Μυρωδιά τζακιού

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148741 από jean1980
Απαντήθηκε από jean1980 στο θέμα Μυρωδιά τζακιού
Κενό υπάρχει στη μετώπη τώρα με προβληματίζει με αυτά που ακούω το γεγονός ότι στη κορυφή της φούσκας.εσωτερικά γύρω γύρω απο την καμινάδα έχει τοποθετηθεί κεραμοβάκας προκειμένου να μονωθεί ο θάλαμος και να μην υπάρχουν απώλειες ζεςτού αέρα μεταξύ izol και καμινάδας.Δηλ ο κεραμοβάμβακας έρχεται σε άμεση επαφή με τισ θερμοκρασίες απου αναπτύσονται στην καμινάδα.μήπως μυρίζει αυτο, αν το αφαιρεσω το μικρο κενο γύρω απο την καμινάδα πως καλυπτεται , ή δεν χρειάζεται να καλυφθεί.
στέλνω μερικές φωτο
Συνημμένα:
Last edit: 8 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jean1980.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148742 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μυρωδιά τζακιού
Κεραμοβάμβακας ή πετροβάμβακας?
Ο κ/β δεν μυρίζει. Πάντως από όσα φαίνονται στις φωτό μόνο τα κενά περιμετρικά της εστίας που μοιάζει να μην υπάρχουν είναι πιθανόν να βγάζουν κάποια μυρωδιά.
Ο αέρας ανακύκλωσης περνάει ελεύθερα στην πλάτη της εστίας?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148743 από jean1980
Απαντήθηκε από jean1980 στο θέμα Μυρωδιά τζακιού
κεραμοβάμβακας


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148744 από jean1980
Απαντήθηκε από jean1980 στο θέμα Μυρωδιά τζακιού
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148745 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μυρωδιά τζακιού
Το κενό αυτό κλείνει με σιλικόνη 350°C. Πριν βάλεις σιλικόνη, κόψε ένα κομματάκι και ζέστανε το με αναπτήρα μήπως είναι αυτός ή αιτία των μυρωδιών.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148750 από λοκρος
Απαντήθηκε από λοκρος στο θέμα Μυρωδιά τζακιού
jean 1980 ,ειχα και εγω κεραμοβαμβακα στο ιδιο ακριβως σημειο που περναει η καμιναδα απο το izol. εβγαλα τον κεραμοβαμβακα και δεν αλλαξε τιποτα , αρα σιγουρα ο κεραμοβαμβακας δεν μυριζει. εγραψες οτι μετα απο την αντικατασταση του πετροβαμβακα με izol η οσμη ελαττωθηκε αλλα δεν εξαφανιστηκε , αυτο σημαινει οτι ο πετροβαμβακας ηταν η αιτια της αρχικης εντονης μυρωδιας .η οσμη που εξακολουθει να υπαρχει ειναι ιδια με την αρχικη ή οχι ? αν ειναι ιδια ισως εχουν μεινει κομματια πετροβαμβακα μεσα .αν ειναι διαφορετικη πρεπει να ωφειλεται στο izol ή σε κατι αλλο. και εγω izol εχω .ο stavrax μου λεει οτι ισως η μυρωδια ειναι απο γυψοσανιδα. στο δικο μου τζακι , στην εξοδο του ο ζεστος αερας συναντα την κομμενη γυψοσανιδα , ισως μυριζει ο γυψος που ζεσταινεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ