Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79952 από doukas
Απαντήθηκε από doukas στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο

doukas έγραψε: Σταυρο ειναι με αλλουμινιο και το εχω τοποθετηση να βλεπει το αλλουμινιο την εστια,μονο στα πλαινα δεν εχει και εχω αφαιρεσει αρκετο μερος απο εκει,μπορω να τον στιριξω πιο καλα βαζοντας πυραντοχη σιλικονη στα πλαινα?θα κολησει?



Αστερη καποια βοηθεια και απο εσενα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79974 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
Κάνε διπλάσιες τις περσίδες, για να πέσει η θερμοκρασία μέσα στον θερμοθάλαμο. Σε δεύτερη φάση να τον ανοίξεις και να βάλεις παντού πετροβάμβακα σκληρό (>100kg/m3), με αλουμινόφυλλο. Αφού τον στηρίξεις (κάθεται και μόνος του αν τον βάλεις αρκετά σφιχτά, αλλά καλού-κακού πιάστον και σε μερικά σημεία να μην πέσει), πέρνα όλες τις γωνίες με αλουμινοταινία, να σφραγίσουν οι ακμές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79995 από doukas
Απαντήθηκε από doukas στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο

Asteris έγραψε: Κάνε διπλάσιες τις περσίδες, για να πέσει η θερμοκρασία μέσα στον θερμοθάλαμο. Σε δεύτερη φάση να τον ανοίξεις και να βάλεις παντού πετροβάμβακα σκληρό (>100kg/m3), με αλουμινόφυλλο. Αφού τον στηρίξεις (κάθεται και μόνος του αν τον βάλεις αρκετά σφιχτά, αλλά καλού-κακού πιάστον και σε μερικά σημεία να μην πέσει), πέρνα όλες τις γωνίες με αλουμινοταινία, να σφραγίσουν οι ακμές.

εχω βαλει πετροβαμβακα με αλουμινιο ισωσ φταιει η μεγαλη θερμοκρασια στο θερμοθαλαμο και οτι στα πλαινα φυλα του πετρομβαβακα δεν υπαρχει αλουμινιο,ισως να φτεει αυτος που εχω σφηνωσει την φ200 στην φ250 αλλα ν αμυριζει μονοσ την κουζινα?περιεργο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80034 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
1) είσοδο αέρα στον θερμοθάλαμο απο που έχεις? Εσωτερικό ή εξωτερικό?
2) Εχεις παρατηρήσει εάν η έξοδος του απορροφητήρα της κουζίνας σου βγάζει συνεχώς αέρα?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80044 από doukas
Απαντήθηκε από doukas στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο

Gdevil έγραψε: 1) είσοδο αέρα στον θερμοθάλαμο απο που έχεις? Εσωτερικό ή εξωτερικό?
2) Εχεις παρατηρήσει εάν η έξοδος του απορροφητήρα της κουζίνας σου βγάζει συνεχώς αέρα?


υπαρχει μια σπιραλ σωληνα φ120 που παει στην κασετα απο κατω και που ερχετε απο εξω, μια περσιδα εισοδου 15*15 και που μαλλον εινια μικρη, κα8ως και η περσιδα εξοδου απο το θερμοθαλαμο που πρεπει να ειναι μικρη 15*35 και αυτη

οχι δεν τραβαει αποροφητηρας το τσεκαρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80049 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
Doukas αφού έχεις ανοικτό το θερμοθάλαμο και το τζάκι είναι κασέτα αναψέ το έτσι. Στέριωσε πρόχειρα τις εξόδους θερμού αέρα της κασέτας και προσδιόρησε από που προέρχεται η μυρωδιά, 2ο βήμα τώρα αυτό με τον απορροφητήρα βγες στο μπαλκόνι και κόλλα στην έξοδο του ένα χαρτί να δεις αν θα μυρίσει σε κάποιο άλλο χώρο μέσα στο σπίτι

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ