λαθος εγκατασταση ?

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161651 από varulas
λαθος εγκατασταση ? δημιουργήθηκε από varulas

καλησπέρα,εχω μια salgueda 865,σε ένα σαλονι περιπου 80 τμ,η αποδοση είναι ικανοποιητικη αλλα εχω μια απορια.Η κασσετα στο κατω μερος ειχε μια τρυπα,ο τεχνικος δεν ειχε δει ξανα κατι τετοιο.Εκει εβαλε ένα μικρο σπιραλ και το εβγαλε πλαγια μεσα στο σπιτι.ειναι σωστο??από εκει βγαινει ζεστη αλλα όχι με πιεση αερας όπως στις περσιδες.
Συνημμένα:
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by varulas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161655 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
όταν λες "ο τεχνικός δεν έχει δει ξανά κάτι τέτοιο¨ τι τεχνικός είναι ο συγκεκριμένος ?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161663 από popovitis
Απαντήθηκε από popovitis στο θέμα λαθος εγκατασταση ?
Συμφωνώ απόλυτα με τον Δημήτρη. Αν πράγματι είπε έτσι ο "τεχνικός" τότε σίγουρα δεν είναι τεχνικός στα ενεργειακά τζάκια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161670 από varulas
Απαντήθηκε από varulas στο θέμα λαθος εγκατασταση ?
προφανως είναι τζακας αλλα μαλλον...δεν ειχε πολύ εμπειρια.καποια γνωμη ?οσοι εχετε κασσετα το σπιραλ αυτό είναι εξω η μεα?εχετε αισθηση μιας πολύ πολύ ελαφριας οσμης απροσδιόριστης,σαν να εχεις ψησει ναι φετα ψωμι ας πουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161677 από Zikos
Απαντήθηκε από Zikos στο θέμα λαθος εγκατασταση ?
Αν το τζάκι σου είναι ίδιο με αυτό της φωτογραφίας σου τότε θα έλεγα οτι έχει γίνει λάθος εγκατάσταση, γιατι έβαλα το ίδιο τζάκι πριν λίγο καιρό. Δεν άβαλε τίποτα τέτοιο ο τζακάς σε εμένα. Απο εκέι παίρνει αέρα δεν βγάζει αέρα. Και συγκεκριμένα στο δικό μου έκανε τρύπα στον τοίχο για να παίρνει αέρα φρέσκο απο έξω. Εισαγωγή αέρα κάνει απο κάτω και απο πίσω που είδα τις τρύπες στην δικιά μου. Salgueda Saphire E865 18kw. Τις πρώτες μέρες ειναι φυσικό να μυρίζει μετά σταματάει, εμένα μύριζε τις πρώτες 6-7 φορές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ