Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123449 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
Καλημέρα και Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Δυστυχώς το πρόβλημα μου με τους ιδιοκτήτες που καπνίζει η καμινάδα τους συνεχίζεται.
Εχτες πάλι αναψαν τζάκι διότι ηθελε ο πατέρας της οικογένειας, που ελειπε, να δει ο ιδιος το πρόβλημα. Αποτέλεσμα εκατσα πάλι για 4 ωρες με τις πορτες και τα παραθυρα ανοιχτά.
Ο τύπος που δουλεύει ως εργοδηγός, μου ειπε οτι εγω δημιουργησα το πρόβλημα οταν αλλαξα τζάκι και οτι πρέπει να ανοίξω την γυψοσανίδα μου για να δεί το πρόβλημα και να το επισκευάσει. Του ειπα οτι ο αμίαντος δεν επισκευάζεται και οτι θα πρέπει να περάσει ανοξείδωτη σωλήνα απο το δικό του τζάκι.
Με την δικαιολογία οτι αυτη η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε μόνη της διότι ο καπνός μεχρι να φτάσει σε μένα εχει ηδη κρυώσει και αρα η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε απο την ζέστη του δικού του τζακιού λέει οτι φταίει το δικό μου το τζάκι και η ζέστη που παράγω εγω.
Αυτός ειναι στον 2ο οροφο κι εγω στον 4ο και τελευταίο.
Ας μου πεί κάτι κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Εχθές μας άκουσε ολο το οικοδομικό τετράγωνο.Κατα κάποιο τρόπο ευχαριστόταν που ειχα καπνό στο σπίτι μου.
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123453 από dimlyk
τα πραγματα ειναι απλα αλλα δυστυχως δεν φαινται να εχουν και απλη λυση στην περιπτωση σου
η καμιναδα του ανηκει αρα ευθυνεται για το οποιο κοστος επισκευης και φυσικα για την αποκατασταση της οποιας ζημιας προξενησει στο δικο σου σπιτι για την επισκευη της ....τωρα αν αυτος καταφερει ν αποδειξει οτι εσυ την κοπανησες με κανα σφυρι ειναι αλλο θεμα ...το χειροτερο για σενα θα ηταν να αποδειξει οτι ευθυνη εχει ο εργολαβος οποτε τρεχα βρες τον ...ασχετως αυτου ομως και μεχρι να γινει με οποιο τροπο η επισκευη το τζακι του ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να το χρησιμοποιει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123455 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες

JOY έγραψε: Καλημέρα και Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Δυστυχώς το πρόβλημα μου με τους ιδιοκτήτες που καπνίζει η καμινάδα τους συνεχίζεται.
Εχτες πάλι αναψαν τζάκι διότι ηθελε ο πατέρας της οικογένειας, που ελειπε, να δει ο ιδιος το πρόβλημα. Αποτέλεσμα εκατσα πάλι για 4 ωρες με τις πορτες και τα παραθυρα ανοιχτά.
Ο τύπος που δουλεύει ως εργοδηγός, μου ειπε οτι εγω δημιουργησα το πρόβλημα οταν αλλαξα τζάκι και οτι πρέπει να ανοίξω την γυψοσανίδα μου για να δεί το πρόβλημα και να το επισκευάσει. Του ειπα οτι ο αμίαντος δεν επισκευάζεται και οτι θα πρέπει να περάσει ανοξείδωτη σωλήνα απο το δικό του τζάκι.
Με την δικαιολογία οτι αυτη η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε μόνη της διότι ο καπνός μεχρι να φτάσει σε μένα εχει ηδη κρυώσει και αρα η ρωγμή δεν μπορεί να εγινε απο την ζέστη του δικού του τζακιού λέει οτι φταίει το δικό μου το τζάκι και η ζέστη που παράγω εγω.
Αυτός ειναι στον 2ο οροφο κι εγω στον 4ο και τελευταίο.
Ας μου πεί κάτι κάποιος γιατί θα τρελαθώ. Εχθές μας άκουσε ολο το οικοδομικό τετράγωνο.Κατα κάποιο τρόπο ευχαριστόταν που ειχα καπνό στο σπίτι μου.
Ευχαριστώ


Το ποιος φταίει, ουδείς από εμάς μπορεί να το κρίνει εξ αποστάσεως.
Το να συμπεριφέρεται με εγκληματική αμέλεια όμως, είναι ανεπίτρεπτο και ασυγχώρητο.
Η καμινάδα φαίνεται στην οικοδομική άδεια;
Αν όχι κι εφόσον ενεργεί με τον τρόπο που περιγράφεις, τον προειδοποιείς ότι αν δεν αποκαταστήσει το πρόβλημα, θα κλείσεις την καμινάδα του, η οποία διέρχεται παράνομα από το διαμέρισμά σου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123462 από STAF
Απαντήθηκε από STAF στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
σε συνδυασμο οσων σου εχουν πει τα παιδια
εδω μεσα αν δεις οτι σου το παιζει στα
τετοια του ο τυπος για το προβλημα που σου
δημιουργει,παρε εναν αφρο πολυερεθανης ανοιξε
μια μικρη τρυπουλα στην καμιναδα του και αδειασε την
μεσα.Αν μετα ερθει να σου πει οτι εχει προβλημα με την
καμιναδα του πες του οτι μαλλον σφηνωσε ο αι βασιλης :evil:

Ξερω οτι ακουγετε καπως αλλα τα εχω παρει με αυτους που
δημιουργουν προβληματα στους γυρω τους και ειναι ζαμαν φου!
Αυτα και καλα Χριστουγεννα :cheer:

Γιώργος

Μόνο αν στούς νεότερους μάθεις τα μυστικά σου
μεγάλη θα'ναι η προκοπή και η χαρά δικιά σου!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123471 από JOY
Απαντήθηκε από JOY στο θέμα Πρόβλημα απο διερχόμενες καμινάδες
Σας ευχαριστώ και πάλι.
Οταν του ειπα οτι θα ανοιξω το τζάκι σήμερα για να ερθει να το φτιάξει, ειπε οτι δεν μπορει και να το ανοίξουμε μετα τα χριστούγεννα. Μας εκανε την χάρη να υποσχεθει οτι δεν θα το ξαναανάψει μέχρι τότε. Το γαιδούρι ουτε ενα συγνώμη δεν ζήτησε.
Θα κοιτάξω και αυτό με το αν φαίνονται οι καμινάδες στην αδεια της οικοδομής.
Ναστε καλά, ειχα ανάγκη την συμπαράστασή σας.
Staf σ΄ευχαριστώ που μ΄εκανες και γέλασα λίγο. Ειμαι εξαλλη απο χθές το βράδυ.
και πάλι καλές γιορτές σε ολους.
Θα σας πώ τα νέα μου οταν ανοίξουμε το τζάκι μου, αν και ο τεχνικός μου θεωρεί οτι θα τον συνετήσει και θα τον πείσει οτι δεν θα λυθεί το πρόβλημα ανοιγοντας το δικό μου τζάκι. Ειδωμεν
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123494 από βασιλιης
Δυστυχως τετοιες περιπτωσης υπαρχουν πολλες.
Αν οι καμιναδες περνανε μεσα στο σπιτι σας πισω απο το τζακι σας ,εσεις θα επρεπε να παρετε τα μετρα σας και να της απομονωνεται.σοβατισμα και κλεισιμο.Για αυτο περναμε σωληνες σε ολο το μικος της καμιναδας.για να ειμαστε ανεξαρτητη απο τους αλους.φανταστειτε να ησασταν εσεις στο δευτερο και αυτος στο τεταρτο και δεν ειχατε περασει σωληνες σε ολο το μικος και εκεινος ειχε το προβλημα.τι θα κανατε?
Οποτε αυτο που συνιστω ειναι ηρεμια.
μονο με ηρεμια θα λυσετε το προβλημα.

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JOY

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ