Σχετικά με πιστοποίηση ΕΝ13229.Υπάρχει ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ?

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130267 από Stavrax
Εφόσον οι εκπομπές CO είναι ανάλογες με το βάρος του ξύλου, οι εστίες με τα λιγότερα kW δεν το υπερβαίνουν έτσι κι αλλώς.

ΥΓ. Όπως θα διάβασες και στο δεύτερο μήνυμά μου, δεν τους υπερασπίζομαι. Απλά προσπαθώ να βρω κάποια λογική εξήγηση.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130268 από john.kalimer
@liakjim

Επέτρεψα την τοποθέτηση, γιατί :
1)Δεν πίστευα πως πάνε να με κοροϊδέψουν έτσι στην μάπα. Είπα κάτι δεν κατάλαβα εγώ καλά...
Μετά την τοποθέτηση όμως, ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ τα manuals στο χέρι, όπου και τα μελέτησα αφού έφυγαν....
2) Την εστία μου την έφεραν ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΤΖΑΚΙ, και ήταν Σάββατο 19:00.
Να τους έδιωχνα, να μου άφηναν το σπασμένο τζάκι (μέστον χειμώνα) και να είχα δώσει την προκαταβολή......
Νομίζω πως αυτό, θα ήταν ότι χειρότερο μπορούσα να επιλέξω....
3) Αφού το διαστάβρωσα το ζήτημα, το μελέτησα με την γυναίκα μου, τους πήρα τηλ (κατά τις 22:00 σε κινητό),την ίδια μέρα! Και την επόμενη! Δεν απάντησαν....

Το ποια εστία είναι, και ποιος ο αντιπρόσωπος της, δεν μπορώ να το αποκαλύψω αν δεν λήξει εντελώς το ζήτημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130269 από john.kalimer
@theoilia

Ευχαριστώ για το πρότυπο.
Σύμφωνα με το DOP που βρήκα στο site της μαμάς εταιρείας, χρησιμοποιούν την αναθεωρημένη έκδοση του 2007.

Οι αναθεωρημμένες εκδόσεις, μπορεί και να μην έχουν καμμιά σοβαρή αλλαγή. Πολλές φορές, είναι ένα κόμα, ένα συντακτικό λάθος κτλπ.

Γνωρίζεις, για τα πρότυπα (και για αυτό το συγκεκριμένο), πως οι τρόπου μέτρησεις είναι μοναδικοί ? (εξ'ού και πρότυποι) ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130272 από theoilia

john.kalimer έγραψε: Γνωρίζεις, για τα πρότυπα (και για αυτό το συγκεκριμένο), πως οι τρόπου μέτρησεις είναι μοναδικοί ? (εξ'ού και πρότυποι) ?


Από διαφράγματα,χρόνους έκθεσης και άλλα φωτογραφικά γνωρίζω.Από πρότυπα όχι :)

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ