laudel 800 προβλημα οσμης , καυσαερια....

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112132 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα laudel 800 προβλημα οσμης , καυσαερια....
Επίσης εκτύπωσε αυτά
www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/668244.pdf
www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ice-generaleGREC.pdf

κ απαίτησε να εγκατασταθεί σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή κ όχι με ότι τους κατέβει στο κεφάλι
πχ ρώτα τους που λέει ότι οι κασέτες ντύνονται με πετροβάμβακα (κ μάλιστα το αλουμίνιο από έξω)???? :angry:

¨Ασε που σου λένε ψέμματα για τον αντιπρόσωπο μιας κ ο ίδιος τις ίδιες οδηγίες έχει στο σιτε του www.kentrotzakiou.gr/ftp/2013/dtu.pdf

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by liakjim.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112134 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα laudel 800 προβλημα οσμης , καυσαερια....
@Χαρικος
Συγγνώμη αν σε στεναχώρησα με τον τρόπο που έγραψα την απάντηση προηγουμένως. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Οι οδηγίες που σου έχουν δώσει οι συμφορουμίτες νομίζω ότι είναι στην σωστή κατεύθυνση. Επανεγκατάσταση σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή για να είσαι ήσυχος και χωρίς πονοκεφάλους.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112137 από Χαρικος
Δεν με στεναχωρισες Stavrax ,καθε αλλο ειμαι υποχρεος για το ενδιαφερον ολων σας στο φορουμ . Ασε που η δημοσιευση ειναι το μονο μεσο πιεσης προς την εταιρια. Ομως ειναι κριμα κανενας να μην κανει την δουλεια του σωστα στην χωρα μας. Σαφως και θα ζητησω την σωστη επανατοποθετηση , η ιστορια μου εχει παει 2150ευρω μεχρι τωρα !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112143 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Laudel 800 vision totall , προβλημα με οσμη.
πριν μπει η κασέτα δεν καθαρίστηκε απο μέσα το τζάκι? ΄Οσο γινοταν...επίσης αν τύλιξε με κεραμοβάμβακα ή πετροβαμβακα την εστία σίγουρα θα έχεις υπερθέρμανση της εστίας δεν μπορει να ανασανει.... δεν ξέρω αν έκανε σωστά μάλλον έρχονται μυρωδιές απο την μόνωση άν είναι πετροβαμβακας ή απο το παλιό τζάκι ή απο την ένωση της inox με τη καμινάδα δε μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά
κενα γυρω απο την εστια έχει?
εισαγωγη εξωτερικου αερα κατω απο την εστια υπαρχει?
αν μπορεις ανεβασε μας και μια φωτογραφια..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112158 από Χαρικος
Ναι τυλιξε με μονωση την κασσετα , σφιχτα χωρις κενα με την πλευρα του πετροβαμβακα και οχι του αλουμινιου πανω στην κασσετα. Την παλαια καμιναδα την καθαρισε λιγο . Εισαγωγη εξωτερικου αερα υπαρχει στην ιδια την κασσετα, στο κατω τμημα της με βεντιλατερ δυο ταχυτητων . Για τις μυρωδιες σκεφτηκα και εγω μημπως ειναι απο το ακαθαρτο εσωτερικο της παλαιας καμιναδας.
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112168 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Laudel 800 vision totall , προβλημα με οσμη.
μπορεί να μυρίζει ο πετροβάμβακας που δεν πρέπει να ακουμπάει επάνω στην εστία πρέπει να έχει μια απόσταση αν ειναι πετροβαμβακας θέλει ξηλωμα εστιας και κατασκευη θερμοθαλαμου!!και να τηρηθουν οι ελαχιστες αποστασεις απο τη πλατη της εστιας!!αν επισης δεν σου εβαλε πετροβαμβακα αλλα ορυκτοβαμβακα προσεξε μην παρεις καμμια φωτια!!πρεπει να μαθεις τι μονωση εβαλε!επισης ειπες πως έβαλε τον πετροβαμβακα με τη μερια του αλουμινιου να κοιταει στους τοιχους !!!αν ειναι έτσι φιλε μου αυτος που στο τοποθετησε ειναι για πολλες φαπες!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ