Μεταφορά βιομάζας, κλαδεμάτων - τρέιλορ κλπ μηχανές

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13067 από Nasikas
Τιταρησιο παρακαλώ. :)
Του φωναζα να μην μπει στην ράμπα γιατι η ραμπα ειχε λακουβες και το ποταμι ολοενα αγριευε, αλλα το επαιζε μ.δαγκας...

Ευτυχως δεν ηταν με το δικο μου τρακτερ. Τα αχυρα δεν επαθαν τιποτα.... :)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13191 από fillmore
Agrivan έγραψε:

Φιλε "fillmore" θα θελα να σου πω μερικά πράγματα αν μου επιτρέπεις σχετικά με το τρέιλερ που σκέπτεσαι να φτιάξεις

4mχ2m και αν υποθέσουμε 1m υψος ειναι 8 κυβικά πολύ μεγάλο για αυτόν τον άξονα και τις σούστες
Θέλεις 4 φύλλα 2χ1μετρα λαμαρίνα μόνο για τον πάτο διπλό σασί με "Π" ή κυλοδοκο για την ανατροπή + το βαρος απο τις μπουκάλες πανω απο 500 κιλά σύνολο αν προσθέσεις και τις λαμαρίνες για τα πλαϊνά ρόδες άξονα πάμε στον τόνο απόβαρο
Θα πρέπει να βρεις σασί/διαφορικό από παλιό φορτηγό με ανατροπή και να του φτιάξεις μόνο την καρότσα λύνεις πολλά προβλήματα
Εγώ έχω φτιαξει 3.8χ2χ1.20 με ελαστικα διπλα 8,25 και εχει 2.5 τονους αποβαρο!!


Έχεις απόλυτο δίκιο να σου φαίνεται το τρέιλερ τεράστιο και ως εκ τούτου να γίνει πολύ βαρύ. Η αρχική ιδέα για τις διαστάσεις και την ανατροπή, ήταν γιατί αν θέλεις να μεταφέρεις 1 τόνο κληματόβεργες χρειάζεσαι περίπου 20 κυβικά όγκο. Επίσης για να ξεφορτωθεί πρέπει να σου βγει ο πάτος. Τον προβληματισμό που θέτεις τον έχω μέσα στο μυαλό μου και ως λύση ψάχνω ακόμα και σπαστήρα ιδιοκατασκευή μόνο με μαχαίρια για να μου τα κάνει μικρά κομμάτια. Ετσι δεν θα χρειάζεται να γίνει το τρέιλερ τόσο μεγάλο. Και όσο αφορά την ανατροπή ίσως γίνει και κάπως έτσι


.....και γενικώς θα το σκεφτούμε μέχρι του χρόνου!!!!.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13204 από fillmore
:woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!!!!!......αυτό πάλι πως γίνεται;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13208 από mastoras
Θέλω καρότσα για αμμοχάλικο :)

Θέλω καρότσα για την κοπριά :lol:

Θέλω καρότσα για τα κλαδέματα ;)

Θέλω καρότσα ανατρεπόμενη :) .......ζητάω πολλά ?

Οχι εφόσον υπάρχει αυτό το μαγαζί που σου παρέχει τα πάντα για μια ιδιοκατασκευή αγροτικής καρότσας........και μιλάμε για καρότσες και όχι για τρειλερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13210 από stergiosbik

fillmore έγραψε: :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!!!!!......αυτό πάλι πως γίνεται;


Δεν το κατεχω το αντικειμενο αλλα απ οσο βλεπω κ μπορω να καταλαβω μαλλον λειτουργει με αερα.
Καποιος πιο εμπειρος κ καταρτισμενος θα μας πει καλυτερα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13212 από ^silent_power^

fillmore έγραψε: :woohoo: :woohoo: :woohoo: !!!!!!!!......αυτό πάλι πως γίνεται;


ειναι πολυ απλο...!!
εχει μπουκαλα αερος.καπου υπαρχει ενα αεροφυλακιο.ανοιγωντας μια βανα, ο αερας απελευθερωνεται και γεμιζει την μπουκαλα αερος.
το παραπανω συστημα για να συκωσει μεγαλα φορτια θελει και αερα υπερ υψυλης πιεσης,πραγμα που δεν ειναι και τοσο ευκολο μιας και δεν μπορεις να αποθυκευσης σε μεγαλη πιεση τον αερα.ο λογος? θα σκασει το αεροφυλακιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ