Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79870 από doukas
καλημερα,αναβω το τζακι, μεσα σε 30 λεπτα μου δινει 2 βαθμους μετα η θερμοκρασια ανεβαινει πιο αργα το περιεργο ειναι οτι εχς μια μυρωδια σε διπλανο δωματιο (το εχω ξαναγραψει σε αλλο ποστ απλα ανοιξα θεμα)υπαρχει μια περσιδα εκτονωσης της φουσκας 10*40 ψηλα και μια χαμηλα 15*15.Στο χωρο που ειναι το τζακι δεν υπαρχει κανενα θεμα ολα καλα ουτε στο υπνοδωματιο που ειναι απεναντι.Η μυρωδια παει στην κουζινα.Ο θερμοθαλαμος εχει πετροβαμβακα και η καμιναδα ειναι φ200 που απο ενα σημειο και μετα περναει μεσα απο φ200 και εχει ι σφηνωθει σε αθτο το σημειο με πετροβαμβακα (το διαβασα καπου εδω)λετε να ειναι η μυρωδια απο εκει η το προβλημα ειναι απο την εκτονωση της φουσκας η απο καπου αλλου?θα ηθελα την αποψη σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79879 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
Η περσίδα μάλλον είναι μικρή. Ποιο είναι το τζάκι σου και αν μπορείς μέτρησε την θερμοκρασία του θαλάμου. Επίσης μια φώτο θα βοηθούσε για να καταλάβουμε την εγκατάστασή σου.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79882 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
Αν θυμάμαι καλά έχεις κασέτα,έτσι δεν είναι; Μήπως ακουμπάει κάποια μόνωση επάνω στο τζάκι; Τώρα για το τι μπορεί να φταίει και πάει η μυρωδιά στη κουζίνα: μήπως έχεις υπερπίεση στο χώρο σου και συσσωρεύεται εκεί λόγω εξόδου αέρα από τον απορροφητήρα; Βέβαια το τελευταίο είναι το αποτέλεσμα το πρόβλημα είναι η αιτία που το δημιουργεί. Για να είναι από το θερμοθάλαμο πρέπει να αναπτύσονται εκεί πολύ υψηλές θερμοκρασίες που μόνο με μετρήσεις ή αλλαγές στα ανοίγματα μπορείς να το διαπιστώσεις, για αρχή θα έλεγα να αφαιρέσεις τις περσίδες προσεκτικά για αποφυγή ζημιάς και να αφήσεις σκέτα τα ανοίγματα για μικρότερη αντίσταση στη ροή του αέρα να δεις αν υπάρχει καμιά βελτίωση . Αν είναι από τον πετροβάμβακα στη καμινάδα που σφήνωσες θα μπορούσες να κόψεις κομμάτι από αλουμινόφυλλο πάχους 1mm για παράδειγμα να του ανοίξεις τρύπα διαμέτρου όσο και η σωλήνα της καπνοδόχου στο επίμαχο σημείο να το περάσεις μέσα και να το σφραγίσεις καλά για μην περνάνε οσμές, αυτό βέβαια δεν είναι κάτι το εύκολο γιατί θα πρέπει να ξεκουμπώσεις καμινάδα και να περάσει μέσα και να ανοίξεις γυψοσανίδα. Ξεκίνα με το προηγούμενο και βλέπεις

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": doukas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79895 από doukas
Απαντήθηκε από doukas στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
στον θερμοθαλαμο δεν ειδα να ακουμπαει κανενα κομματι απο πετρομβαβακα τον ανοιξα το πρωι (εχω βαλει fibran χαλι οχι πλακα,απο τα πλαινα που δεν εχει αλουμινοφυλο εβγαλα οσο πετρομβαβακα μπορουσα για να μην φευγει και πεφτει πανω στην κασσετα) θα βγαλω τις περσιδες να δω οπως μου ειπες,θερμομετρο υψηλων θερμικρασιων δεν εχω ,ειναι παντοσ περιεργο σενα μονο δωματιο ενω εχω και αλλεσ πορτες ανοιχτες απο αλλα δωματια?οπως μου φενεται περιεργο ποσι εθκολα ανεβαζει 3 βαθμους και μετα αργει αρκετα να ανεβασει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79905 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
Αν ο π/β είναι ο σκέτος χωρίς φύλο αλουμινίου θέλει άνοιγμα και αντικατάσταση το συντομότερο. Δεν κάνει να αναπνέεις τις ίνες του. Είναι επικίνδυνο για την υγεία σας. Η μυρωδιά πρέπει να σε απασχολεί το λιγότερο!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79937 από doukas
Απαντήθηκε από doukas στο θέμα Μυρωδιά τζακιού σε άλλο χώρο
Σταυρο ειναι με αλλουμινιο και το εχω τοποθετηση να βλεπει το αλλουμινιο την εστια,μονο στα πλαινα δεν εχει και εχω αφαιρεσει αρκετο μερος απο εκει,μπορω να τον στιριξω πιο καλα βαζοντας πυραντοχη σιλικονη στα πλαινα?θα κολησει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ