επενδυση υδραυλικου-ενεργειακου τζακιου με γυψ/ιδα

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163228 από geodag
καλημερα παιδια... εχω μερικες ερωτησεις! θελω να ντυσω το τζακι μου με γυψοσανιδα και να κολλησω πανω στη γυψοσανιδα πετρα παλακακι (πλακακι τοιχου)! 1ον θα αντεξει η γυψοσανιδα η θα αρχισει να καταρεει σιγα σιγα...?? επισης θα αντεξει ο σκελετος?? 2ον πρεπει να βάλω ειδικη κολλα πυραντοχη για να κολλησω τις πετρες? και κάτι ακομα δεν ξέρω τι υλικο να βάλβ για να κλεισω το κενό που εχω στην καμιναδα και το ταβάνι...? κάτι δηλαδή που να αντέχει τις υψηλές θερμοκρασίες...εβαλα σοβα αλλα έπεσε όλος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163230 από dimlyk
ολα αντεχουν αρκει να τοποθετηθουν σωστα . αλλα κι απο μεσα θελουν μονωση για να μην μεταφερετε θερμοτητα.το κενο το στουμπωνεις με πετροβαμβακα κι αν επιμενεις με πυροτσιμεντο ...δυσκολα θα σταθει ομως οτιδηποτε στερεο λογω συστολοδιαστολων


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163233 από geodag
dimlyk αρχικά σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση-βοηθεια σου.... Αλλά να ρωτήσω όταν λες συστολές διαστολές εννοείς την γύψοσανιδα που θα μπει πάνω ή πέτρα?? Και κάτι άλλο εννοείται πως πίσω από την γύψοσανιδα στο αυλάκι του αλουμινίου του σκελετού της γυψοσανίδας θα μπει πετροβάμβακας με επένδυση αλουμινίου από την μια πλευρά και σκέφτομαι να κουκούλωσω και ολόκληρο το τζάκι από την πίσω πλευρά με πετροβάμβακα κουβέρτα για να μην έχω μεγάλες θερμοκρασίες στην γύψοσανιδα!! Τι λες??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163236 από Fokion
το μονωνεις ολο απο μεσα απαραιτητα.
αποφυγε τον πετροβαμβακα - Βαλε IZOL και τα παρεμφερή
ΜΕΓΑΛΗ προσοχη στις αποστασεις που λεει ο κατασκευαστης του τζακιου γυρω γυρω ( απο μεσα εννοω παντα)
Αφηνεις τα ανοιγματα που προβλεπονται να περναει ο αερας γυρω του

προτεινω να διαβασεις κανα δυο παρουσιασεις εγκαταστασης τζακιων να εχεις μια πρωτη εικονα.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163241 από dimlyk
εννοω την καμιναδα και τον σοβα που θες να βαλεις εκει .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163243 από geodag
Μάλλον δεν τα είπα καλά και δεν με καταλάβατε παιδιά.... Καταρχάς πρόκειται για υδραυλικο τζάκι που δεν βγάζει και πολλές θερμοκρασίες στον πίσω χώρο στον θερμό θάλαμο δλδ.... Εννοείται πως θα αφήσω και πάνω και κάτω περσίδες αρκετά μεγάλες κιόλας αλλά όχι για να πετύχω κάτι πιο πολύ για ομορφιά και για να αερίζεται καλά.... Για πιο λόγο να βάλω ιζολ? δεν θα έχω και τόσο πολύ θερμοκρασία για να έχω θέμα με τον πετροβάμβακα!! Και κάτι άλλο φίλε dimlyk σοβά είχα βάλει αλλά έπεσε λόγο θερμοκρασίας αλλά ρωτάω τι άλλο να βάλω για να μην ξανά σπάσει και πέσει??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ