Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162492 από akisstam
Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2 δημιουργήθηκε από akisstam
Σήμερα ξαναηρθε ο τζακας μου κσαναανοιξε τον θαλαμε και ετριψε και εβγαλε την κοκκινη σιλικονη απο τις ενωσεις της καμιναδας.Το αναψε μαζι γερα παλι κλεινοντας το μονο με τα izol μπροστα προχειρα κ παλι εβγενε αυτη η μυρωδια για την οποια επεμενε ο τζακας πβς του μυριζε το μαντεμι ,ενω σε μενα εκανε μαντεμι μαζι με κατι σαν κολλα...
Ηρθε και εναν φιλος του που εχει μαγαζιε ενεργειακα πιο "ψαγμενος" και μου ειπε πως η μυρωδια οφειλεται στο οτι μεχρι τωρα το καιγα στο φουλ μονο ατο σαλονι οου ειναι 35 τμ ενω η εστια ειναι για περισσοτερο και πως πρεπει να ανοιγω και πορτες του υπολοιπου σπιτιου, γιατι ετσι φευγει ολο το οξυγονο και γιμεται πιο αισθητη η μυρωδια. Μου φαινεται πως εχει ενα δικιο, αλλα επιμενω πως παιζει και να μυριζει η τσιμεντοκολλα που εχει περαστει στις.πλατες πανω απο τα ytong. Ποια η γνωμη σας γιατι πραγματικα εχω απογοητευτει πληρως και οποιον ακουω να σκεφτεται για ενεργειακο θα τον αποτρεπω πληρως

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162496 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

akisstam έγραψε: Ηρθε και εναν φιλος του που εχει μαγαζιε ενεργειακα πιο "ψαγμενος" και μου ειπε πως η μυρωδια οφειλεται στο οτι μεχρι τωρα το καιγα στο φουλ μονο ατο σαλονι οου ειναι 35 τμ ενω η εστια ειναι για περισσοτερο και πως πρεπει να ανοιγω και πορτες του υπολοιπου σπιτιου, γιατι ετσι φευγει ολο το οξυγονο και γιμεται πιο αισθητη η μυρωδια.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για την αποψη του "ψαγμενου" η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.Ακη αν φυγει ολο το οξυγονο :sick: δεν θα σου ξαναμυρισει τιποτα αδερφε μου ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162501 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

dragonfly έγραψε:

akisstam έγραψε: Ηρθε και εναν φιλος του που εχει μαγαζιε ενεργειακα πιο "ψαγμενος" και μου ειπε πως η μυρωδια οφειλεται στο οτι μεχρι τωρα το καιγα στο φουλ μονο ατο σαλονι οου ειναι 35 τμ ενω η εστια ειναι για περισσοτερο και πως πρεπει να ανοιγω και πορτες του υπολοιπου σπιτιου, γιατι ετσι φευγει ολο το οξυγονο και γιμεται πιο αισθητη η μυρωδια.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για την αποψη του "ψαγμενου" η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.Ακη αν φυγει ολο το οξυγονο :sick: δεν θα σου ξαναμυρισει τιποτα αδερφε μου ;)

Χαχαχα τι στο διάολο μυρίζει ομως ρε συ? Και η μυρωδια παντα παει στο πιο ακριανο βορεινο και κρυο δωματιο...!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162512 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

akisstam έγραψε: γιατι πραγματικα εχω απογοητευτει πληρως και οποιον ακουω να σκεφτεται για ενεργειακο θα τον αποτρεπω πληρως


Επειδη τωρα ειπες βαρια κουβεντα επετρεψε μου να πω οτι επειδη μαλλον επεσες σε παπαρα μαστορα δε σου φταιει το ενεργειακο τζακι.
Μονο και μονο απο εδω μεσα ξέρουμε 10αδες που οχι μονο λειτουργησαν σωστα αλλα και "υπερ-αποδοσαν"....

Απο οτι δειχνει επεσες θυμα της ασχετοσύνης αλλα και παραλληλα ξερολιασης του .... μαστορα.
Ψαξε βρες τι υλικά χρησιμοποιήθηκαν που ΔΕΝ ειναι "πυραντοχα"
ο ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω ξερόλας δεν ακολουθησε προφανως τις προδιαγραφές ή εστω την κοινη λογική....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162514 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2
σου ξαναπα οτι εδω μεσα δεν εχουμε ξανασυναντησει τετοια περιπτωση ...πιθανοτατα εχεις δικιο με την κολλα...τα αδρανη γενικα δεν μυριζουν ...οι κολλεσ ομως περιεχουν και ρητινες κλπ προσθετα ...το υτονγκ ντυνεται με αλουμινιο (η ισως τιποτα) ...ας ελπισουμε οτι μετα απο καποιο διαστημα θα ξεραθουν τα παντα και θα σταματησει αν και φοβαμαι οτι μολις παραξεραθουν θ αρχισουν αλλα θεματακια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": akisstam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 2 Μήνες πριν #162519 από akisstam
Απαντήθηκε από akisstam στο θέμα Re:Διορθωση θερμοθαλαμου vol.2

Fokion έγραψε:

akisstam έγραψε: γιατι πραγματικα εχω απογοητευτει πληρως και οποιον ακουω να σκεφτεται για ενεργειακο θα τον αποτρεπω πληρως


Επειδη τωρα ειπες βαρια κουβεντα επετρεψε μου να πω οτι επειδη μαλλον επεσες σε παπαρα μαστορα δε σου φταιει το ενεργειακο τζακι.
Μονο και μονο απο εδω μεσα ξέρουμε 10αδες που οχι μονο λειτουργησαν σωστα αλλα και "υπερ-αποδοσαν"....

Απο οτι δειχνει επεσες θυμα της ασχετοσύνης αλλα και παραλληλα ξερολιασης του .... μαστορα.
Ψαξε βρες τι υλικά χρησιμοποιήθηκαν που ΔΕΝ ειναι "πυραντοχα"
ο ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω ξερόλας δεν ακολουθησε προφανως τις προδιαγραφές ή εστω την κοινη λογική....

Τα μονα υλικα που εχει μεσα ο θερμοθαλαμος ειανι ytong izol και τσιμεντοκολλα...δλδ το μονο που δεν εαι σιγουρος.ειμαι η κολλα και οχι το τσιμεντο...παντως στην τελικη πιστευω πως οτι υλικο και να χει ο θερμοθαλαμος με οτι.σκατα και καλα πιστοποιησεις οταν τα υλικα αυτα υπόκειντο σε τετοιες θερμοκρασιες και ο αερας που αναπνεεις περνα μεσα απο κει εε δεν ειναι και οτι πιο υγιεεινο...

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ