Ανεξέλεγκτη καύση, τζάκι καλοριφέρ vescovi 23-29

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138398 από elgreco
Επανερχομαι μήπως και βοηθήσω άλλους με παρόμια προβλήματα.
Ήρθαν τα κρύα στην Κέρκυρα 12 βαθμούς το βράδυ, αλλα ειναι η υγρασία που κάνει την ζημιά.
Στο υδραυλικο τζακι των γονιών μου που όπως εχω προαναφερθεί, όπου καίει ανεξέλεγκτα μόλις κλείσεις την πόρτα τοποθέτησα ως τελευταία λύση, μαντεμενια γωνία 90 με ταμπερ και καπάκι καθαρισμού, σε αντικατάσταση της αδικαιολόγητης εύκαμπτης γωνίας που τοποθέτησε ο τζακας, έτσι λέει αυτός ότι ειναι!
Αποτέλεσμα, το τζακι να καίει όπως πρέπει και να ζεσταίνει πιο γρήγορα κΑι πιο αποτελεσματικά το νερό και τα σώματα.
Το μόνο που δεν εχει διορθωθεί ειναι το μοχλουδακι εισαγ. Αερα όπου και τώρα δεν ανταποκρίνετε στο άνοιξε κλείσε. Εχω ελενξει για στεγανοποηση θαλάμου και εχω τοποθετήσει ταμπερ εισαγ. Εξωτερ. Αερα.

Θετικό ότι μια επένδυση δεν ειναι τελείως για τα μπάζα όπως νόμιζα.
Αρνητικό... Αγόρασα από έναν φερόμενο ως τζακά, Μπ......Σ Β.....Σ στην Κέρκυρα. Απαράδεκτος, άθλιος, προχειροδουλειά και τίποτα άλλο. Δυστυχώς εχω ανακαλύψει και άλλους πολλούς όπου έχουν μείνει αγανακτισμένοι από τον ίδιο δήθεν επαγγελματία.

Καλό χειμώνα σε όλους.
Αγοράστε μόνον κάτι το οποίο έχετε δει στην πράξη.
Ευχαριστω όλους όπου με την βοήθεια τους κατάφερα να βελτιστοποιήσω το τζακι μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138677 από elgreco
Αυτο εδω τοποθετησα και σωθηκα. Το αγορασα απο το εξωτερικο καθως ειμαι εκτος ελλαδος καθε χειμωνα για λιγο διαστημα.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #146798 από elgreco
Το πρόβλημα που προϋπήρχε με το τζακι εχει λυθεί αλλα δεν ήξερα αν έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα για αυτήν την ερώτηση.
Κατα λάθος τώρα εχει πέσει ένα ξύλο πολυ μπροστά και κοντά στο τζαμί και όπως καίγεται η φλόγα στρέφεται με κλίση προς το τζαμί στην μέση και πάνω, το σημείο δηλαδή απο όπου εισέρχεται ο αερας της κουρτίνας του τζαμιού.

Ειναι φυσιολογικό αυτο? την στιγμή αυτή το τζακι εχει κλειστό το εσωτερικο ταμπερ και ελάχιστα ανοιχτο το ταμπερ επι της καμιναδας. Επίσης ο αέρας εισαγωγής ειναι ανοιχτός.

Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ