Θερμοθαλαμος ......σε ενεργειακη κασετα

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110911 από tasos01
γεια σας παιδια,προπερσυ αγορασα μια κασετα chama crysta 78 plus
η τοποθετηση που εγινε συμφωνα παντα με τον πωλητη ηταν ως εξης.........γκρεμισμα τα πυροτουβλα για να χωρεσει η κασετα ,η φουσκα παρεμεινε ως εχει,inox καμιναδα οπου εκει που ενωνει με την πλακα εχει περαστει με κεραμοβαμβακα..και λιγο πιο κατω........ανοιγμα στην φουσκα για περσιδα οχι εκτονωσης απλα βγαζει η κασετα 2 παροχες και εχει ενωθει με η 1σπυραλ
σε γενικες γραμμες μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος απο την αποδοση της ζεστης που βγαζει

ΟΜΩΣ.....εχω μπει πολυ σοβαρα στην διαδικασια να σπασω την φουσκα και να φτιαξω θερμοθαλαμο με γυψοσανιδα και τα σχετικα οπως στα foyer ....να δημιουργηθει παταρακι και περσιδες εκτονωσης ........και ελεγα μηπως τοποθετησω και εναν ενναλακτη ειτε με μοτερ ειτε με φυσικη ροη μπας και παρω κατιτις παραπανω...
η βοηθεια σας σημαντικη......
ευχαριστω
www.eco-fire.gr/proionta/kasetes-aerothe...krystal-plus-78.html






[td][/td]
[td][/td]
[/tr]
[/table]

chama 78 plus
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110983 από tasos01
κανεις???

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111052 από Stavrax
Ξεκίνα με μέτρηση της θερμοκρασίας του θαλάμου. Προμηθεύεσαι ένα θερμόμετρο φούρνου με ακίδα και από μια τρύπα που θα κάνεις στο επάνω μέρος του θαλάμου μετράς θερμοκρασίες σε διάφορες καύσεις που θα κάνεις. Από τα αποτελέσματα θα καταλάβεις αν αξίζει το όλο εγχείρημα. Πάντως γενικά για να εκμεταλευτείς την πρόσθετη ενέργεια της φυσικής ροής θα πρέπει με κάποιο τρόπο να μπορεί ο αέρας να κυκλοφορεί ελεύθερα στο εσωτερικό του θαλάμου και κυρίως στην πλάτη της κασέτας. Ένα άνοιγμα πχ στην κάτω δεξιά γωνία του πλαϊνού του τζακιού και με άνοιγμα ταυτόχρονα περσίδας εξόδου στο επάνω μέρος, θα έκανε δουλειά...


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tasos01

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111084 από tasos01
stavrax......ευχαριστω πολυ για την απαντηση.......πολυ σωστα το λες...ομως μετα απο σκεψη πιθανον να προχωρησω στον ενναλακτη του 1ενος μετρου

πισω δεξια στην πλατη (δεν φαινεται) εχω ανοιγμα για να παιρνει αερα για την καυση το τζακι ..οταν ρωτησα γιατι δεν μου κανεις εκτονωση τον τοποθετητη μου ειπε δεν χρειαζεται γιατι ολη την καμιναδα μεσα στην φουσκα την εχει τυλιγμενη με κεραμοβαμβακα.........για αυτο λοιπον λεω να βαλω τον ενναλακτη και ενα μοτερακι να εκμεταλλευτω αυτη την χαμενη ενεργεια

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111088 από Stavrax
Αυτή η είσοδος φέρνει εσωτερικό ή εξωτερικό αέρα?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111100 από tasos01
εξωτερικο αερα....ακριβως στην πλατη του τζακιου οπως φαινεται στην φωτο..βρισκεται το ανοιγμα

chama 78 plus

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ