Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124583 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
καλησπέρα σας
Ξέρει κάποιος να δωσει τα φώτα του?
Ο κύριος του οποίου η καμινάδα εχει πρόβλημα θέλει να του ανοίξω την γυψοσανίδα για να κλείσει την ρωγμή με πυρόκολλα.

Ποσο ασφαλές ειναι αυτό και για πόσο καιρό θα κρατήσει ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124610 από degeor
Σου δίνεται η ευκαιρία να τον βάλεις να αλλάξει την καμινάδα του που περνά μέσα από το δικό σου σπίτι με ανοξείδωτη έτσι ώστε να μην έχεις πρόβλημα μελλοντικά και πας να σπαταλήσεις αυτή την ευκαιρία; Κάνε του το εξώδικο που είπες ( περίπου 80€ κόστος) και αν το ξαναανάψει κάλεσε αστυνομία όπως προείπε και κάποιος άλλος. Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί για τίποτα με την πυρόκολλα, ωραία τώρα κλείνει και δεν έχεις πρόβλημα, όπως και στο παρελθόν,στο μέλλον τι γίνεται αν κάνει καινούργια ρωγμή κανά βράδυ; Εξανάγκασε τον εκβιαστικά να την φτιάξει σωστά να τελειώνεις μην συμβιβάζεσαι είναι η καμινάδα του μέσα στο σπίτι σου, πέστου το αν θέλεις να συνεχίσεις να το ανάβεις τότε φτιάξε τη σωστά, τέλος έτσι απλά.

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124615 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
Ναι το ξέρω degeor, και αυτό θα κάνω περιμένω να γυρίσει ο δικηγόρος μου και να ανοίξουν τα δικαστήρια.
Απλά επειδή μου χτύπησε το κουδούνι και ειπε παλι τα ιδια και επιμένει οτι ειναι ο σωστός τρόπος, ειπα να ξαναρωτήσω.
Ουτε πρόκειται να επιτρέψω να μπει καποιος σπίτι μου και ειδικά οταν κάνει την παλαβή για να πληρώσει και ολο το κόστος αλλα και γιατί δεν ειναι ο σωστός τρόπος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124623 από degeor
Αν σε ξαναενοχλήσει πες του αν θέλει να το φτιάξει να το φτιάξει μόνο σωστά και αν το ξανά ανάψει χωρίς να έχει τελειώσει αυτό το θέμα θα φωνάξεις την αστυνομία και την πυροσβεστική. Και έλα να δεις μετά όσο περνάνε οι μέρες και δεν το ανάβει αν ενδιαφερθεί τελικά να το φτιάξει ή όχι .....

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124727 από dimlyk
συμφωνωντας με οσα εχουν ειπωθει μεχρι τωρα
1,το ραγισμα δεν επισκευζεται μια και κανεις δεν μπορει να εγγυηθει το αποτελεσμα
2. μια ηδη ραγισμενη καμιναδα ειναι πολυ πιο ευαισθητη ειτε σε σεισμο ειτε στο να δημιουργησει ενα νεο ραγισμα
3. αν σου ειπε να ανοιξεις εσυ την γυψοσανιδα ,,,ειναι απλα δικη του δουλεια και εξοδο οπως και η αποκατασταση αν συμφωνησετε σε καποιου ειδουε επεμβαση
4. μην κανεις οτιδηποτε πριν εστω ρωτησεις τον δικηγορο σου (αφου ηδη εφτασες μεχρι εκει)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124812 από Gdevil
Καλημέρα,
α) Δεν ξέρω αν ήδη το έχεις κάνει (ή αν ο δικηγόρος σου δε σε έχει συμβουλέψει) αλλά νομίζω πως ήδη έπρεπε να έχεις κάνει αναφορά συμβάντων στην αστυνομία.

β) ΠΡΕΠΕΙ ΧΤΕΣ (όχι σήμερα ή αύριο) να έχεις βάλει ανιχνευτή καπνού και μονοξειδίου. Δεν ξέρεις ποτέ πόσο @#$#%@#$@ (ας μη γράψω λέξεις που δε συνηθίζω) μπορεί να είναι κάποιος και να κάψει τελικά το τζάκι του γιατί έτσι γουστάρει ή γιατί ξεχάστηκε ή γιατί έλειπε ο πεθερός του μπατζανάκη του ξαδέρφου του νοικοκύρη και ήθελε να δεί και αυτός αν υπάρχει θέμα.

γ) Χωρίς να θέλω να υποκαταστήσω τον δικηγόρο σου θα σου έλεγα και τα εξής. Αν τελικά καταφέρεις και συνενοηθείς ώστε να κάνουν ασυζητητή ότι χρειάζεται τεχνικά (και όχι ότι τους βολεύει) σκέψου ότι ουσιαστικά θα γίνουν παρεμβάσεις στο διαμέρισμά σου (φαντάζομαι ότι δεν υπάρχουν στην οικοδομική άδεια οι διερχόμενες καμινάδες). Οπότε απαιτείς να γίνουν όλα με τον σωστό τρόπο πέρα του τεχνικού ζητήματος (το οποίο περιλαμβάνει και την αεροστεγή απομόνωση των διερχόμενων καμινάδων από το σαλόνι σου). Δλδ αναθεώρηση άδειας, κατόψεις, σχέδια, υπογραφές μηχανικών, σούπα, μούπες, όλα πληρωμένα από αυτούς. Επίσης ζητάς αποζημίωση για την ταλαιπωρία που έχεις ήδη υποστεί. Δεν είναι και λίγο να κοιμάσαι και να έχεις στο μυαλό σου αν θα ξυπνήσεις γερή και υγειής γιατί κάποιος θέλει να γλιτώσει 5 φράγκα.

ΥΓ σκέψου αύριο - μεθαύριο αλλάζουν οι ιδιοκτήτες ή οι ένοικοι. Δεν γίνεται να χρειάζεται να συνενοηθείς με τον κάθε ένα που θα έρχεται. Αφού δημιουργήθηκε θέμα πρέπει να λυθεί μία και έξω και να λυθεί το θέμα μια και καλή


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Gdevil.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ