Φήμες... για το pellet!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54891 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Φήμες... για το pellet!
Μου το έχουν επιβεβαιώσει εδώ και κάνα μήνα ότι το Golden Nuggets ανήκει στη Schweighofer επίσημα. Ακόμη και το barcode του, το επιβεβαιώνει. Δε μιλάμε για μαϊμού πιστοποίηση σε καμία περίπτωση.

Τώρα, αστοχίες συμβαίνουν, και όντως μπορεί να ήταν 1 πέλλετ στο δισεκατομμύριο... Αλλά και πάλι έστειλα email γιατί θα ήθελα να ξέρω τι μπορεί να είναι.

Αν παρατηρήσω τίποτα περίεργο στα επόμενα σακιά εννοείται θα το ποστάρω.

ΥΓ: Να συμπληρώσω ότι αυτό το τσουβάλι ήταν κάτω-κάτω και το είχαν τρυπήσει στη μεταφορά. Αλλά όσα πέλλετ ήταν να πέσουν έπεσαν. Αμφιβάλω ότι πρόκειται για κάτι που θα είχε η πιρούνα του παλετοφόρου μηχανήματος. Το πλαστικό φαίνεται να είναι λιωμένο πάνω στο πέλλετ.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54907 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Φήμες... για το pellet!
Οι στραβωμάρες στον παράξενο θα πάνε ,που αλλού ?? :P :lol:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fokion, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54910 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Φήμες... για το pellet!
Μα άμα σου λέω δε με θέλει ο τομέας της θέρμανσης καθόλου! Όλα μου λένε: Γύρνα πίσω στα PC, ξεκόλλα!
Μέχρι και το πέλλετ με κοροϊδεύει! :silly:

giogud, μπορούμε να βρούμε την ανάλυση εργαστηρίου με βάση την οποία πήρε πιστοποίηση το bio-therm;

Μ'αρέσε που στο biotherm υπήρχε ξεχωριστός κωδικός για κάθε παλέτα και υπογραφή του ελεγκτή. Στο Golden Nuggets δεν είδα κάτι ανάλογο... Πώς λειτουργεί το trackback άραγε; :/
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55381 από mfit
Απαντήθηκε από mfit στο θέμα Φήμες... για το pellet!
Ελεγα μα ανοίξω νέο θέμα αλλά είδα ότι μπορώ να γράψω εδώ για την προσωπική μου εμπειρία.
Εγκατέστησα προχτές μια αερόθερμη σόμπα pellet και επειδή δεν είχαν έρθει όλα τα υλικά για την καμινάδα έγινε μια πρόχειρη εγκατάσταση χρησιμοποιόντας ένα ταφ , 1 μέτρο σωλήνα , 2 γωνιές 45 και ένα καπέλο. Η καμινάδα αυτή τη στιγμή βγαίνει κάτω από υπόστεγο σε ύψος περίπου στα 2 μέτρα σε ένα διάδρομο όπου κινείται η μητέρα μου για να πάει στο δικό της σπίτι. Η μητέρα μου έχει προβλήματα με το αναπνευστικό της (Πνευμονοπάθεια και χρόνιο αλλεργικό άσθμα). Το pellet που έκαψα είναι alfa pellet 1 τσουβάλι 15 κιλών. Η μητέρα μου πέρασε από το διάδρομο που βρίσκεται η καμινάδα και την έπιασε δύσπνοια και ακόμη και 24 ώρες μετά δεν έχει συνέλθει η αναπνοή της.
Στη γειτονιά καίνε αρκετά τζάκια και λέβητες πετρελαιου - αερίου και δεν είχε δημιουργηθεί τέτοιο πρόβλημα. Αυτή τη στιγμή η σόμπα είναι σβηστή και θα την ξαναδοκιμάσω όταν έρθει και η υπόλοιπη καμινάδα για να υψωθεί σε ελέυθερο χώρο.
Πολύ φοβάμαι ότι το πρόβλημα μπορεί να είναι το pellet της alfa wood. Οταν θα είναι έτοιμος θα δοκιμάσω και άλλο pellet με πραγματική πιστοποίηση και θα σας ενημερώσω.
Πιστεύετε ότι η περίπτωση του φίλτρου νερού μορεί να λύσει το πρόβλημά μου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55386 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Φήμες... για το pellet!
δεν νομιζω να φταιει ουτε το ειδος του πελλετ ουτε τιποτα αλλο
ξυλο ειναι κι αυτο και βγαζει διαφορα στην καυση του
τωρα εσυ στο στεγασμενο υποστεγο προφανως τα εγκλωβισες
οποτε το περιβαλλον εγινε "ανθυγιεινο" ...αν δεν μπορεις να βγαλεις την καμιναδα σε ανοιχτο περιβαλλον τοτε ισως το φιλτρο σου λυσει εν μερει το προβλημα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ