la nortica focolare συνδεση??

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118406 από sootos
la nortica focolare συνδεση?? δημιουργήθηκε από sootos
φιλοι μου ,αορασα το τζακι la nordica focolare 70 και εχω απορια σχετικα με μια τρυπα που εχει στην πλατη προς το κατω μερος περιπου 5 εκατοστα (φ5).
αυτος που θα κανει την εγκατασταση λεει οτι εκει πρεπει να συνδεθει σωληνας απο οπου θα παιρνει αερα απο εξω.ισχυει?εγω νομιζω οτι δεν πρεπει να συνδεσει τιποτα σε αυτην την τρυπα και οτι απλα στην πισω-κατω μερια του τζακιου να κανει μια απλη τρυπα προς το μπαλκονι.
και μια ακομη ερωτηση , στο πανω μερος εχει ενα ανοιγμα (μπροστα απο την καμιναδα)φ10 απο οπου θα βγαζει αερα (οχι με βεβιλατερ) απο εκει σε τι υψος να βγει η περσιδα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118434 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα la nortica focolare συνδεση??

sootos έγραψε: φιλοι μου ,αορασα το τζακι la nordica focolare 70 και εχω απορια σχετικα με μια τρυπα που εχει στην πλατη προς το κατω μερος περιπου 5 εκατοστα (φ5).
αυτος που θα κανει την εγκατασταση λεει οτι εκει πρεπει να συνδεθει σωληνας απο οπου θα παιρνει αερα απο εξω.ισχυει?εγω νομιζω οτι δεν πρεπει να συνδεσει τιποτα σε αυτην την τρυπα και οτι απλα στην πισω-κατω μερια του τζακιου να κανει μια απλη τρυπα προς το μπαλκονι.
και μια ακομη ερωτηση , στο πανω μερος εχει ενα ανοιγμα (μπροστα απο την καμιναδα)φ10 απο οπου θα βγαζει αερα (οχι με βεβιλατερ) απο εκει σε τι υψος να βγει η περσιδα?

η φ50 σωληνα ειναι η δευτερογενη τριτογενη οπως θες πεστο της πλατης(τρυπιτσες)βοηθα στην καυση των κασαυεριων.
και να μην βαλεις σωληνα εξωτερικα παλι θα περνει αερα απο μεσα ομως.κατα την γνωμη μου χρειαζεται αερα εξωτερικο για καλυτερη καυση λογω διαφορας θερμοκρασιας αερα.
και απο πανω απο την εστια θελει εξωτερικη παροχη αερα
την τρυπα τι την θεςνα αιωρρειται σκετη?
σε οτι υψος σου αρεσει μεχρι 2 μετρα υψος και χαμλα να μην περναει μπροστα καποιος και να καιγεται..
ειδικα στο focolare να τηρησεις τις προβλεπομενες αποστασεις γυψοσανιδα-εστια

la nordica 600 tondo
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jimopoulos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118478 από sootos
Απαντήθηκε από sootos στο θέμα la nortica focolare συνδεση??
δηλαδή δεν ξερω αν καταλαβα καλα πρεπει και την πανω τρυπα Φ10 και την πισω φ5 να τις συνδεσω με εξωτερικο αερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118510 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα la nortica focolare συνδεση??

sootos έγραψε: δηλαδή δεν ξερω αν καταλαβα καλα πρεπει και την πανω τρυπα Φ10 και την πισω φ5 να τις συνδεσω με εξωτερικο αερα?

σωστα καταλαβες,την φ10 την δειχνει και στο μανουαλ ης εστιας του κατασκευαστη..
αποσταση απο γυψοσανιδα αφηνεις μινιμουμ 10εκ εκτος αν εχεις αγορασει και τον θερμοθαλαμο της εστιας..

la nordica 600 tondo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ