Μυρωδια σε τζακι ΛΑΖΑΡΟΥ

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137586 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Μυρωδια σε τζακι ΛΑΖΑΡΟΥ
Μήπως το τζάκι σου είναι κακής ποιότητας και μόνο για 10 ημέρες τον χρόνο??
Μήπως είναι λάθος εγκατεστημένο από την αρχή?
Μήπως δεν θα δουλέψει σωστά με 5 τόνους τον χρόνο κατανάλωση ποτέ?
Μήπως πρέπει να αποτανθείς σε έναν έμειρο τζακά που θα τον εμπιστεύονται 2-3 γνωστοί σου?? Μέσα από φωτογραφίες δεν μπορούμε να κάνουμε ασφαλή εκτίμηση..

Ερωτήματα θέτω απλά.. Υπάρχουν πιο ειδικοί στα τζάκια από εμένα..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by vag1234.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arxon_john

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137587 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μυρωδια σε τζακι ΛΑΖΑΡΟΥ
Αν το τζάκι είναι πλάτη σε μπαλκόνι, θα μπορούσες να φτιάξεις αγωγό με γυψοσανίδα και να οδηγείς τον εσωτερικό αέρα από εκεί.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137588 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αν στο πίσω μέρος απο το τζάκι είναι δικός σου χώρος άνοιξε μια τρύπα στον εξωτερικό τοίχο και με ενα σπιράλ οδήγησε το δεξιά αριστερά απο το τζάκι με μια δεύτερη τρύπα που θα τραβάει τον αέρα μέσα απο το σπίτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137622 από arxon_john
Απαντήθηκε από arxon_john στο θέμα Μυρωδια σε τζακι ΛΑΖΑΡΟΥ
Φιλε scouter για το αν διαβάζω το forum 1 χρόνο το ξέρω μονο εγώ οποτε δεν νομίζω ότι σε αφορά και λάθος μου που το ανέφερα.Το αν έχουν φαΐ ένα σκασμό λεφτά και σωθικά το καταλαβαίνω και αυτό αλλα η εποχές άλλαξαν και δεν είναι για πειράματα και δεν νομιζω δεδομένο ότι θα πάρω απάντησης.Νομίζω όμως ότι γιαυτο το λόγο δημιουργούνται κοινότητες σαν το energ για να διαμοιράζονται εμπειρίες ανιδιοτελώς.Και δεν ζητησα ζητησα να μου φτιαξη καποιος απο το site το τζακι ιδεες ζητησα γιατη οι περισοτερη τζακαδες κανουν οτι τους κατεβει αρκει να παρουν τα φραγκα.Και λογο του οτι εδω υπαρχει η εμπειρια με αναλογα προβληματα εκανα το ποστ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137647 από arxon_john
Απαντήθηκε από arxon_john στο θέμα Μυρωδια σε τζακι ΛΑΖΑΡΟΥ

Stavrax έγραψε: Αν το τζάκι είναι πλάτη σε μπαλκόνι, θα μπορούσες να φτιάξεις αγωγό με γυψοσανίδα και να οδηγείς τον εσωτερικό αέρα από εκεί.


δυστυχώς το τζάκι είναι σε τοίχο εξωτερικό δευτερου ορόφου.
σε κουβέντα που είχα με τζάκα μου έριξε την ιδέα μήπως η μυρωδιά προέρχεται από το πάνω μέρος τις επένδυσης το τζακιού που είναι με γρανίτη λόγο τις υψηλής θερμοκρασίας.
Last edit: 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν by arxon_john.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #137651 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μυρωδια σε τζακι ΛΑΖΑΡΟΥ
Ο γρανίτης εφάπτεται με την εστία?
Αν δεν υπάρχει ένα μικρό κενό τουλάχιστον δύο πόντων, θα θερμαίνεται μεν αλλά το να μυρίζει είναι σχεδόν απίθανο.
Όπως γράφτηκε και πιο πριν, η μυρωδιά το πιθανότερο είναι να προέρχεται από τον πετροβάμβακα που είναι κολλητός με την καμινάδα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ