Καπνός απο ενεργειακό τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #110866 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Πάνο σε ευχαριστώ πολύ. Με καθησύχασες γιατί είχα τρελαθεί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #110990 από gounoman
Απαντήθηκε από gounoman στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
φλε vagelis75 εγω έβαλα την κασέτα salgueda 800gv εάν την εχεις ακουστά, μαλλον ιδια με την δικιά σου και βλέπω σου έβγαλε μονο 1 περσίδα 30χ15(μισή αεραγογό- μισή φυσικά ροή) κια είσαι ικονοποιημένος? εμένα μου έβαλε 2 περσίδεσ 30χ15 (μισή αεραγ. - μισή φυσική) και δεν ζεστάινομαι. Δες άμα θές στο θέμα που έχω ανεβάσει λειτουργία κασσέτας salgueda 800gv. Tώρα περιμένω απάντηση απο τον STAVRAX να δούμε τι θά κάνουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111571 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Δεν έχω μέτρο σύγκρισης και όταν άναψα το τζάκι έκανε ήδη αρκετή ζέστη. Τη Δευτέρα ξεκινάει ο καινούργιος τζακάς νέα εγκατάσταση με σπάσιμο όλης της καμινάδας και κατασκευή θερμοθαλάμου με γυψοσανίδα-πετροβάμβακα. Θα ανεβάσω καινούργιες φωτογραφίες και ελπίζω να τελειώσει η περιπέτεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111980 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Σήμερα τελείωσε η καινούργια εγκατάσταση και είμαι ενθουσιασμένος. Μόλις το βάψω θα αναρτήσω φωτό. Η μισή δουλειά είναι η εγκατάσταση και ο μάστορας παρόλο που την SALGUEDA δεν την είχε ξαναδουλέψει του έκανε πολύ καλή εντύπωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #125901 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Φωτογραφίες αμέλησα να βάλω αλλά μπορώ να σας πω τις εντυπώσεις μου σχεδόν 3 μήνες μετά την τοποθέτηση. Βρίσκομαι Δυτική Ελλάδα οπότε τρελά κρύα δεν έχουμε εκτός από την υγρασία που μας τσακίζει κανονικότατα. Το τζάκι δίνει ρέστα. Αν βάλεις ξερό κούτσουρο πιάνει για πλάκα τους 26 βαθμούς περίπου 4 μέτρα από την εστία με 3 έως 4 βαθμούς διαφορά σε σχέση με τα δωμάτια. Τόση ζέστη φυσικά δεν τη χρειαζόμαστε οπότε στούς 22-23 στο σαλόνι και 20 στα δωμάτια είναι ιδανικά. Το τελευταίο κούτσουρο πέφτει κατά τις 12-12.30. Το πρωί κατά τις 8.00 έχει 19 βαθμούς σε όλο το σπίτι οπότε χαλαρά μπαίνεις για μπάνιο χωρίς να τουρτουρίζεις. Παρεπιπτόντως η ποιότητα της ζέστης είναι πολύ πάνω των προσδοκιών μου καθώς νόμιζα ότι θα ξεραίνει υπερβολικά τον αέρα κάτι που δεν συμβαίνει καθόλου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ