Ξεφλούδισμα χρώματος σε KRATKI ZUZIA

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156705 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αφού ρε Γιώργο η kratki.pl του το απάντησε αυτό !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156734 από Gio99
Απαντήθηκε από Gio99 στο θέμα Re:Ξεφλούδισμα χρώματος σε KRATKI ZUZIA
Να με συγχωρείτε ήταν λανθασμένη η ανάγνωση μου.Οπως και να έχει όμως η επιμονή ίσως βοηθήσει.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156791 από konstantinos.n
Καταρχάς σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον.

Εγώ έστειλα απευθείας στην kratki μήνυμα και φωτογραφίες με το πρόβλημα. Από εκεί μου απάντησαν ότι θα έπρεπε να επικοινωνήσω με τον εδώ εκπρόσωπό τους. Στη συνέχεια μέσω του εργολάβου που είχε αγοράσει το τζάκι ζητήσαμε επίλυση του προβλήματος, στέλνοντάς του επίσης φωτογραφίες και περιγράφοντας το πρόβλημα. Αυτός με την σειρά του τα έστειλε στην kratki όπου του απάντησαν το εξής:
"Μπορούμε να δούμε τη σκουριά στην εστία που συνέβη λόγω της καύσης ακατάλληλων ξύλων με υψηλή υγρασία. Αυτό για το οποίο αναρωτιόμαστε επιπρόσθετα σχετίζεται με τη συντήρηση του τζακιού. Ίσως ο πελάτης να χρησιμοποιεί κάποιο είδος χημικού απευθείας στην εστία και στο τζάμι (Θα πρέπει να γνωρίζει για παράδειγμα ότι το καθαριστικό για ενεργειακές εστίες πρέπει να απλώνεται σε μαλακό ξεσκονόπανο και μόνο τότε μπορεί να καθαρίσει το γυαλί).
Παρατηρήσαμε επίσης ότι η θερμική ράβδος είναι σκουριασμένη και κολλημένη στις πόρτες πιθανώς λόγω της λάθος χρήσης, της καύσης ακατάλληλων ξύλων και της χρήσης των χημικών ουσιών με λάθος τρόπο.
Αυτό που προτείνουμε για τον πελάτη είναι τα ειδικά spray βαφής.
Και προφανώς αποφυγή στο εξής καύσης ακατάλληλων ξύλων με υγρασία. Πρέπει να χρησιμοποιείτε οξιά και δρυ με υγρασία κάτω από 20%."

Όπως έχω προαναφέρει το τζάκι έχει χρησιμοποιηθεί μόνο μια χρονιά και δεν έκαψε ούτε ένα τόνο ξύλα, αυστηρά μπρικέτα, ελιά και πουρνάρι, γιατί δεν χρησιμοποιείται ως κύρια θέρμανση αλλά συμπληρωματική. Την εστία ουδέποτε την καθάρισα με κάποιο καθαριστικό. Μόνο το τζάμι καθάριζα αρχικά με ειδικό σπρέι της dur*** και μετά με στάχτη και βρεγμένο χαρτί κουζίνας. Αν από αυτή την χρήση δικαιολογείται το ξεφλούδισμα τί να πω, τότε ναι φταίω εγώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156806 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Αυτό το παράπονο έγινε μια εβδομαδα μετά το δικό σου και εστειλαν απλά μπογιές στον πελάτη !!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156809 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Ξεφλούδισμα χρώματος σε KRATKI ZUZIA
Πωπω Δημήτρη, δεν μπορώ να το πιστέψω για τις kratki.
Από κοντά με είχαν εντυπωσιάσει. Φαινόντουσαν πολύ ποιοτικές. Μάλλον ήταν άλλη φουρνιά Ε?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #156812 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
δεν μπορείς να βγάζεις 2 μοντέλα καινούργια ανά 2-3 μήνες και να μην τα δοκιμάζεις για ενα εύλογο χρονικό διάστημα !!να μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα για την μπογιά ,το τζάμι ,την αεροκουρτίνα ,την καταπόνηση απο την θερμοκρασία ,την υπερθέρμανση λόγο υπερβολικού ελκυσμού και άλλα πολλά .όλα αυτά τα τζάκια είναι παραλλαγές των αρχικών μοντέλων και με πιστοποιήσεις που έβγαλαν οι ίδιοι.αυτό είναι το μόνο μου λάθος σαν επαγγελματίας οτι έπρεπε να εχω δει απο την αρχή ποιος υπογράφει τις πιστοποιήσεις .Αν το γνώριζα απο την αρχή δε θα υποστήριζα ενα τέτοιο προϊόν με τίποτα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ