Κυκλοφορητης η ανοιχτο δοχ. Διαστολής το πρόβλημα?

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120096 από elgreco
Ναι 2,2 το δοχ. Πάνω από το πιο κοντινό σώμα του 1 ορόφου αφού όλα βρίσκονται στην ίδια ευθεία.

Η εγκατάσταση των σωληνωσεων είναι παλιά οπότε κολεκτερ δεν υπάρχει απλώς σωληνώσεις.....
Το μόνο όργανο μέτρησης :ohmy: είναι στον αυτόματο πλήρωσης και με το τζάκι σε λειτουργία είναι στο 1.

Νωρίτερα έκλεισα όλα τα σώματα του ισογείου (5 ) και ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα, πιο ζεστά στην κρύα άκρη.
Στο ¨Ματιασμενο¨ σώμα έκανα πάλι εξαερωση επι 5 λεπτά με το ρολόι. Έκανε ένα ελαφρύ σσσσσς ο ελάχιστος αέρας μέσα του και στα πέντε λεπτά έβγαλε μόνο μια σταγόνα νερό!!! Το έκλεισα αφού βαρέθηκα να περιμένω. Μετά από αυτό είχε πάλι μια μικρή βελτίωση ως προς την κρύα άκρη.
Επίσης ανοίγοκλεισα την Βάνα του μήπως κάτι εχει φρακαρει ξέρω γω.

Όπως είπα σύντομα θα αλλάξω τον κυκλοφορητη για ισχυρότερο.... Και ο θεός βοηθός.

Επιτρέπετε να ρωτήσω από εδώ μέσα στο φόρουμ αν είναι κάποιος από Κέρκυρα και εχει έναν αξιόπιστο υδραυλικό που να ξέρει από σύστηματα θέρμανσης να το μοιραστεί μαζί μου.

Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120103 από dimlyk
σε 5 λεπτα εξαερωση δεν εβγαλε καθολου νερο ?
και πριν λες "ο ελαχιστος αερας" ...δεν ταιριαζουν αυτα
εχω την εντυπωση παντως οτι δεν φταιει ο κυκλοφορητης
το δοχειο ειναι οριακα ψηλα ...κι ο αυτοματος πληρωσης στο κυκλωμα του τζακιου ειναι?
οντως καλα θαταν να δει το κυκλωμα καποιος τεχνικος που ξερει απο θερμανσεις :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120107 από kostasd
Το να μην κάνει εξαέρωση το σώμα δεν είναι φυσιολογικό.

Αν μπορείς κάνε ενα σχέδιο που βρισκονται σώματα, τζάκι, λεβητοστάσιο, μηπως και βγάλουμε καμιά άκρη.

Επίσης είπαμε ο αυτόματος πληρωσης είναι στο υπόγειο και το προβληματικό σώμα στο ισόγειο?

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120111 από elgreco
Ναι στο υπόγειο ο αυτόματος μετά έχουμε το ισόγειο και στον πρώτο το προβληματικό σώμα.

5 σώματα στον πρώτο και 5 στο ισόγειο εκ των οποίων 2 κλειστά με το τζάκι σε λειτουργία.

Θα προσπαθήσω το σχέδιο βεβαίως το συντομότερο δυνατόν καθώς ετοιμάζομε για ταξίδι.
Ευχαριστω πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120112 από vag1234

elgreco έγραψε: Ναι στο υπόγειο ο αυτόματος μετά έχουμε το ισόγειο και στον πρώτο το προβληματικό σώμα.

5 σώματα στον πρώτο και 5 στο ισόγειο εκ των οποίων 2 κλειστά με το τζάκι σε λειτουργία.

Θα προσπαθήσω το σχέδιο βεβαίως το συντομότερο δυνατόν καθώς ετοιμάζομε για ταξίδι.
Ευχαριστω πολύ.


Θύμησε μου κατι , αν ανοίξεις τα 2 κλειστά σώματα το προβλημα παραμένει ;;

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120126 από elgreco
Ναι βέβαια.


´ εχω την εντυπωση παντως οτι δεν φταιει ο κυκλοφορητης
το δοχειο ειναι οριακα ψηλα ...κι ο αυτοματος πληρωσης στο κυκλωμα του τζακιου ειναι?
οντως καλα θαταν να δει το κυκλωμα καποιος τεχνικος που ξερει απο θερμανσεις ¨

Που να τον εβρω ο άμοιρος :cheer:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by elgreco. Αιτία: Συμπληρωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ