Caminodesign 770: δε δουλεύει το μοτέρ

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95269 από Babas
Απαντήθηκε από Babas στο θέμα Caminodesign 770: δε δουλεύει το μοτέρ

βασιλιης έγραψε:

Babas έγραψε: Αυτο εχει εξωτερικά στη βεράντα που ανοίγει και κλείνει. Την έκλεισα μόλις τωρα που λειτουργεί και συνεχίζει να δουλεύει μεσα κανονικά και να ρίχνει αέρα απο τις περσιδες. Δεν κατάλαβα καμία διάφορα στη δύναμη που ρίχνει θερμο αέρα...


Καλησπερα
τυχαινει να ξερω την εταιρια που σας εβαλε το τζακι.οποτε
Συμβουλη.
Μην κλεινετε την εξω περσιδα.το μοτερ παιρνει αερα απο εξω και μονο
ο μαρμαρας αν δεν ηταν τζακας δεν υπηρχε περιπτωση να σας αφησει κενο κατω απο την ποδια .δηλαδη στο πανω μερος του ριχτη(κρυφο)
Οι δυο περσιδες βγαζουν μονο αερα απο το μοτερ.
Η πανω περσιδα ειναι για την εκτονωση.
Ουτε μονωση θα εχει το τζακι σας
τωρα για να κανετε αυτα που σας λενε τα παιδια θελει πολυ μελετη ,χρονο και κοπο
αερα καυσης παιρνει απο μεσα το τζακι σας
ανοιξτε κανα παραθυρο να μπει και φρεσκος αερας μεσ στο σπιτι σας



Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, τη περσιδα έξω την έχω ανοιχτή απλα την έκλεισα για λίγο να δω τι θα γίνει. Προφανώς δεν εχει γίνει σωστή δουλειά και αυτο με στεναχωρεί αλλα δεν θα κάτσω να σκάσω( μάλλον ούτε κυριολεκτικά αφού δεν εχει γίνει σωστή δουλειά). Μόνωση σίγουρα εχει για τη γυψοσανιδα γιατι σε αυτο ο πεθερος μου του το έκανε θέμα για μη πάθει τίποτα η γυψοσανιδα).


Απο οτι καταλαβαίνω έπρεπε να παίρνει αέρα απο μεσα για καλύτερη απόδοση και οχι απο έξω που ειναι πιο κρυος ο αέρας πάντα. Επισης δεν καταλαβα αν υπαρχει προβλημα στο τροπο λειτουργιας τους οπως τον περιεγραψα βασιλη? ειναι η δεύτερη φορά που το άναβε και η πρώτη που δούλεψε το βεντιλατερ ίσως να δουλεύει καλυτερα στην πορεία που θα αναψει 5-6 φορές.


Το μόνο καλο ειναι οτι δεν μυρίζει τίποτα άσχημο όσο καίει και δεν έχουμε παράπονο απο αυτή την άποψη. Επίσης το μοτερ ειναι το ίδιο με αυτο που βάζει και ο κατασκευαστής άρα δεν μου έβαλε κανένα άλλο ο τοπικός αντιπρόσωπος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95271 από βασιλιης
Αφου δεν εχετε κανενα προβλημα μην σκατε για τα υπολοιπα
Για το μοτερ παλι μην σκατε το σωστο σας εχουν βαλει
Οποτε καλες ζεστες να εχετε.

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95305 από Babas
Απαντήθηκε από Babas στο θέμα Caminodesign 770: δε δουλεύει το μοτέρ
Βασίλη όταν άνοιξα και είδα το μοτερ, είδα αριστερα και δεξιά 2 κυλινδρικες τρύπες. Μεσα απο αυτές έβλεπα το πατωμα, κανονικα εκεί δεν θα έπρεπε να υπάρχουν σωλήνες που να καταλήγουν στα σημεία εισόδου αερα( εξωτερικά η εσωτερικά). Μήπως δεν μου εχει βάλει τις σωλήνες και ρουφαει αέρα κατευθείαν απο τον ανοιχτό χώρο απο κάτω?? ίσως για αυτο όταν κλείσω την εξωτερική περσιδα δεν καταλαβαίνω διάφορα στο ζεστό αέρα που βγάζουν οι πανω περσιδες! Λες να εχει κανει τόσο μεγάλη πατάτα. Η αλήθεια ειναι όταν το βάζω στο p10 ίσα που κουναει χαρτοπετσέτα όταν τη βάζω μπροστά στη περσιδα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95343 από βασιλιης
Γεια σας
Τι να πω?δεν ξερω.
Λοιπον για να δειτε αν οντως εχει βαλει σπυραλ θα πρεπει να βγαλετε το μοτερ και να δειτε με το χερι σας αριστερα και δεξια.μονο ετσι θα ειστε σιγουροι αν βαλανε
Τωρα για να κανετε περσιδες κατω στο ριχτη δεξια και αριστερα και να κουμπωσετε σπυραλ πανω στις υποδοχες που εχει το τζακι ειναι λιγο δυσκολο με την επενδυση που εχετε βαλει
Οσο για το μοτερ που λετε οτι το βαζετε χειροκινητα στο p 10 και με το ζορι κουναει την χαρτοπετσετα δυο πραγματα πρεπει να συμβαινουν
1 ,η το μοτερ ειναι μικρο
2 η δεν το εχουν κουμπωσει καλα και φυσαει οπου θελει

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #95414 από Babas
Απαντήθηκε από Babas στο θέμα Caminodesign 770: δε δουλεύει το μοτέρ
Εντάξει σε ευχαριστω, θα μιλήσω απο Τρίτη με caminodesign, τους έχω πάρει 3 τηλεφωνα σημερα αλλα δεν με έχουν πάρει που είπαν . Εκλεισε ο τοπικός αντιπρόσωπος τους και έχω μείνει λίγο χαμένος παιδιά, συγγνώμη κιόλας για τις πολλές ερωτήσεις που να ξέρετε και εσείς τι πατάτες έχουν γίνει.

Σίγουρα δεν θα μπω σε διαδικασία για εισαγωγέας αέρα μπροστά δεν θέλω να το χάλασω ούτε να μπω σε έξοδα. Αλλα αν δεν ρουφαει σωστά ουτε απο την έξω πλευρά τότε υπάρχει θέμα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ