Ξαφνικος καπνός απο καμιναδα ενεργειακου τζακιου!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #122351 από enigman
Χαιρετω όλα τα μέλη του φόρουμ. Θελω να ρωτησω το εξης: καποια στιγμη σε μια ενεργειακη κασετα, η οποια εχει ευκαμπτο σπιραλ για καμιναδα, καθοτι δεν ηταν δυνατο να μπει ευθεια ανοξειδωτη, σε καποιο σημειο πανω απο την φουσκα του τζακιου, που υπαρχει μια ενωση δυο σπιραλ, βγηκε πολυς μαυρος καπνος. Εκτοτε οσες προσπαθειες και αν εχω κανει, βαζοντας πολλαα ξυλα στο τζακι, δεν καταφερα να δω καπου να βγαινει καπνος. το τζακι μπηκε περσι και δεν ειχε χρησιμοποιηθει πολλες φορες, για να "κλεισει" την καμιναδα, και φετος χρησιμοποιηθηκε 3 φορες πριν το γεγονος με τον καπνο, και απο τοτε το εχω χρησιμοποιησει στο φουλ πανω απο 15 φορες χωρις προβλημα. Τι ηταν αυτο κατα την γνωμη σας που ηταν η αιτια την συγκεκριμενη φορα να βγει τοσος καπνος που να ντουμανιασει ολο το σπιτι? μηπως φραγμενη εισοδος εξωτερικου αερα απο σταχτη? μηπως παρα πολλα ξυλα μεσα? η καμιναδα ειναι 2 οροφους ψηλη και εχει και περιστρεφωμενο καπελο απο πανω. υπαρχει κατι που μπορω να κανω?
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by enigman.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #123574 από enigman
Mαλλον δεν ξερει κανενας να μου πει!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #123576 από dimlyk
να βγαλεις το περιστρεφομενο καπελο :)
οχι οτι αυτο φταιει ...αλλα ειναι προτιμοτερα τα αντιανεμικα
οταν ενα γεγονος ειναι τυχαιο σιγουρα κατι φταιει αλλα δεν ειναι ευκολο να προσδιοριστει
πρεπει να κανεις μονος σου δοκιμες με λιγη φωτια με πολυ φωτια με βορια με νοτια κι οταν το πετυχεις κρατα τα δεδομενα και ξαναδοκιμασε ...ξερω οτι ειναι οτι χειροτερο αλλα μονο ετσι μπορεις να το εντοπισεις με καποια σιγουρια ....υποθεσεις μπορει ν ακουσεις πολλες ...το θεμα ομως ειναι να καταφερεις να εντοπισεις το προβλημα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ