Ερώτηση για σωστή τοποθέτηση τζακιου La nordica

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120937 από kkavalas
φιλε οπως εγραψα παραπανω ειχα παρομοιο θεμα.ειχα βαλει απο την αρχη ταμπερ τυπου kratki 50ευρω περιπου μολις εκλεισα λιγο το ταμπερ σταματησε να εσχεται αερας απο πανω και ολα ο.κ.αυτο εγινε καποια στιγμη με υπερβολικο αερα.αποψη μου ειναι οτι το ταμπερ κανει δουλεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120949 από elgreco
Και εγώ παρόμοια προβλήματα σε παρόμοιο τζάκι. Όσο και να προσπάθησα να κλείσω εισερχόμενο αερα εξωτερικό, εσωτερικό και δεν συμμαζευτετε δέν είχα αποτέλεσμα. Έκανα μια πρόχειρη πατέντα ώστε να αφομοίωςω τη λειτουργία που θα έκανε το χειροκινητο ταμπερ και η φλόγα τώρα ελέγχετε. Σύντομα θα προσθέσω κανονικό ταμπερ.

Παρά να μπεις στα έξοδα της καμιναδας δε θα ταν καλύτερα να δοκιμασίες το ταμπερ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120953 από panosv
Εννοείται οτι προτιμώ το τάμπερ αν κάνει δουλειά γιατί θα είναι και πιο οικονομική λύση. Απλά αν χρειαστεί να ανοίξει και η γυψοσανίδα σκεφτόμουν το ενδεχόμενο καμινάδας αν αυτό πρέπει να κάνω ούτως ή άλλως κάποια στιγμή στο μέλλον για να ησυχάσω. Ήδη έχω ξεφύγει από τον αρχικό προυπολογισμό.
Το τάμπερ παιδιά μπαίνει στο κάτω μέρος της καμινάδας και πρέπει να ανοίξει η γυψοσανίδα?
Ελέγχεται χειροκίνητα ή αυτόματα? Αναφέρομαι σε αυτό που είπε πιο πάνω ο Gdevil οτι δεν θα έβαζε το αυτόματο.
Υπάρχει κάτι άλλο που γνωρίζεται από την εμπειρία σας οτι πρέπει να προσέξω σχετικά με την επιλογή και τοποθέτηση του?
Ελπίζω αν λυθεί αυτό το πρόβλημα να ελαττωθεί η κατανάλωση και να ανέβουν και οι θερμοκρασίες στο θάλαμο που αν δε κάνω λάθος δεν είναι ικανοποιητικές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121036 από kkavalas
μπαινει αμεσως μετα τη φουσκα.σου γραφω εταιρια πιο πανω παρε τηλ.και ρωτα ειναι πολυ καλοι στη δουλεια τους.θα σου φυγουν οι αποριες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121440 από panosv

kkavalas έγραψε: μπαινει αμεσως μετα τη φουσκα.σου γραφω εταιρια πιο πανω παρε τηλ.και ρωτα ειναι πολυ καλοι στη δουλεια τους.θα σου φυγουν οι αποριες


Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν κάποια πράγματα. Μέσα στην εβδομάδα αν δε βγάλω άκρη με το μαγαζί που το πήρε θα πάω επό εκεί. Μου είπαν περίπου στο κόστος που αναφέρεις για απλό τάμπερ και για ένα άλλο πολύ πιο ακριβό βαρομετρικό που ρυθμίζεις τη πίεση που πρέπει να έχεις και μετά αυτό λειτουργεί αυτόματα για να τη κρατάει. Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό?
Επίσης, γενικά στην αρχή μου μαυρίζει πολύ το τζάμι και βγάζει πολύ κάπνο προφανώς από υγρασία στα ξύλα. Μειώνοντας τον ελκυσμό δεν σου ήταν πιο έντονο το φαινόμενο αυτό να ντουμανιάζει μέσα το τζάκι σου??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121453 από kkavalas
για ασφαλη συμπερασμα τα ξυλα ξερα παιζοντας λιγο με το ταμπερ.το αυτοματο τι τιμη σου ειπανε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ