ενεργειακο τζακι ερωτησεις

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156502 από jimsous
καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα για το ενεργειακο τζακι που εχω εγκαταστησει στο σπιτι μου: την πρωτη χρονια συνεβησε το εξης προβλημα: ξεκολλησαν οι πετροβαμβακες μεσα στη φουσκα, που ηταν κολλημενοι με τις ειδικες ταινιες αλουμινιου, δημιουργωντας ανοιγματα. Ο τζακας για να διορθωσει αυτο το προβλημα ανοιξε παραθυρο απο το πλαι στη γυψοσανιδα και στερεωσε τους πετροβαμβακες με σιδερα που τα βιδωσε σε διαφορα σημεια στη γυψοσανιδα και στον τοιχο.
τα ερωτηματα μου ειναι δυο
1: θα υπαρχει προβλημα στις γυψοσανιδες ή στον τοιχο (δεν περνανε καλωδια) γιατι μεσω των βιδων απο τα σιδερα περναει μεγαλη θερμοτητα σε αυτα τα σημεια και
2: απο ολες αυτες τις εργασιες σε αρκετα σημεια εχει σκασει η επενδυση αλουμινιου και αποκαλυπτεται ο πετροβαμβακας (οχι τεραστιες επιφανειες αλλα δεν ειναι απολυτα καλυμενος απο την επενδυση αλουμινιου). Υπαρχει θεμα υγειας απο τυχον δημιουργια και εκτοξευση μικροσωματιδιων πετροβαμβακα μεσα στο σπιτι απο τη θυριδα εκτονωσης;
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156560 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ενεργειακο τζακι ερωτησεις
στο 1 οχι ιδιαιτερο
2.ο πετροβαμβακας εχει παψει να θεωρειται επικινδυνο υλικο ....απο κει και περα ...οποιος φυλαει τα ρουχα του ... :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156670 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:ενεργειακο τζακι ερωτησεις
Αν έχεις πρόσβαση μέσα από τα ανοίγματα των περσιδων, βάλε μόνος σου αλουμινοταινια.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ