Τζάκι, που ουσιαστικά βρίσκεται εκτός σπιτιού.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152440 από Petros70
liakjim sorry αν επιμένω, ιζολ, μονό τούβλο (το υπάρχον) 5αρι Dow, τούβλο και εξωτερικά
μονωτικό υλικό με φύλλο αλουμινίου (που βλέπει προς τα μέσα);
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152441 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλησπέρα και απο εμένα !είναι όπως στα λέει ο Δημήτρης όσο αφορά το τζάκι ! απλά ύστερα απο κάποιες δοκιμές που έκανα το τέλειο είναι εσωτερικά του θερμοθαλάμου φύλλο αλουμινίου και μετά izol ή 10 πόντους ytong .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152442 από etsa67
Θα είσαι έκθεση?
Θα έρθω με το Σχολείο τις 25 -2-16 το πρωί κατά τις 11.30 π.μ.
Στάθης

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152443 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

etsa67 έγραψε: Θα είσαι έκθεση?
Θα έρθω με το Σχολείο τις 25 -2-16 το πρωί κατά τις 11.30 π.μ.
Στάθης

Στάθη μάλλον σε εμένα απευθύνεσαι !!24-27 εγω θα είμαι στην έκθεση στην Ιταλία και θα εξυπηρετώ τους πελάτες που θα έρθουν εκεί !!περίπτερο όμως στην climatherm θα έχω και θα εξυπηρετούν οι συνεργάτες μου !!εγώ γυρνάω Σαββάτο απόγευμα Ελλάδα και θα έρθω απευθείας στην έκθεση !!Μάλλον θα έχουν έρθει και οι λέβητες απο μια νέα συμφωνία που έχω κλείσει και ίσως και κάποια δοχεία αδράνειας οπότε σίγουρα θα ήθελα την γνώμη σου !!πες στους συνεργάτες μου οτι έχεις το ελεύθερο να τους κάνεις βίδες!!! θα έχω φτιάξει και ενα τζάκι μια διανομή για να δείξεις στους μαθητές σου !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152444 από etsa67
Eγινε.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #152445 από Petros70
'Αρα Δημητρη, (ελπιζω να μην ενοχλει ο ενικος και ευχαριστω για την αμεση απαντηση στο μηνυμα μου) αν καταλαβα καλα, εσωτερικα στον θερμοθαλαμο izol/ytong πανω στο τουβλο και μετα μονωτικο με φυλλα αλουμινιου πανω στο izol/ytong.
1) Υπαρχει ειδικη κολα για το izol για αυτες τις θερμοκρασιες;
2) Με την ιδια θα κολληθει και το μονωτικο με τα φυλλα αλουμινιου πανω στο izol/ytong;
3) Ποιο μονωτικο με φυλλα αλουμινιου προτεινεις, δεν εννοω την μαρκα, π.χ να ειναι πλακες πετροβαμβακα ή ορυκτοβαμβακα με φυλλα αλουμινιου, τι τελος παντων θεωρειται καταλληλοτερο;
4) Στις αρχικες μου φωτογραφιες το κομματι της καμιναδας (φ250) που περναει την πλακα ειναι σχεδον εφαπτομενο με τον τοιχο με τα 2 τουβλα. Μπορει η μονωση (ιζολ, φυλλα αλουμινιου) να ερχεται σε επαφη με την καμιναδα; Τι προτεινεις;
5) Θεωρεις οτι τρυπωντας 2 τουβλα για την επανω περσιδα και 4 για την κατω θα γινεται ορθη λειτουργεια του αερα (φυσικη ροη);
Αυτα για την ωρα, ελπιζω να μην κουρασα και εννοειται οποιος θελει να συμβαλει με την γνωμη του, ειναι καλοδεχουμενος.
Αν δεν λυθουν οι απορειες, ωστε να δοθουν λυσεις, αρα και να υπολογιστουν τα κοστη δεν ειναι ευκολο να ξεκινας να γκρεμιζεις . . .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ