Σταχτοδοχείο τζακιού και Αερα καύσης τζακιού

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117105 από dinos2012
καλημέρα και πάλι.ο τζάκι μου δεν είναι ενεργειακό ασχετα αν το πληρωσα.είναι απλό μαντεμένιο με πόρτα συρόμενη προς τα πανω.η απορία μου είναι ότι το σταχτοδοχείο δεν έχει κάποιες τρύπες για να παίρνει αέρα έχει τις τρύπες μπροστά μέσα από την πόρτα όπως βλέπετε στη foto.εγώ το σταχτοδοχείο to έxω βγάλει γιατί έxω κάνει 1 κατασκευή αερόθερμου.έχω βάλη 1 spiral από την περσίδα την εξωτερική και την οδηγiσα κατω από την εστία στη τρύπες αυτεσ. πρεπει οπωσδηποτε να τοποθετησω παλι το σταχτοδοχείο και να ανοιξω τρυπες για να περναει απο το κεντρο για να γινετε η καυσι???


Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117107 από kosmidis80
Καλημερα,

την ιδια ερωτηση την εχεις κανει πανω απο 2-3 φορες σε αντιστοιχα θεματα. Ποιος ο λογος να ανοιγεις καινουργιο θεμα?

Η απαντηση ειναι ΝΑΙ φυσικα, αν θελεις να εχεις σωστη καυση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117108 από dinos2012
καλημέρα φίλε μου... απλά εχω μπερδευτεί .διαφορετικές απόψεις.στις άρχει όταν μπήκα εδώ μέσα μου είπαν ότι το τζάκι μου τραβάει αέρα από αυτές της τρύπες μπροστα και να φέρω 1 σπιράλ από κάτω να κοιτάει αυτές της τρυπες..και τώρα που έκανα της κατασκευή μου λένε κακός έβγαλα το σταχτοδοχείο Συγνώμη αν ανοιξα 2 θεματα απλά είμαι σε απόγνωση,και λίγο άσχετος με τζακι...υπάρχει πρόβλημα αν το αφήσω έτσι????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117110 από kosmidis80
οχι απλα θα σου αφηνει περισσοτερη σταχτη και καρβουνακια ακαυτα, καθως δεν θα καιει σωστα η φωτια. Υποψιν οτι εσυ δεν θα το καταλαβαινεις - περαν της περισσοτερης καυσης και χαμηλοτερων θερμοκρασιων.

Αυτες οι τρυπες που δειχνεις ειναι η αεροκουρτινα του τζακιου σου (για να μην μαυριζει το τζαμι).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117113 από dinos2012
σε ευχαριστώ παρά πολύ φίλε μου.τώρα λύθηκαν όλες η απορίες .μου.τώρα κατάλαβα τελικά γιατί αφήνουν όντως πολύ στάχτη και κάρβουνα άκαυτα. τώρα κατάλαβα γιατί δεν σηκώνει θερμοκρασία το τζάκι μου.και τρομαζή να πιάση 65 βάθους η φούσκα.στην περςιδα εκτονωσης .ήταν 1 απλή απάντηση που δεν μπορούσα να πάρω εδώ και 2 χρονια.και τελικά κατασκευάσα το αερόθερμο για να ζεσταθω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ