Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162578 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2
Αν νομίζεις ότι με τις απαντήσεις μας σε δουλεύουμε και σε βάζουμε να κάνεις πρόσθετες δουλειές, σταμάτα να κάνεις ερωτήσεις και βρες μόνος σου την άκρη. Είναι τόσο απλό!
Το να προσβάλλεις όμως αυτούς που προσπαθούν να σε βοηθήσουν δεν είναι και πολύ συνετό.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162584 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

Stavrax έγραψε: Αν νομίζεις ότι με τις απαντήσεις μας σε δουλεύουμε και σε βάζουμε να κάνεις πρόσθετες δουλειές, σταμάτα να κάνεις ερωτήσεις και βρες μόνος σου την άκρη. Είναι τόσο απλό!
Το να προσβάλλεις όμως αυτούς που προσπαθούν να σε βοηθήσουν δεν είναι και πολύ συνετό.

Δεν προσβαλα κανεναν

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162587 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

akisstam έγραψε:

Fokion έγραψε:

akisstam έγραψε: γιατι πραγματικα εχω απογοητευτει πληρως και οποιον ακουω να σκεφτεται για ενεργειακο θα τον αποτρεπω πληρως


Επειδη τωρα ειπες βαρια κουβεντα επετρεψε μου να πω οτι επειδη μαλλον επεσες σε παπαρα μαστορα δε σου φταιει το ενεργειακο τζακι.
Μονο και μονο απο εδω μεσα ξέρουμε 10αδες που οχι μονο λειτουργησαν σωστα αλλα και "υπερ-αποδοσαν"....

Απο οτι δειχνει επεσες θυμα της ασχετοσύνης αλλα και παραλληλα ξερολιασης του .... μαστορα.
Ψαξε βρες τι υλικά χρησιμοποιήθηκαν που ΔΕΝ ειναι "πυραντοχα"
ο ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω ξερόλας δεν ακολουθησε προφανως τις προδιαγραφές ή εστω την κοινη λογική....

Καλα για να τελειωνουμε εδω μεσα ο αρχιμαστορας που ακολουθειτε με κλειστα τα ματια μου ειπε μετα απο ολα τα υλικα που ελεγα πως εχω βαλει, πως βρομαει η κοκκινη η σιλικονη και δεν θα σταματησει να μου μυριζει αν δεν την βγαλω...ε την εβγαλα και παλι τα ιδια ηταν... Τωρα οσο θελει ο καθενας χρυσωνει και το χαπι στον εαυτο του και οτι θελει πιστευει...αντε καλη μερα μας!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για να καταλάβω ο αρχιμάστορας που ακολουθούν τυφλά είμαι εγώ ??Μάλλον υποθέτω !!ευχαριστώ λοιπόν για το χαρακτηρισμό με κολακεύει μιας και λες οτι δεν το είπες για να προσβάλλεις κανένα :P !Πάμε να κάνουμε λοιπόν μια ανάλυση της απάντησης μου και το τι έχει γίνει στο θερμοθάλαμο σου .
1)σου είπα ότι η σιλικόνη που σου έβαλαν ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να μπει σε θερμοθάλαμο .πάρε λοιπόν ενα μπουκαλάκι κόκκινης σιλικόνης και διάβασε τα χαρακτηριστικά να πάρεις μόνος σου τις απαντήσεις .
2)Διάβασες πουθενά να λέει κάποια εταιρία ότι επιτρέπεται να βάζεις υτονγκ και κόλλα πλακιδίων σε θερμοκρασίες 350-400 βαθμών ?σίγουρα όχι .σου έδωσε επιλογή ο μάστορας σου αν θα βάλει πυριτικό ή υτονγκ στο θερμοθάλαμο και επέλεξες υτονγκ ευθύνεσαι εσύ .
3) Το τζάκι δεν μυρίζει επειδή το καις πολύ .
4) τι έχει συμβεί και σου μυρίζει ακόμα δεν μπορεί κανένας να ξέρει με τόσα υλικά .το ποιο πιθανό αν αισθάνεσαι οτι μειώθηκε η μυρωδιά είναι η κόλλα που καιγόταν να έχει εισχωρήσει στο πυριτικό ασβέστιο και στην κόλλα πλακιδίων ή δεν καθαρίσατε καλά τις σιλικόνες απο το ίνοξ
5)Μια ερώτηση για να δώσεις στον εαυτό σου την απάντηση και όχι σε εμένα.Με λένε Φιλιππακόπουλο Δημήτρη έχω μπει εδώ και 5-6 χρόνια στο φόρουμ επώνυμα και όχι κριμένος πίσω απο ενα nick, έχω αναρτήσει 991 μηνύματα και λες ότι με ακολουθούν τυφλά σε αυτά που τους λέω (μάλλον διάβασες πολλά ποστ μου μέχρι να το κρίνεις αυτό).είδες πουθενά σε ότι διάβασες μέχρι σήμερα με επιχειρήματα να με αμφισβητεί κάποιος ή να με κρίνει για λάθος απάντηση ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162596 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Re:Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:

akisstam έγραψε:

Fokion έγραψε:

akisstam έγραψε: γιατι πραγματικα εχω απογοητευτει πληρως και οποιον ακουω να σκεφτεται για ενεργειακο θα τον αποτρεπω πληρως


Επειδη τωρα ειπες βαρια κουβεντα επετρεψε μου να πω οτι επειδη μαλλον επεσες σε παπαρα μαστορα δε σου φταιει το ενεργειακο τζακι.
Μονο και μονο απο εδω μεσα ξέρουμε 10αδες που οχι μονο λειτουργησαν σωστα αλλα και "υπερ-αποδοσαν"....

Απο οτι δειχνει επεσες θυμα της ασχετοσύνης αλλα και παραλληλα ξερολιασης του .... μαστορα.
Ψαξε βρες τι υλικά χρησιμοποιήθηκαν που ΔΕΝ ειναι "πυραντοχα"
ο ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω ξερόλας δεν ακολουθησε προφανως τις προδιαγραφές ή εστω την κοινη λογική....

Καλα για να τελειωνουμε εδω μεσα ο αρχιμαστορας που ακολουθειτε με κλειστα τα ματια μου ειπε μετα απο ολα τα υλικα που ελεγα πως εχω βαλει, πως βρομαει η κοκκινη η σιλικονη και δεν θα σταματησει να μου μυριζει αν δεν την βγαλω...ε την εβγαλα και παλι τα ιδια ηταν... Τωρα οσο θελει ο καθενας χρυσωνει και το χαπι στον εαυτο του και οτι θελει πιστευει...αντε καλη μερα μας!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για να καταλάβω ο αρχιμάστορας που ακολουθούν τυφλά είμαι εγώ ??Μάλλον υποθέτω !!ευχαριστώ λοιπόν για το χαρακτηρισμό με κολακεύει μιας και λες οτι δεν το είπες για να προσβάλλεις κανένα :P !Πάμε να κάνουμε λοιπόν μια ανάλυση της απάντησης μου και το τι έχει γίνει στο θερμοθάλαμο σου .
1)σου είπα ότι η σιλικόνη που σου έβαλαν ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να μπει σε θερμοθάλαμο .πάρε λοιπόν ενα μπουκαλάκι κόκκινης σιλικόνης και διάβασε τα χαρακτηριστικά να πάρεις μόνος σου τις απαντήσεις .
2)Διάβασες πουθενά να λέει κάποια εταιρία ότι επιτρέπεται να βάζεις υτονγκ και κόλλα πλακιδίων σε θερμοκρασίες 350-400 βαθμών ?σίγουρα όχι .σου έδωσε επιλογή ο μάστορας σου αν θα βάλει πυριτικό ή υτονγκ στο θερμοθάλαμο και επέλεξες υτονγκ ευθύνεσαι εσύ .
3) Το τζάκι δεν μυρίζει επειδή το καις πολύ .
4) τι έχει συμβεί και σου μυρίζει ακόμα δεν μπορεί κανένας να ξέρει με τόσα υλικά .το ποιο πιθανό αν αισθάνεσαι οτι μειώθηκε η μυρωδιά είναι η κόλλα που καιγόταν να έχει εισχωρήσει στο πυριτικό ασβέστιο και στην κόλλα πλακιδίων ή δεν καθαρίσατε καλά τις σιλικόνες απο το ίνοξ
5)Μια ερώτηση για να δώσεις στον εαυτό σου την απάντηση και όχι σε εμένα.Με λένε Φιλιππακόπουλο Δημήτρη έχω μπει εδώ και 5-6 χρόνια στο φόρουμ επώνυμα και όχι κριμένος πίσω απο ενα nick, έχω αναρτήσει 991 μηνύματα και λες ότι με ακολουθούν τυφλά σε αυτά που τους λέω (μάλλον διάβασες πολλά ποστ μου μέχρι να το κρίνεις αυτό).είδες πουθενά σε ότι διάβασες μέχρι σήμερα με επιχειρήματα να με αμφισβητεί κάποιος ή να με κρίνει για λάθος απάντηση ???

Το αρχιμαστορα οντως το εννοουσα με την εννοια που εχει γιατι για να μην κοροιδευομαστε και γω οπως πολυ σωστα λες διαβασα πολλα προβληματα με συμβουλες σου και μια απο αυτες ειναι στην επισυναπτομενη φωτο οπου προτεινεις το ytong...και βεβαια το izol που απ οτι καταλαβα ησουν απ τους πρωτους που το δουλεψανε αρκετα και ειναι κατι πολυ καλο αν και ακριβο.. Τωρα το αν ησουν η δεν ησουν καπου λαθος καπου εδω δεν θα κατσω να το αναλυσω και στην τελικη σαφως ειναι η δουλεια σου και κατι παραπανω θα ξερεις...Και στην τελική ησουν ο πρωτος που απευθυνθηκα αλλα μου κοψες τα φτερα οταν μου ειπες πως πρεπει να το δεις και πως περιπου καποια αντιστοιχη επιδιορθωση κοστισε 1000-1200 ευρω. Απ τα 300€ μαζι με υλικα ( ytong,izol,blocks,inox καμιναδα) και εργασια καπου δεν κλεινει το χασμα οσο μαυρος η χρυσος ειναι ο χαλυβας που μου προτεινες...Πελατης υποψηφιος ημουν αλλα φρασεις τυπου "ε αφου τα ξερεις τι με ρωτας" δεν μου αρεσει...

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162603 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καταρχήν όσον αφορά το ytong ψάξε λίγο καλύτερα αυτά που διαβάζεις .ναι είμαι ο πρώτος που το δοκίμασε και αυτό στην Ελλάδα πριν 4 περίπου χρόνια αλλά πάντα ντύνοντας εσωτερικά με φύλλο αλουμινίου .αυτό κάπου είδα ότι στο έγραψαν και κάποια απο τα παιδιά .επίσης επειδή δεν έχω ξεχάσει τα Ελληνικά μου και νομίζω ότι τα χρησιμοποιώ αρκετά κατανοητά γράφω " ytong με μόνωση ή τσιμεντοσανίδα με μόνωση "(προφανώς το απάντησα για εξωτερικό τοίχο) βλέπεις πουθενά να αναφέρω ytong σκέτο ???
Δεν μπορώ να θυμηθώ ποιος απο όλους είσαι απο τους πελάτες που έχουν πάρει στην εταιρία μου αλλά προφανώς για να με παίρνεις και να σου απαντάω "αφού τα ξέρεις τι με ρωτάς " προφανώς μου έδειξες ότι τα ξέρεις .άρα που είναι το κακό ??Όσον αφορά τα χρήματα που ζητάω όπως καταλαβαίνεις πέρα του ότι φυσικά δε θα σου έβαζα αυτά τα υλικά που σου έχουν βάλει δε θα έκανα και αυτή την δουλειά . Οπότε μπράβο σου και μαγκιά σου που έκανες την καλύτερη επιλογή για την τσέπη σου απλά μην προσπαθείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα .Συγνώμη που σου απαντήσαμε και στο ποστ σου προφανώς ο τζακάς με τα 300 ευρώ υλικά εργασία τα ξέρει καλύτερα απο εμάς οπότε το φρόνιμο είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες του ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": akisstam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162605 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Re:Re:Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: καταρχήν όσον αφορά το ytong ψάξε λίγο καλύτερα αυτά που διαβάζεις .ναι είμαι ο πρώτος που το δοκίμασε και αυτό στην Ελλάδα πριν 4 περίπου χρόνια αλλά πάντα ντύνοντας εσωτερικά με φύλλο αλουμινίου .αυτό κάπου είδα ότι στο έγραψαν και κάποια απο τα παιδιά .επίσης επειδή δεν έχω ξεχάσει τα Ελληνικά μου και νομίζω ότι τα χρησιμοποιώ αρκετά κατανοητά γράφω " ytong με μόνωση ή τσιμεντοσανίδα με μόνωση "(προφανώς το απάντησα για εξωτερικό τοίχο) βλέπεις πουθενά να αναφέρω ytong σκέτο ???
Δεν μπορώ να θυμηθώ ποιος απο όλους είσαι απο τους πελάτες που έχουν πάρει στην εταιρία μου αλλά προφανώς για να με παίρνεις και να σου απαντάω "αφού τα ξέρεις τι με ρωτάς " προφανώς μου έδειξες ότι τα ξέρεις .άρα που είναι το κακό ??Όσον αφορά τα χρήματα που ζητάω όπως καταλαβαίνεις πέρα του ότι φυσικά δε θα σου έβαζα αυτά τα υλικά που σου έχουν βάλει δε θα έκανα και αυτή την δουλειά . Οπότε μπράβο σου και μαγκιά σου που έκανες την καλύτερη επιλογή για την τσέπη σου απλά μην προσπαθείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα .Συγνώμη που σου απαντήσαμε και στο ποστ σου προφανώς ο τζακάς με τα 300 ευρώ υλικά εργασία τα ξέρει καλύτερα απο εμάς οπότε το φρόνιμο είναι να ακολουθήσεις τις οδηγίες του ;)

Τα ytong πριν 2 post εφτεγαν ενω τωρα ειναι οκ αλλα με μονωση..οκ..Καλα μην τρελενεσαι αντε να βαζες κανα μαυρο χαλυβα και izol στις πλατες αντι για τα ytong ...ειπαμε σε διαβασαμε καλα...Και σενα μαγκια σου που μπορεις και τους τα περνεις...Καλες δουλειες!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ