Edilkamin Ecostar: καπνίζει

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #8175 από tzoul
Edilkamin Ecostar: καπνίζει δημιουργήθηκε από tzoul
Ειδημονες φιλοι για και χαρα σας.

Να σας αναφερω και εγω το προβλημα μου μηπως το εχετε το ξαναδει το "εργο", μιας και εχω απογοητευτει με το τζακι μου σε θεμα καπνισματος.το τζακι εχει μπει τον σεπτεμβριο ,σαν πηγη θερμανσης στον ενιαιο χωρο πραγλατικα κανει δουλεια , ζεσταινει ενιαιο χωρο (60μ2) για την πλακα του και με θερμοκρασιες 22-24 χαλαρα, λογω μωρου τοση ζεστη..
για να μην σας κουραζω αλλο θα αναφερθω στο προβλημα μου, απο την πρωτη μερα λοιπον το τζακι καπνιζει , εχω διαβασει οτι πρεπει να ανοιγουμε σιγα την πορτα να περιμενω και 15-20sec και μετα να το ανοιγω ολο ,και παλι τιποτα .φωναζω τον τζακα που το εβαλα , μου σηκωσε και αλλο την καμιναδα , απο την φωτο που θα δειτε προσεθεστε αλλο 1 μετρο , συνολικο υψος καμιναδας 4,5μετρα , μου ανεφερε οτι για να μην μου καπνιζει , θα πρεπει να βγαζω απο το ρευμα τα βεντιλατερ που δουλευουν ,αυτα δημιουργουν το προβλημα ,ετσι μου ειπε..βρε παιδες καθε φορα που θα θελω να βαζω ξυλο θα κλεινω τα βεντιλατερ , μου φαινεται λιγο περιεργο.. , εν πασει περιπτωσει "υπακουσα" τον τζακα , αλλα και παλι καπνιζει ,πρεπει να εισαι ταχυδακτυλουργος να ανοιξεις πορτα , να βαλεις ξυλο και να κλεισεις πορτα ,ε λοιπον εγω με μετρημενο χρονο 25sec ,to κανω και παλι καπνιζει !!
ο τροπος που βρηκα για να μην καπνιζει ειναι να ανοιγω πρωτα το παραθυρο διπλα στο τζακι,αυτο με πονηρεψε και του το αναφερα , μιας και εχω ακουσει για μη επαρκη εξωτερικο αερα.
οπως θα δειτε και στις φωτο στο παλιο τζακι ειχα μια σχαρα συλογης σταχτης και κατω απο αυτην φευγει σπιρα σωληνας που βγαινει εξω , η διαμετρος του σωληνα ειναι 8εκ.
οταν μπηκε η κασετα η οποια απο κατω ειναι λαμαρινα χωρις καμια υποδοχη αερα εισαγωγης ,πατησε πανω στην σχαρα ,μηπως λοιπον "ταπωθηκε" ο αερας ?
το αναφερω στον τζακα μου ,μου απανταει .."εχω βαλει πολλα ενεργειακα σε σπιτια που δεν ειχαν καν τρυπα και δεν καπνιζαν" θα σου αλλαξω το καπελο σε περιστρεφομενο ,μηπως το σπιτι σου εχει καθοδικους ανεμους " τωρα τον περιμενω να αλλαξω καπελο και βλεπουμε ...τι να πω ρε παιδια εχω κουραστει και πελαγωσει ταυτοχρονα , τι να κανω , εχετε να προτεινετε κατι?
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8180 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Edilkamin Ecostar: καπνίζει
Ειδικός ΔΕΝ είμαι.. αλλά νομίζω ότι τη ΄λύση την αναφέρεις μόνος σου.. (χρειάζεται αέρα που παίρνει όταν ανοίγεις τη πόρτα..)
Πρόσεξε, μη τυχόν και ψάχνοντας λύση ο τζακάς.. πληρώσεις άλλο ένα τζάκι "λύσεις"...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8181 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Edilkamin Ecostar: καπνίζει
.... συμφώνησε μαζί του πως από όλες τις λύσεις που θα δοκιμάσει.. θα πληρωθεί μονάχα αυτή που θα τακτοποιήσει την εκκρεμότητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8183 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin Ecostar: καπνίζει
Καμία δεν θα πληρωθεί, έπρεπε να το έχει σωστό από την αρχή...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8195 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Edilkamin Ecostar: καπνίζει

Asteris έγραψε: Καμία δεν θα πληρωθεί, έπρεπε να το έχει σωστό από την αρχή...


πολύ καλύτερο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #15130 από ΓΙΩΡΓΟΣ74
Απαντήθηκε από ΓΙΩΡΓΟΣ74 στο θέμα Edilkamin Ecostar: καπνίζει
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ, ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗ.
ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙ ΑΝΕΦΟΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΞΥΛΑ, ΑΝΟΙΞΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΑΣΕ ΤΟ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ, ΜΕΤΑ ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΤΖΑΚΙΟΥ..ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΠΝΙΣΕΙ... ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ