Ξεφλούδισμα χρώματος σε KRATKI ZUZIA

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154589 από konstantinos.n
Δημήτρη (αν μου επιτρέπεις τον ενικό) από την εμπειρία σου υπάρχει περίπτωση το ξεφλούδισμα να προκλήθηκε από καθαριστικό που χρησιμοποιούσα για το τζάμι?? Το ρωτάω γιατί έχω ελέγξει παντού το τζάκι και μόνο σε σημεία που έρχονταν σε επαφή (αν και λίγο) με το καθαριστικό καθώς ψέκαζα έχει ξεφλουδίσει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154590 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
τα περιστατικά πλέον σε εστίες που αγοράστηκαν τα τελευταία 2 χρόνια ξεπερνάνε το φυσιολογικό .ναι θα μπορούσε να είναι και απο το καθαριστικό αλλά μόνο στο κάτω μέρος .στο πάνω δεν είναι λογικό.το μόνο που μπορώ να σου πω το οποίο το έμαθα πριν ένα χρόνο είναι οτι υπάρχουν μπογιές και μπογιές .αυτές που κάνουν 4 ευρώ το λίτρο και αυτές που κάνουν 15 ευρώ το λίτρο (μιλάω για μεγάλες ποσότητες που αγοράζουν οι εταιρίες ).όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να πω περισσότερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154591 από konstantinos.n
Κατανοητό...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154623 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Ξεφλούδισμα χρώματος σε KRATKI ZUZIA
Το ξεφλούδισμα της μπογιάς έχει να κάνει με την απολαδωση της λαμαρίνας πριν το βάψιμο.
συμβαινει σε όλα τα βαψίματα γενικά, όμως στης σόμπες και στα τζάκια το βλέπουμε συχνά λόγο ανεβάσματος θερμοκρασίας πάνω από 200 βαθμούς. Να πάρεις ένα σπρεει βαψίματος 800 βαθμών και να το βάψεις τοπικά και έλυσες το πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Μήνες πριν #154627 από konstantinos.n
Νικόλα σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αν δεν βγάλω άκρη με την kratki θα το κάψω και φέτος και την άνοιξη με το καλό θα το βάψω τοπικά με σπρέι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156654 από konstantinos.n
Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους!
Σχετικά με το πρόβλημα που έχω περιγράψει, θα ήθελα να ενημερώσω ότι αφού ήρθα σε επικοινωνία απευθείας με την kratki αλλά και μέσω του εργολάβου με τον εδώ επίσημο αντιπρόσωπο, μου απάντησαν εν ολίγοις ότι όπως συμπέραναν από τις φωτογραφίες(!!), καίω ακατάλληλα ξύλα με υγρασία και ως εκ τούτου φταίω εγώ για το ότι ξεφλουδίζει το χρώμα!!!!!!!
Εγώ απλά να συμπεράνω , ότι το τζάκι για μια σεζόν, δεν έκαψε ούτε ένα τόνο ξύλα, αποκλειστικά μπρικέτα, ελιά και πουρνάρι.
Τα συμπεράσματα δικά σας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ