνο στην κλάση Α1.

ΕΝ Α1
  • κορμός ξύλου
  • χημικώς μη επεξεργασμένα υπολείμματα ξύλου
ΕΝ Α2
  • κορμός ξύλου
  • χημικώς μη επεξεργασμένα υπολείμματα ξύλου
  • ολόκληρα δέντρα χωρίς ρίζα
  • υπολείμματα υλοτομίας
  • φλοιός
ΕΝ Β
  • δάση, φυτείες και λοιπή παρθένα ξυλεία
  • υποπροϊόντα και υπολείμματα από τη βιομηχανική επεξεργασία ξύλου
  • χρησιμοποιημένο ξύλο

Η κατηγορία Β απαγορεύεται να καίει στους οικιακούς λέβητες και σόμπες.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ