Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123502 από theoilia
και αν με την ηρεμία δεν γίνει τίποτα τελικά, μπορεί να βοηθήσει ο Αι Βασίλης του Staf.Καλά,έλιωσα στα γέλια :lol:

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF, JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123503 από degeor
Αυτό που σου είπε ο Tas, είναι το πιό σωστό κοίτα την άδεια λογικά δεν υπάρχουν καμινάδες μέσα στο διαμερισμά σου μην πω 100% σίγουρα. Του λες ή την αλλάζεις με ανοξείδωτη εσωτερικά ή στην κλείνω , εγώ πλήρωσα το διαμέρισμα μ΄αυτό το χώρο χωρίς καμινάδα και θέλω να έχω ασφάλεια σπίτι μου (αναθυμιάσεις-πυρκαγιά) διαλέγεις και παίρνεις έτσι απλά και εγώ σου κάνω χάρη όχι εσύ εμένα.
Καλά Χριστούγεννα !

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123505 από lefteris
Joy αν θες να ξεμπερδευεις μια και καλή και να μην ξαναμπλέξεις μαζί τους, αφού υπάρχει το πρόβλημα και εν τέλει δεν θα κάτσουν να αλλάξουν όλη τους την καμινάδα -(γιατί στο κάτω κάτω είναι και οι καιροί δύσκολοι και ο καθένας προφασιζόμενος δικαιολογίες ή με το να είναι αρνητικός σε όλα , εσύ θα χαλάσεις τη ζαχαρένια σου) - αφού φέρνεις που φέρνεις τον μάστορα, ρώτα τον τι θέλει $ για να βγεί απευθείας πάνω από το τζάκι καινούργια καμινάδα τρυπώντας την πλάκα, οι υπόλοιποι υπογράφουν, γλυτώνοντας και εσύ και αυτοί ενα αδιέξοδο και τσακωμούς. Τραβάς και ένα κλείσιμο στο φωταγωγό και αντε γεια. Αν τώρα σφηνώσει σε ξένη καμινάδα μαζί με τον Αί Βασίλη, όπως είπε και ο STAF, το έλκηθρο ολόκληρο και όλοι οι τάρανδοι μαζί, τι να κάνουμε... ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ... :lol:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123509 από lefteris
Αν μπορεί η παραπάνω λύση να γίνει, θα κοστίζει πολύ λιγότερο από το να μπούνε τόσα μέτρα ανωξείδωτης για όλα τα τζάκια, δεν θα αλλάξει κάτι για τα δικά τους αφού τραβάνε και δεν έχουν οι ίδιοι προβλήματα, και αν μπορέσεις να σε βοηθήσουν στο οικονομικό θα είναι καλύτερα.
Στα μειον το ότι θα γίνει εργοτάξιο το σπίτι και το καθάρισμα δεν είναι και το ποιο εύκολο, αλλά ουτως ή άλλως θα έπρεπε να απομονωθεις από τις καμινάδες των άλλων.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123516 από Δημήτριος
Θα ξεσκονιζα και τον κανονισμό της πολυκατοικίας όσον αφορά την κατανομή των εξόδων για τις επισκευές που απαιτούνται. Όσον αφορά τις εσωτερικές επενδύσεις παλαιών καπνοδοχων υπάρχει και το furanflex για το οποίο δεν γνωρίζω περισσότερα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123557 από Στελιος1
Δεν υπαρχει ζητημα προς ''παζαρευση'' το τζακι (μαζι με αυτο λογω ανησυχιας προβληματος και στα υπολοιπα να δειξουν προβλημα λογω γενικης κακης κατασκευης) αυτο πρεπει να σταματησει να καιει. Και μαλλον, ααααμα εσυ εισαι ''καλος'' και αφηνεις την οποια επισκευη που αφορα τ χωρο σου εχεις τ τελευταιο λογο για το αν αυτο θα επισκευαστει και μετα θα μπορει να το καιει.
Αφου ενιωσες κ ολας οτι σαν να ευχαριστιωταν που καπνιζε το σπιτι σου μολις το ξανα ανναψει φωναξε την πυροσβεστικη και (μιλα για υπονοια δολου και οτι συμβαινει επιτηδες κ οτι ανησυχεις για δηλητηριαση) το ανακριτικο της. Δικηγορο θες οχι φορουμ, εχεις 1εκατομυριο% δικιο εσυ! Μην αφηνεις να το ξανακαψει και αν ειναι μαλακας ασυνενοητος τοτε μην τον αφησεις καν να το φτιαξει. Αμα συνετιστει (με τ πυροσβεστικη και δικηγορο θα συνετιστει μια χαρα) και αναλαβει ολα τα εξοδα (συμπεριλαμβανης της συγνωμης) τοτε υποχωρησε κ εσυ.
Μα καλα. συζητιεται ρε παιδια αν εχει δικαιωμα να καιει αυτο το τζακι?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ