ΣΟΣ έσπασε το τζαμι απο το τζακι μου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124177 από Fokion

Nasikas έγραψε:

peolinio έγραψε: ορίστε και μια φωτογραφία απο το τζάμι :( . Αν με πιάσεις απο την μύτη θα σκάσω απο το κακό μου.

το πλαγιο τζαμι ειναι ε; - οχι φατσα- τοιχο βλεπει.

Αν τυχαινε σε μενα, -με την κριση που βιωνω- δεν θα έδινα πανω απο 10 ευρω.
Μαγγανέζα ή κοκκινη 400 βαθμων (εχω),- - απο τον Μοσχάλη ενα καθετο ανοξείδωτο λαμάκι πάχους 10-12 cm εσωτερικά και ένα εξωτερικά (ίσως η γυναικα μου να το ήθελε σε κιτρινο γιατι πάει με το γκρι...) και θα είχα μια άλλη πινελιά- κατι αυνηθιστο- μια γεωμετρία που όλοι θα λεγανε....τι ωραιοοοοοοοοο.....) :whistle:

Προσωπικά πάντα....ε αυτο θα έκανα, αλλα δεν είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ βεβαιος ότι δεν θα ανοίξει.


Συμφωνω απολυτως με τον μαστορα....
+ οτι αυτο θα σου δωσει χρονο να το ψαξεις με ηρεμια και οχι "εν βρασμω"....
και βεβαια θα εξασφαλισει και τη σωστη λειτουργεια του τζακιου καθως και την ασφαλεια σου οτι δε θα κανει ξαφνικά ενα μπαμ και σπασει λογω συστολοδιαστολων..

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124180 από caftis
Πήγαινε σε έναν τζαμα να σου κόψει την πλευρα απο το σπασμένο να στο γυαλισει στην άκρη και να σου κόψει και ένα καινούργιο για την μικρή πλευρά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124181 από caftis
Και αυτή η πόρτα είναι γωνιακή και έχει 2 τζάμια δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124188 από Στελιος1
Αυτο μαλλον δεν ειναι καραμεικο αλλα ουτε και ασφαλειας ( ασφαλειας ειναι το ψημενο και οταν σπασει γινεται ρυζι, αντεχει 300 βαθμους) αυτο που εχεις μαλλον ειναι ενα ειδικο για πιο εντονες θερμοκρασιακες μεταβολες απ τα αλλα και αντεχει εως 450 βαθμους.
Εγω προσωπικα πιστευω οτι δεν ηταν τυχαια η βιδα χαλαρη και ξεβιδωσε, αλλα οτι δεν εκατσε καλα τ τζαμι στ κασα και αντι να βαλουν αντικρυσμα στην πιεση της βιδας την αφησαν χαλαρη. Δεν εχει σημασια τωρα ομως αυτο.
Γνωμη μου ειναι να βαλεις κεραμεικο (αντεχει 700 βαθμους και ειναι το ακριβοτερο απ ολα) σε 2 κοματια με κοστος γυρω στα 100 ευρω. Αυριο θα ρωτησω και θα σου ποσο ακριβως θα κοστιζει..1) το τμ κεραμικου μαζι με την αποστολη (σ εμενα το χρεωνουν 160 συν φπα αλλα σε ιδιωτες δεν ξερω), 2)ψημενο-ασφαλειας σε 2 κοματια 60 ευρω περιππου τα 2 αυτα τεμαχια, 3) ιδιο σαν αυτο που εσπασε δεν ξερω, αλλα θα ρωτησω και για τετοιο (αν και το θεωρω λαθος το μονοκομματο, αφου ηδη εδειξε προβλημα στ πορτα σου).
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Στελιος1.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124192 από peolinio

Στελιος1 έγραψε: Αυτο μαλλον δεν ειναι καραμεικο αλλα ουτε και ασφαλειας ( ασφαλειας ειναι το ψημενο και οταν σπασει γινεται ρυζι, αντεχει 300 βαθμους) αυτο που εχεις μαλλον ειναι ενα ειδικο για πιο εντονες θερμοκρασιακες μεταβολες απ τα αλλα και αντεχει εως 450 βαθμους.
Εγω προσωπικα πιστευω οτι δεν ηταν τυχαια η βιδα χαλαρη και ξεβιδωσε, αλλα οτι δεν εκατσε καλα τ τζαμι στ κασα και αντι να βαλουν αντικρυσμα στην πιεση της βιδας την αφησαν χαλαρη. Δεν εχει σημασια τωρα ομως αυτο.
Γνωμη μου ειναι να βαλεις κεραμεικο (αντεχει 700 βαθμους και ειναι το ακριβοτερο απ ολα) σε 2 κοματια με κοστος γυρω στα 100 ευρω. Αυριο θα ρωτησω και θα σου ποσο ακριβως θα κοστιζει..1) το τμ κεραμικου μαζι με την αποστολη (σ εμενα το χρεωνουν 160 συν φπα αλλα σε ιδιωτες δεν ξερω), 2)ψημενο-ασφαλειας σε 2 κοματια 60 ευρω περιππου τα 2 αυτα τεμαχια, 3) ιδιο σαν αυτο που εσπασε δεν ξερω, αλλα θα ρωτησω και για τετοιο (αν και το θεωρω λαθος το μονοκομματο, αφου ηδη εδειξε προβλημα στ πορτα σου).


Ευχαριστώ Στέλιο για τον κόπο σου!!! Καλό θα ήταν να μάθω τιμές για να δώ που βρισκόμαστε. Πάντως οτι και καλά θα πρέπει να πάρω το ίδιο τζάμι απο το μαγαζί που πήρα το τζάκι επειδή και καλά έχουν τον κωδικό του τζακιού δεν παίζει ..Το καλύτερο θα ήταν στην γωνία να ενωνονταν μεταξύ τους αλλά όχι σε γωνία 90 μοιρών δεν ξέρω αν είναι δυνατόν αυτό. Πραγματικά απογοητέυτικα όταν το είδα πως ήταν στερεωμένο απο την εσωτερική μεριά το τζάμι. Πολύ πρόχειρα ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #124204 από str1979
μην αγχώνεσαι
πανε σε εναν τζαμα και πες του ποσο θελει για να σου αλλάξει το τζαμι αυτο με 2 κομματια κολλημένα σε γωνιά οπως ειναι το δικο σου

θα σου βγει πιο φτηνα απο το να παρεις το ιδιο απο την αντιπροσωπια

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ