Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124817 από caftis
Καλημέρα να πω και εγώ μια ιδέα αν κοπούν οι καμινάδες 10~20cm πάνω από το δάπεδο μπει διαστολή ώστε να αγκαλιάζει την παλιά καμινάδα πέσει πυρομπετο για να κλειστεί μέσα η ένωση και στο πάνω μέρος συστολή και πάλι κλείσιμό . Ώστε από το διαμέρισμα σου να περνάνε μόνο ινοξ δεν θα εκανε δουλειά και με πολύ μικρότερο κόστος αλλά ας πουν και οι ποιο έμπειροι την γνωμη τους.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124829 από dimlyk
επικυνδυνες λυσεις τακη
περα του οτι κανεις δεν εγγυατε την στεγανοτητα (καποια σημεια προς τα πισω μπορει ναναι δυσκολο να τα πλησιασει κανεις) κι επιπλεον μιλας δηλ να αλλαζει 3 μετρα καμιναδα αντι για 10 αλλα με την φασαρια του κοψιματος πεταματος της παλιας (κανονικα δεν πετιεται στα σκουπιδια ο αμιαντος )

και κατι ακομα προς τα τοπικα μπαλωματα ...υποθετω οτι κανεις δεν εχει την καμιναδα απο που καπνιζει αλλα ολοι εχουν δει μια οαρτη ρωγμη μπροστα ...οποτε κανεις δεν ξερει αν υπαρχει κι αλλη μη ορατη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124835 από degeor
Επίσης για να το κάνει αυτό Δημήτρη, πρέπει να ξηλώσει το δικό της τζάκι και να το ξανατοποθετήσει, χωρίς βέβαια εξασφαλισμένο αποτέλεσμα.

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125981 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
Καλημέρα σας
Ακόμη δεν εχει τελειωσει τιποτα.
Ηδη εκανα καταγγελία στην αστυνομία. Μετα απο κάποια συζήτηση του πότε θα ανοιξουμε την γυψοσανίδα μου του ειπα οτι αφενός δεν ειναι η σωστή λύση και αφετερου ποιος πληρώνει τη ζημιά?
Η απαντηση του ηταν οποιος φταίει.Εννοωντας αυτο που λέει απο την αρχή οτι δηλαδη φταίει η θερμοκρασία απο το δικό μου τζάκι.Εκει φυσικά λογομαχησαμε και με απέιλησε οτι θα το ανάψει και οτι μου έκανε χάρη τόσες μέρες.
Η συνέχεια ηταν να πάω στο ατυνομικό τμήμα και να κάνω καταγγελία.
Φυσικά δεν τόλμησε να το ανάψει και χθές ηρθε με ενα τεχνικό να μου πεί οτι θα περάσει σωλήνα , οχι μεχρι το σπίτι του αλλα μεχρι τον κάτω οροφο και θέλει απο μένα να σπάσει τον αμίαντο πίσω απο το τζάκι μου*στο κάτω μέρος που εχω το ανοιγμα) και να βάλει μεταξύ σωλήνα και αμίαντου πετροβάμβακα. Ειπα οτι δεν την θεωρώ σωστή λύση και πρέπει να ρωτήσω κάποιο μηχανικό.
Ειπε οτι το εχει ξανακάνει και οτι αν υπάρξει πρόβλημα δεν θα το ξαναανάψει.
Φυσικά επειδή νομίζει οτι ειμαι ηλίθια συνεχίζει να ισχυρίζεται οτι φταίει το τζάκι μου που ράγισε ο αμίαντός τους.
Σκέφτηκα μήπως να κάνω αιτηση στο ΤΕΕ για να ερθουν πραγματογνωμονες ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125990 από Στελιος1
Συνεχισε να επιμενεις σκληρα σαν καλη <Μπουμπουλινα> και δεν θα χασεις την μαχη. Απαιτησε να μην περναει κανενα σκατομπουρι μεσα απ το σπιτι σου αν δεν υπαρχει στο σχεδιο (σιγουρα δεν θα υπαρχει στο σΚεδιο) του μηχανικου. Ναι πες, το τζακι μου χαλαει το <μπουρι> σου γ αυτο παρτο μεσα απ το σπιτι ΜΟΥ και ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ βαλε καινουριο απ εξω! Κ ασε τον να τρεχει αυτος.

ΥΓ. Αμα ο απο κατω ρωτουσε εδω για το ιδιο προβλημα σαφως και θα σκεφτομασταν αλλιως και θα λεγαμε αλλα πραγματα, αλλα εδω ακουμε την μια πλευρα (αυτην τ συμφορουμιτριας, μακαρι να ακουγαμε και την αλλη..) και αυτην ασπαζομαστε ως δικαια (και φαινεται και ως η δικαια).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126024 από stergiosbik
Aπο την στιγμη που κινηθηκες νομικα ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ μαζι του.
Χαλας τη μερα σου κ κυριως ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει.
Κουβεντα στην κουβεντα πολλα μπορει να συμβουν.
Εφ οσον εχεις χαρτια στα χερια σου κ ο νομος ειναι μαζι σου προχωρα.
Θα δεις για ποτε θα στρωσει χαρακτηρα.
Αλλα να του κλεισεις την καμιναδα ΟΡΙΣΤΙΚΑ εφ οσον το δικαιουσαι.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": liakjim

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ