Φωτια μεσα στο τζακι

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #129188 από michalisgr
φωτια μεσα στο τζακι δημιουργήθηκε από michalisgr
Γεια σε ολο το φορουμ... Χθες εκει που αναψα το τζακι και κοιτουσα τα τελευταια 3 τσουβαλακια απο την Κρετα Πελλετ που εχω στο σπιτι τα 2 ηταν απο τη δευτερη κληρωση λεω...Βρε δε τα δομιζεις μεσα στο τζακι;; Αρχιζω και βαζω λοιπον πελλετ μεσα στο τζακι ακριβως πανω απο ξυλα... Εβγαλε τεραστια λευκη φλογα και τρομερη ζεστη... Βασικα ηταν η πρωτη φορα που δεν μπορεσα να κατσω κοντα στο τζακι.. Στα 2 μετρα αποσταση... Ακομη και απο τους αεραγωγους εβγαζε υπερβολικη ζεστη... Δε μου εχει ξανατυχει αυτο... Τες πα... Επειδη επρεπε καθε 10 λεπτα να σηκωνομαι και να ριχνω πελλετ λεω...βρε δε βαριεσαι... και πεταω μεσα μισο κουβα πελλετ... εε εκει αρχισαν ολα..με κλειστη τη πορτα παντα.. ακομη και η γυψοσανιλα που καλυπτει το τζακι εκαιγε τοσο πολυ που δεν μπορουσες να την ακουμπησεις... σε καποια φαση επειδη ηταν τοσο μεγαλη η φλογα και λευκη και με τοση ζεστη παω κοντα στο τζακι φουλ στον υδροτα... και βλεπω απο ενα μικρο κενο που εχει η γυψοσανιδα απο το μαντεμι του τζακιου ΦΩΤΙΑ πισω απο τις γυψοσανιδες...... μικρη φωτια βεβαια αλλα εβγαλε καπνο μεσα απο την περσιδα... απο οτι ειδα μετα πηρε φωτια ο υαλοβαμβακας η ο πετροβαμβακας.... πηρα και εγω τον πυρ/ρα co2 και αρχισα να ριχνω στο τζακι...το σπιτι γεμισε καπνο και το αερισαμε 1 ωρα...... καλα ρε παιδια..γινεται να παρει φωτια ο υαλο-πετρο βαμβακας;; δε ξερω τι απο τα δυο μου βαλανε..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #129190 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα φωτια μεσα στο τζακι
Συγνώμη κιόλας, αλλά μου φαίνεται ότι τα θέλει ο πωπός σου. Αφού είδες ότι με το λίγο-λίγο γίνεται χαμός από φλόγα... τι πήγες και έβαλες ένα ολόκληρο γουβά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #129191 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα φωτια μεσα στο τζακι
Δηλαδή είδες οτι δεν παλεύεται η φωτιά με τις πρωτες ριψεις και μετα εριξες το κουβα!!!
Την αλλη φορα να ολοκληρώσεις με βενζινη :evil: :evil:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fotisbasm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #129196 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα φωτια μεσα στο τζακι
Ο πετροβάμβακας δεν καίγεται. Αντιθέτως ο υαλοβάμβακας καταρρέει ως υλικό στους 200° και στους 300° ψιλοανάβει, οπότε μάλλον σου είχαν βάλει υαλοβάμβακα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #129200 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα φωτια μεσα στο τζακι
Το πέλλετ δεν είναι καυσόξυλο, έχει ελάχιστη υγρασία και μικρό μέγεθος και γι'αυτό είναι εξαιρετικά εύφλεκτο και με υψηλή θερμογόνο
Οποιαδήποτε προσπάθεια να καεί σε τζάκι σε ποσότητα πέρα από την ελάχιστη, καταλήγει σε τέτοια αποτελέσματα
Εγώ χρησιμοποιώ κάποια τσουβάλια που έχουν πάρει υγρασία σαν προσάναμμα στο τζάκι και γίνεται χαμός, έστω και με μικρή ποσότητα
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by petrosp13.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #129202 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Φωτια μεσα στο τζακι
Ο λόγος ειναι η πολυ μεγάλη επιφάνεια συναλλαγής .


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ