Η εσωτερικη καμιναδα μετακινειται(πανω-κατω)!

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118139 από Gdevil
Μήπως όταν είναι στο τέρμα κάτω σημείο να δοκιμάσεις να σφίξεις και άλλο τους σφικτήρες?
ή
μήπως να δοκιμάσεις να στερεώσεις το πάνω κομμάτι στην πλάκα?
ή
μήπως να δοκιμάσεις να στερεώσεις το κάτω κομμάτι στην εστία?
(απλά σκέψεις....)
και μία ερώτηση...
Η καμινάδα σου είχε δαχτυλίδια?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118140 από Nikolaou
dimlyk Αν δεις την τελευται φωτο το κομματι της καμιναδας πανω απο την ενωση δεν μετακινειται. Το εχω μετρησει σε δυο σημεια με γωνια. Το ενα σημειο ακριβως πανω απο τον δαχτυλιο/πατουρα και το αλλο 10 εκ κατω απο το ταβανι στην ενωση. Εβαλα ινοξ για αντοχη και ασφαλεια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118141 από dimlyk

Nikolaou έγραψε: dimlyk Αν δεις την τελευται φωτο το κομματι της καμιναδας πανω απο την ενωση δεν μετακινειται. Το εχω μετρησει σε δυο σημεια με γωνια. Το ενα σημειο ακριβως πανω απο τον δαχτυλιο/πατουρα και το αλλο 10 εκ κατω απο το ταβανι στην ενωση. Εβαλα ινοξ για αντοχη και ασφαλεια...


ακριβως αυτο σου ειπα ...η καμιναδα σου εχει "σφηνωσει" στην πλακα της ταρατσας και κρεμεται απο κει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118143 από Nikolaou
Εννοεις σιλικονης? ναι ειχε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118144 από Nikolaou

dimlyk έγραψε:

Nikolaou έγραψε: dimlyk Αν δεις την τελευται φωτο το κομματι της καμιναδας πανω απο την ενωση δεν μετακινειται. Το εχω μετρησει σε δυο σημεια με γωνια. Το ενα σημειο ακριβως πανω απο τον δαχτυλιο/πατουρα και το αλλο 10 εκ κατω απο το ταβανι στην ενωση. Εβαλα ινοξ για αντοχη και ασφαλεια...


ακριβως αυτο σου ειπα ...η καμιναδα σου εχει "σφηνωσει" στην πλακα της ταρατσας και κρεμεται απο κει


Σωστα. Καποια λυση σκεφτεσαι? Τα ξηλωνω ολα η τα αφηνω με το πανω-κατω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #118150 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
το ίνοξ δεν ακολουθεί στον ίδιο βαθμό το μαντέμι όσον αφορά τις διαστολές - συστολές + το ότι το τζάκι σου δεν βλέπω να έχει κλαπέτο(υψηλότερες θερμοκρασίες καπναερίων ).αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος που βάζουμε στο πρώτο 1,5 μέτρο μαύρο χάλυβα και όχι ινοξ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ