Πρόβλημα με κασέτα Invicta δυο όψεων: μαυρίζουν τα τζάμια

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #96372 από chris nga
:unsure: Τα τζάμια μαυρίζουν( δεξί και πόρτας).Ίσως φταίει πως τα ξύλα δεν είναι στεγνά, αλλα μιλάμε για πολύ μαύρισμα. Η καμινάδα κάνει δυό σπασίματα 45μοιρών το καθένα και απο την βάση που έχει μια μικρή εισαγώγη αέρα, αντι να τραβάει αέρα , μου φαίνεται ότι βγάζει ζεστό. (Το λέω αυτο γιατι το σπιράλ που υπάρχει στη βάση για εισαγώγη είναι ζεστό.) Καμιά ίδέα; Τίποτα; Κάποιος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #96387 από Stavrax
Κενό για αεροκουρτίνα στην επάνω πλευρά του τζαμιού υπάρχει?
Για την ζέστη από την κάτω πλευρά, είναι πολύ περίεργο. Θα βοηθούσε αν μας έλεγες πληροφορίες από τον τρόπο που έχει γίνει η εγκατάσταση.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chris nga

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #96396 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα φφ
Εβαλες την κασετα σε τζακι που καπνιζε? Θελει σηκωμα η καπνοδοχος σου, πρεπει (για αρχη και ισως αρκεσει αν εισαι τυχερος) να ξεπερασει σε υψος οποιοδηποτε στοιχειο του κτηριου. Ναι συμβαινειμ αντι να μπει αερας απο κει κατω να.. βγαινει, εχω δει πλαστικη περσιδα λιωμενη.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by Στελιος1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #96402 από chris nga
Απαντήθηκε από chris nga στο θέμα φφ
Η καμινάδα όντως είναι χαμηλότερα απο τον τελικό καβαλάρη του κτηρίου και δίπλα στα 6 μἐτρα υπάρχουν ψηλότερα κτήρια. Η κασσέτα μπήκε σε σπίτι που το παλίο τζάκι κάπνιζε, οπότε έπρεπε (για το παλίο το τζάκι ) να έχουμε λίγο ανοιχτό ένα παράθυρο για να μην καπνἰζει. Επίσης δεν έχει κενό στην βάση του, πάτησε πάνω στο πυρότουβλο και ο αεραγωγός που υπάρχει στην βάση της εστίας κατεβαίνει κάθετα 40 πόντους(λόγω δοκαριου) και μετα βγαίνει έξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #96451 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα φφ
Λαθος τοποθετηση και κυριως λαθος εκτιμηση οτι βαζοντας κασετα θα λυθει το προβλημα του καπνισματος, το προβλημα επρεπε να λυθει. Διοτι και το καλυτερο τζακι στον κοσμο να βαλεις κατω απο καπνοδοχο προβληματικη, ακομα κ αν σταματησει να καπνιζει πλεον δεν θα εχει την αποδοση που πρεπει. Τα γυρω κτηρια μην σε απασχολουν (αυτο λυνεται με αντιανεμικο καπελο) την καπνοδοχο σου βελτιωσε και την παροχη εξωτερικου αερα. Περισσοτερα δεν ξερω (γυρω απο τοποθετηση κασετας θα σε βοηθησουν τα παιδια) γιατι δεν εχω βαλει κασετα ποτες μου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chris nga

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #96505 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα φφ
Καλησπερα
Να συμφωνησω και εγω με αυτα που λες φιλε Στελιος 1
Πολλες ειναι οι περιπτωσεις που βαζουν την κασετα νομιζοντας οτι θα λυσουν το προβλημα του καπνισματος
Οποτε ο φιλος μας πρεπει πρωτα να λυσει αυτο το προβλημα και μετα να δει γιατι μαυριζουν τα τζαμια του τζακιου
Εκτος απο αυτα που του ειπες θα πρεπει να σηκωσει οπωσδηποτε την κασετα 2 ποντους για να μην καουν τα μοτερ οπου να ναι σε συνδυασμο παντα με τον εξωτερικο αερα

Βοηθαμε οσο μπορουμε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chris nga

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ