Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122794 από lefteris

Στελιος1 έγραψε: Πολλα τετοια, αααπειρα τετοια εχω δει, φανταστειτε ποσα να υπαρχουν.


Και που να δεις γιατί δεν τραβούσαν τα τζάκια σε πολυκατοικία Αθηνών όπου τα πέρασε με ''συνεργείο'' του ο ίδιος ο εργολάβος .. τα σίδερα από τίς πλάκες... σε κάθε καμινάδα και σε όλους τους ορόφους ...ηταν παρόντα, και με τον καιρό όταν δεν τραβούσαν πλεον τα τζάκια και πηγαν να καθαρίσουν...βρήκαν κωλύματα... :evil:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122801 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
ok. Αρα ο εργολάβος μένει ανέπαφος.
Τελικά Δημήτριε είχες δίκιο για την 5η φωτό ειναι οντως ρωγμή.Στην αρχή της, ακόμη δεν με εχει ενοχλήσει.
Μάλλον θα χτίσω τοιχο το καλοκαίρι (ελπίζω να εχω χρήματα μέχρι τότε)
Σας ευχαριστώ ολους για την βοήθεια.

Δημήτριε βαζω μια φωτό που δείχνει την ρωγμή και φυσικά υποκλίνομαι.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122808 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
Αυτό με τα σίδερα της πλάκας το εχω ηδη διαβάσει σε κάποιο αλλο θέμα του Forum Lefteri και πραγματικά χαζεψα.
Τι να πω, τελικά η κρίση ενα απο τα καλά που θα μας αφήσει ειναι οτι θα γλυτώσουμε απο αλήτες εργολάβους.
Οχι γιατί θα παψουν να υπάρχουν αλλα γιατί θα πάψουμε να ειμαστε αφελείς και να αγοράζουμε ευκολα χωρίς να εξετάζουμε ολες τις λεπτομέριες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123449 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
Καλημέρα και Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Δυστυχώς το πρόβλημα μου με τους ιδιοκτήτες που καπνίζει η καμινάδα τους συνεχίζεται.
Εχτες πάλι αναψαν τζάκι διότι ηθελε ο πατέρας της οικογένειας, που ελειπε, να δει ο ιδιος το πρόβλημα. Αποτέλεσμα εκατσα πάλι για 4 ωρες με τις πορτες και τα παραθυρα ανοιχτά.
Ο τύπος που δουλεύει ως εργοδηγός, μου ειπε οτι εγω δημιουργησα το πρόβλημα οταν αλλαξα τζάκι και οτι πρέπει να ανοίξω την γυψοσανίδα μου για να δεί το πρόβλημα και να το επισκευάσει. Του ειπα οτι ο αμίαντος δεν επισκευάζεται και οτι θα πρέπει να περάσει ανοξείδωτη σωλήνα απο το δικό του τζάκι.
Με την δικαιολογία οτι αυτη η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε μόνη της διότι ο καπνός μεχρι να φτάσει σε μένα εχει ηδη κρυώσει και αρα η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε απο την ζέστη του δικού του τζακιού λέει οτι φταίει το δικό μου το τζάκι και η ζέστη που παράγω εγω.
Αυτός ειναι στον 2ο οροφο κι εγω στον 4ο και τελευταίο.
Ας μου πεί κάτι κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Εχθές μας άκουσε ολο το οικοδομικό τετράγωνο.Κατα κάποιο τρόπο ευχαριστόταν που ειχα καπνό στο σπίτι μου.
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123453 από dimlyk
τα πραγματα ειναι απλα αλλα δυστυχως δεν φαινται να εχουν και απλη λυση στην περιπτωση σου
η καμιναδα του ανηκει αρα ευθυνεται για το οποιο κοστος επισκευης και φυσικα για την αποκατασταση της οποιας ζημιας προξενησει στο δικο σου σπιτι για την επισκευη της ....τωρα αν αυτος καταφερει ν αποδειξει οτι εσυ την κοπανησες με κανα σφυρι ειναι αλλο θεμα ...το χειροτερο για σενα θα ηταν να αποδειξει οτι ευθυνη εχει ο εργολαβος οποτε τρεχα βρες τον ...ασχετως αυτου ομως και μεχρι να γινει με οποιο τροπο η επισκευη το τζακι του ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να το χρησιμοποιει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123455 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες

JOY έγραψε: Καλημέρα και Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Δυστυχώς το πρόβλημα μου με τους ιδιοκτήτες που καπνίζει η καμινάδα τους συνεχίζεται.
Εχτες πάλι αναψαν τζάκι διότι ηθελε ο πατέρας της οικογένειας, που ελειπε, να δει ο ιδιος το πρόβλημα. Αποτέλεσμα εκατσα πάλι για 4 ωρες με τις πορτες και τα παραθυρα ανοιχτά.
Ο τύπος που δουλεύει ως εργοδηγός, μου ειπε οτι εγω δημιουργησα το πρόβλημα οταν αλλαξα τζάκι και οτι πρέπει να ανοίξω την γυψοσανίδα μου για να δεί το πρόβλημα και να το επισκευάσει. Του ειπα οτι ο αμίαντος δεν επισκευάζεται και οτι θα πρέπει να περάσει ανοξείδωτη σωλήνα απο το δικό του τζάκι.
Με την δικαιολογία οτι αυτη η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε μόνη της διότι ο καπνός μεχρι να φτάσει σε μένα εχει ηδη κρυώσει και αρα η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε απο την ζέστη του δικού του τζακιού λέει οτι φταίει το δικό μου το τζάκι και η ζέστη που παράγω εγω.
Αυτός ειναι στον 2ο οροφο κι εγω στον 4ο και τελευταίο.
Ας μου πεί κάτι κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Εχθές μας άκουσε ολο το οικοδομικό τετράγωνο.Κατα κάποιο τρόπο ευχαριστόταν που ειχα καπνό στο σπίτι μου.
Ευχαριστώ


Το ποιος φταίει, ουδείς από εμάς μπορεί να το κρίνει εξ αποστάσεως.
Το να συμπεριφέρεται με εγκληματική αμέλεια όμως, είναι ανεπίτρεπτο και ασυγχώρητο.
Η καμινάδα φαίνεται στην οικοδομική άδεια;
Αν όχι κι εφόσον ενεργεί με τον τρόπο που περιγράφεις, τον προειδοποιείς ότι αν δεν αποκαταστήσει το πρόβλημα, θα κλείσεις την καμινάδα του, η οποία διέρχεται παράνομα από το διαμέρισμά σου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ