Nordpeis ni-25. Πρόβλημα με απόδοση - εγκατάσταση

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129395 από aggelost
Σαν εστιες ειναι τρομερες ημουν ετοιμος να βαλω και εγω λογω μαστωρα ομως δεν την εβαλα ηθελα την ν 30 ο μαστορας ομως ασχετος συνδεση καμιναδας με σπιραλ και αλλα τετοια και 3900

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129396 από apohxos
Βασικά υπήρχε άλλο τζάκι πριν απλό και το nordpeis μπήκε ως κασέτα, οπότε τα μάρμαρα και οι επενδύσεις προϋπήρχαν. Ένα άλλο θέμα που έχω είναι ότι αν ανοίξω τη πόρτα (σιγά σιγά πάντα)για να βάλω καινούρια ξύλα και μέσα έχει έστω και λίγο φωτιά τις περισσότερες φορές μου γυρίζει λίγο καπνό. Πρέπει να έχει μόνο κάρβουνα μέσα για να μην έχω αυτό το πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129397 από sakpanoss
Εμένα δε μου καπνίζει σχεδόν ποτέ.Η καμινάδα σου μήπως θέλει καθάρισμα μιάς και πριν σίγουρα κάτι θα έψηνες?Είναι στο κατάλληλο ύψος εξωτερικά σε σχέση με άλλες κατοικίες για να αερίζεται?Είναι μονομένη?Πάντως από την εικόνα που βλέπω κάτι δε μου αρέσει.Μήπως τα ξύλα σου είναι πολύ χλωρά?Τον αέρα πάνω τον έχεις τέρμα δεξιά?Πολυ μαύρο το βλέπω το τζάμι και τις πλάκες στην πλάτη της εστίας. Αυτό σημαίνει ότι δεν κάνει καλή καύση.Επίσης να αφήνεις την πόρτα λίγο ανοιχτή στην αρχή για να αρπάξει καλά η φωτιά.Εγω το αφήνω για πάνω από 10 λεπτά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129398 από sakpanoss
Μία φωτογραφία από το δικό μου.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129399 από degeor
Η καμινάδα σου πάει ευθεία πάνω ή κάνει γωνία και βγαίνει έξω; Πως έγινε η σύνδεση της νέας καμινάδας του νέου τζακιού με τη παλιά καμινάδα;

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129400 από apohxos
Η καμινάδα κάνει μια μικρή γωνία και μετά φεύγει προς τα πάνω. Δεν έχει μόνωση. Απλά βάλανε ένα σπριραλ μέσα στην παλιά καμινάδα. Έχει ύψος 8 μέτρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ