Πυράντοχο λιπαντικό spray

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #96143 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Απ: Πυράντοχο λιπαντικό spray

stelios02 έγραψε: Αυτό είναι σπρέυ γραφίτη. Έχει μεγαλύτερες αντοχές στην σκόνη αλλά όχι στην θερμοκρασία (νομίζω ότι το λέει, μέχρι 150 βαθμούς). Αν η θερμοκρασία στο σημείο εκείνο είναι μόνο τόσο, βάλε. Προσοχή όμως δεν θέλει πολύ.

Αν έχεις μεγαλύτερες θερμοκρασίες o γραφίτης δεν αντέχει. Το γράσο υψηλών θερμοκρασιών που χρησιμοποιούμε στην εταιρεία έχει νομίζω κοντά 200€ /κιλό. Το γράσο όμως τραβάει τη σκόνη / στάχτη σαν μαγνήτης.

Παρόλα αυτά θα σου πρότεινα να ρίξεις λίγο αντισκουριακό σπρέυ. Δεν έχω τζάκι αλλά φαντάζομαι ότι η πόρτα σου κινείται πάνω σε γλισιερά. Αν δεν έχει στραβώσει κάτι, τότε σίγουρα έχει μαζέψει σκόνη. Με το αντισκουριακό θα καθαρίσει. Αν έχει στραβώσει (π.χ. λόγω θερμοκρασίας) ούτε το ένα ούτε το άλλο θα κάνει δουλειά.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Δεν έχει στραβώσει σίγουρα.

Βρήκα και αυτό: www.stereotiki.gr/store/index.php?target...ucts&product_id=3019.
Είναι γράσσο σε σπρέι και είναι για μέχρι 700 βαθμούς.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν by Diplomatis. Αιτία: Λάθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #96144 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Πυράντοχο λιπαντικό spray

panos79 έγραψε: και πως θα βαλεις σπρευ θα χαλασεις τη γυψοσανιδα.πρασινο γρασο μου ειχαν πει ,δε βρηκα και πηρα μπλε για τα σκαφη αλλα πολυ μανουρα εδεσα ενα πινελο σε κονταρι και το αλοιψα περνωντας το απο το κενο εστιας- γυψοσανιδας με πολλα ζορια.

Καμία σχέση με τη γυψοσανίδα φίλε. Στο σημείο εκείνο δεν υπάρχει γυψοσανίδα αλλά μαντέμι και μάρμαρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #96147 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα Πυράντοχο λιπαντικό spray

Diplomatis έγραψε:

panos79 έγραψε: και πως θα βαλεις σπρευ θα χαλασεις τη γυψοσανιδα.πρασινο γρασο μου ειχαν πει ,δε βρηκα και πηρα μπλε για τα σκαφη αλλα πολυ μανουρα εδεσα ενα πινελο σε κονταρι και το αλοιψα περνωντας το απο το κενο εστιας- γυψοσανιδας με πολλα ζορια.

Καμία σχέση με τη γυψοσανίδα φίλε. Στο σημείο εκείνο δεν υπάρχει γυψοσανίδα αλλά μαντέμι και μάρμαρο.


οκ οπως και να χει θα δεις μεγαλη διαφορα.απο κει που εκανα μονοζυγο για να την κατεβασω τωρα χαλαρα μ ενα δαχτυλο ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #96149 από stelios02
Απαντήθηκε από stelios02 στο θέμα Απ: Πυράντοχο λιπαντικό spray

Diplomatis έγραψε:
Δεν έχει στραβώσει σίγουρα.

Βρήκα και αυτό: www.stereotiki.gr/store/index.php?target...ucts&product_id=3019.
Είναι γράσσο σε σπρέι και είναι για μέχρι 700 βαθμούς.


Μπορείς να δοκιμάσεις. Το οτι θα δεις διαφορά είναι σίγουρο. Ρίξε λίγο και κούνα την πόρτα πάνω κάτω. Επανέλαβε μία φορά ακόμη. Καλή επιτυχία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #96200 από ippomas
Απαντήθηκε από ippomas στο θέμα Πυράντοχο λιπαντικό spray
Επειδη δουλευουμε τετοια υλικα εαν θελης να κανεις κατι σωστο θα χρησιμοποιησης ενα σπρευ της VALVOLINE που λεγετε Copper Spray αυτο εχει μια αντοχη στους 1000 C γιατι πιστευω οτι το συγκεκριμενο σημειο πιανη θερμοκρασιες πολυ μεγαλυτερες των 150 βαθμων και το κοστος του ειναι 10-15ε περιπου οχι περισσοτερο και η χρηση του ειναι μονο μια φορα εφ απαξ. Εαν δεν το βρεις πες μου να σου στειλω.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν by ippomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #96204 από Diplomatis
Απαντήθηκε από Diplomatis στο θέμα Πυράντοχο λιπαντικό spray

ippomas έγραψε: Επειδη δουλευουμε τετοια υλικα εαν θελης να κανεις κατι σωστο θα χρησιμοποιησης ενα σπρευ της VALVOLINE που λεγετε Copper Spray αυτο εχει μια αντοχη στους 1000 C γιατι πιστευω οτι το συγκεκριμενο σημειο πιανη θερμοκρασιες πολυ μεγαλυτερες των 150 βαθμων και το κοστος του ειναι 10-15ε περιπου οχι περισσοτερο και η χρηση του ειναι μονο μια φορα εφ απαξ. Εαν δεν το βρεις πες μου να σου στειλω.

Φίλε μου ευχαριστώ και για την απάντηση και για το ενδιαφέρον.
Αυτό το σπρέι είναι λιπαντικό;
Γιατί διάβασα στο internet ότι είναι μόνο αντιδιαβρωτικό.
Όταν λες ότι η χρήση του είναι μόνο μία φορά εννοείς ότι το χρησιμοποιείς μία φορά και δε χρειάζεται δεύτερη ή ότι το χρησιμοποιείς μία φορά και μετά το πετάς γιατί δεν κάνει να το ξαναχρησιμοποιήσεις; Πως μπορούμε να συνεννοηθούμε για να μου το στείλεις (με το αζημίωτο φυσικά);

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ