Ups κυκλοφοριτης τζακιου

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177349 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Re:Ups κυκλοφοριτης τζακιου
Τα inverter αυτά τα πουλάνε όλοι οι τζακαδες... Αν κάνεις καμία βόλτα ίσως δέος και κάποιο σε λειτουργία και θα σου εξηγήσουν την χρήση... Κι αφού πάρεις μια γεύση κι από τιμές αποφασίζεις και ψάχνεις... Είναι σχετικά ακριβή λύση πάντως και συστήνεται κυρίως για μεγάλες διακοπές και υδραυλικά τζακια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177350 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ups κυκλοφοριτης τζακιου
ΔΕΣ ΜΑΡΚΑ WELL ΕΩΣ 700-800VAΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΥ ΗΜΙΤΟΝΟΥ ΜΕ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ  ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΕΣ ΛΕΒΗΤΕΣ ΣΟΜΠΕΣ .ΒΡΕΣ ΤΟ ΣΤΟ ΣΚΡΟΥΤΖ  ΠΑΤΩΝΤΑΣ WELL UPS ΓΙΑ ΚΥΚΛΟΦΩΡΙΤΕΣ 
Last edit: 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177351 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
το τροφοδοτικό ασφαλείας πρέπει να είναι όπως τα λέει ο Δημήτρης με μπαταρία βαθειάς εκφόρτιστης . για ενα κυκλοφορητή και το πινακάκι του τζακιού σου φτάνει ένα στα 300 watt . Αν βάλεις μπαταρία αυτοκινήτου στην δεύτερη τρίτη εκφόρτιση που θα φτάσει κάτω απο 20% την μπαταρία θα την πάρεις στο χέρι . Πρέπει να πας για καινούργια . Με μια μπαταρία στα 100Ah δουλεύεις το τζάκι για περίπου μια εβδομάδα ταυτόχρονα μια λάμπα το ρούτερ του ιντερνετ και φόρτιση στο κινητό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177354 από Panchrist
Απαντήθηκε από Panchrist στο θέμα Ups κυκλοφοριτης τζακιου
Καλημέρα και πάλι, επειδή έχω μπερδευτεί άλλο το τροφοδοτικό ασφαλείας, άλλο το ινβερτερ, άλλο το ups;επισης αν διάβασα καλά παίζει ρόλο και το τι παροχή ρεύματος έχω. Το οποίο είναι 3φασικο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177355 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Ups κυκλοφοριτης τζακιου
Μην μπερδεύεσαι ΣΤΟ UPS ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΒΑΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΗ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΟΒΕΙ.Ο ΚΥΚΛΟΦΩΡΙΤΗΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΦΑΣΙΚΌΣ' ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΙΦΑΣΙΚΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ😉😄!!!ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ Ο ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΤΗΣ ΤΑΣΕΩΣ ΕΑΝ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΕΊΤΑΙ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.Ο ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΤΗΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗ ΕΞΟΔΟ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΞΟΜΕΙΏΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΗ !!!!ΤΟ UPS ΚΡΑΤΑ ΡΕΥΜΑ ΜΕΣΩ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΧΤΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΔΙΝΕΙ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟ ΚΥΚΛΟΦΩΡΙΤΗ Η ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ (ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ)ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΘΕΡΜΟΠΙΕΣΤΙΚΕΣ  ΒΑΛΒΙΔΕΣ !!!ΕΠΕΙΣΗΣ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΩΣ ΑΜΕΣΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΟΧΕΙΟ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΚΑΙ ΕΧΤΡΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ "ΕΠΟΧΕΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΑΝΑΜΕΝΑ ΞΥΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ Η ΞΥΛΟΛΕΒΗΤΑ Η ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ ΞΥΛΟΣΟΜΠΑ""".ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ  ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΕΛΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΒΆΛΛΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
Last edit: 1 Χρόνος 7 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177356 από Panchrist
Απαντήθηκε από Panchrist στο θέμα Ups κυκλοφοριτης τζακιου
Οκ κάπως έτσι τα ξέρω και εγώ. Κοιτάζω τον well που προανεφερες, παίρνω και μια μπαταρία και είμαι οκ. Τώρα για το τζάκι έχω τους ενδοιασμούς μου όσον αφορά την τοποθέτηση του γενικά αλλά δεν το έχω δουλέψει ακόμα για να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Φέτος θα δειξει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ