Έντονη Μυρωδιά σε ενεργειακό τζάκι!!!

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161733 από akisstam

GGEOR7777 έγραψε: Ώπα λάθος,εννοείς το σπιράλ κατω απο την εστία.Γιατι είναι δύσκολο?Αφου έχεις περσιδα απ εξω,θα την βγάλεις θα περάσεις μια φ100 σπυραλ ευκαμπτο να το εχεις γωνιασει κατω απο την εστία,και θα βάλεις μια περσιδα με λαιμο να το κουμπωσεις και τέλος.
Με αυτό όλος ο αέρας που μπαίνει θα πηγαίνει στο τζάκι για καυση και οχι μέσα στο θερμοθαλαμο.Εκει θα πηγαίνει ο αερας ο εσωτερικός του σπιτιού και θα ανακυκλωνεται.Καλύτερη δουλεια,καλύτερο αποτέλεσμα.

Την καμινάδα την καθάρισα πριν κανα ενα μιση μηνα με τζακα. Ο τζακας μου ειπε θα ανοιξει γυψοσανιδα θα αφαιρεσει τα κομματια πετροβαμβακα που ακουμπανε στην πλατη της εστιας, και θα ανοοξει αλλες 2-4 περσιδες. Μια κατω χαμηλα μια πανω και μικρη στο παταρακι απ την αλλη πλευρα της υπαρχουσας του. Η μυρωδια δεν ειναι καπνα σε καμια περιπτωση. Φερνει κατι σαν πλαστικο- αλουμινιο καμμενο που πιθανον προερχεται απ τις κολλες - αλουμινοταινιες κ απ τον πετροβαμβακα που ακουμπαει πίσω. Πιστευω με το σπιραλ απ εξω προς εστια και το ανοιγμα των αλλων περσιδων οτι θα πεσουν οι θερμοκρασιες στον θερμοθαλαμο λογω καλυτερης ροης και δεν θα βρομαει! Με 170 καθαρισες μου πε ο τζακας οποτε πιστευω ειναι ολα μεσα

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161734 από popovitis
Δεν έχω καταλάβει για το σημείο που ακουμπάει η εστία στον πετροβάμβακα. Είναι στον τοίχο η έχει βάλει ξεκάρφωτα πετροβάμβακα πάνω στην πλάτη της εστίας; Αν είναι στον τοίχο και το βγάλει δεν θα πρέπει να αντικατασταθεί από κάποιο άλλο μονωτικό υλικό;
Έχεις φωτογραφία από το σημείο αυτό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161745 από akisstam

popovitis έγραψε: Δεν έχω καταλάβει για το σημείο που ακουμπάει η εστία στον πετροβάμβακα. Είναι στον τοίχο η έχει βάλει ξεκάρφωτα πετροβάμβακα πάνω στην πλάτη της εστίας; Αν είναι στον τοίχο και το βγάλει δεν θα πρέπει να αντικατασταθεί από κάποιο άλλο μονωτικό υλικό;
Έχεις φωτογραφία από το σημείο αυτό;

Ειναι το πισω v που σχηματιζει η πλατη του θαλαμου κ απ οτι ειδα πρεπει να ακουμπαει στον πετροβαμβακα οι πισω γωνιες της εστιασ..ο τζακας μου πε θα ξηλωσει πετροβαμβακα οπου ακουμπαει...το αν θα μονωσει ξανα το βλεπω χλωμο γιατι παλι τα ιδια θα εχουμε... Εκτος αν βαλει izol σε εκεινο το σημειο που και παλι δεν ξερω αν θα βρισκει πανω στην εστια...

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161747 από faistos
Καλησπερα. Οτι σου εχουν πει παραπανω ειναι απολυτως σωστα αλλα εγω εχω μια απορια βλεπωντας τον πετροβάμβακα στις φωτογραφιες. Ειναι αυτος ντυμενος με αλουμινιο η ειναι σκετος πετροβαμβακας γιατι αν ειναι σκετος τοτε η μυρωδια ειναι απο εκει σε συνδιασμο με οτι εχουν αναφερει πριν

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161748 από akisstam

faistos έγραψε: Καλησπερα. Οτι σου εχουν πει παραπανω ειναι απολυτως σωστα αλλα εγω εχω μια απορια βλεπωντας τον πετροβάμβακα στις φωτογραφιες. Ειναι αυτος ντυμενος με αλουμινιο η ειναι σκετος πετροβαμβακας γιατι αν ειναι σκετος τοτε η μυρωδια ειναι απο εκει σε συνδιασμο με οτι εχουν αναφερει πριν

Καλησπέρα, ειναι εοενδεδυμενος παντου με αλουμινοφυλο

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161749 από dragonfly
Φιλε akisstam οπως λες το τζακι εχει δουλεψει αρκετες φορες,γνωριζεις μηπως αν το εχουν "ψησει" στα ορια του μετα την τοποθετηση? αν οχι και εφοσον εχεις καθαρη καμιναδα μπουμπουνισε το με ξερα ξυλα για κανα δυωρο με ανοιχτες ολιγο τις μπαλκονοπορτες μη και να δουμε αν θα ξαναμυρισει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": akisstam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ