Καπνός απο ενεργειακό τζάκι

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109760 από VAGELIS75
Καλησπερα σε ολους. Εβαλα ενα καινουργιο ενεργειακο τζακι salgueda 800 helios. Η εστια μου αρεσει πολυ και νομιζω οτι αν ξεπερασουμε τα προβληματα εγκαταστασης θα ζεσταθουμε φετος. Το προβλημα τωρα. Η inox καμιναδα περαστηκε φυσικα μεσα απο την παλια καμιναδα του ανοικτου μας τζακιου. Δεν μπηκαν καθολου μονωτικα ή προστατευτικα γυρω στην παλια καμιναδα και αυτο που μου εκανε τεραστια εντυπωση ειναι οτι ο τζακας εβγαλε μονο μια εξοδο στην περσιδα και απο την υπολοιπη μιση περσιδα βλεπεις ολη την καπνα της παλιας καμιναδας (καιγαμε περιπου 10 τονους το χρονο οποτε καταλαβαινετε τι εχει μεσα). Τις πρωτες 2 χαλαρες φορες που το αναψα μυρισε εντονα η καπνα. Ηρθε ο τζακας και μου εκανε εκτονωση εξωτερικα στην καμιναδα. Την πεμπτη φορα( σημερα) αφου του εδωσα γκαζια σε 1,5 ωρα γεμισε απο το κενο της περσιδας που σας ελεγα ολο το σπιτι καπνο απο το ταβανι εως το υψος του κεφαλιου μας σε 100 τ.μ. σπιτι. Ο τεχνιτης μας ειπε οτι η παλια καπνα πρεπει να καει και τον ρωτησα ποιος θα πληρωσει το βαψιμο. Ειναι φυσιολογικο ολο αυτο? Ουτε εξωτερικο αερα δεν μας εφερε και γενικοτερα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την ολη δουλεια του. Βαριεμαι και να γραψω τις κακοτεχνιες.
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109816 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Δηλαδη σου ανοιξε περσιδα για την εκτονωση του αερα στην παλια φουσκα του τζακιου σου χωρις να την καθαρισει απο την καπνα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109831 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
ΠΑΝΟ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΕΙ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ. ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΒΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΩΡΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΥΡΙΣΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΤΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΝΩΘΕΙ Η ΠΑΛΙΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑ. ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΑΖΕ ΚΑΠΟΙΟ ΥΛΙΚΟ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΗΣ ΦΟΥΣΚΑΣ ΑΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΤΑΝ ΠΡΩΤΑ, ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΙΓΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109844 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Φίλε Βαγγέλη, θα σε παρακαλούσα να συνέχιζες με πεζά. Στην γλώσσα των φόρουμ τα κεφαλαία σημαίνουν φωνάζω και είναι κουραστικά στην ανάγνωση!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109852 από VAGELIS75
Απαντήθηκε από VAGELIS75 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
:( Έχεις δίκιο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109874 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Καπνός απο ενεργειακό τζάκι
Ανεβασε καμια φωτο να δουμε ακριβως τι εννοεις.Αν ειναι ομως αυτο που φανταζομαι,ειναι τραγικο και επικινδυνο..Να του πεις να το ξηλωσει και να το επανατοποθετησει σωστα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ