Μετατροπή καμινάδας ενόψει αναβάθμισης

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79911 από Stavrax
Δύσκολα τα πράγματα, άντε και μπήκε (γίνεται από κάτω κομμάτι, κομμάτι) , αργότερα πως θα καθαρίζεται?
Και μια απορία. Από την φώτο δεν φαίνεται να υπάρχει σε ακτίνα 3 μέτρων υψηλό κτίριο. Σε αυτήν την περίπτωση η καμινάδα μπαίνει στους 50 πόντους ψηλότερα από το ύψος των κεραμιδιών στα 3 μέτρα. Σε σένα είναι στα 2,5 τουλάχιστον.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mprokos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79912 από Gdevil
Βλέπωντας την καμινάδα από την φώτο διαπιστώνω ότι έχεις και άλλο πρόβλημα (ετσι όπως είναι)
Πως θα την καθαρίζεις?
Και επίσης αδυνατό να καταλάβω πως στηρίζεται εκείνο το κομμάτι (3 μέτρα είναι? 4?) που προεξέχει πάνω από την ταράτσα?
Αν θές γράψε λίγο αναλυτικά πόσα μέτρα έχεις καμινάδα μέσα στο σπίτι σου, πόσα στο πάνω όροφο, πόσα στον εξωτερικό τοίχο μέχρι την ταράτσα και πόσα είναι το τμήμα που προεξέχει από την ταράτσα.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79932 από degeor
Στο είπε και ο Σταύρος, αν δεν έχεις κάποιο εμπόδιο κοντά και όπως φαίνεται τα κεραμίδια είναι μακριά, σπάσε την καμινάδα και πέρνα καινούργια και για τρία μέτρα που είναι τώρα που λες κάντην να βγαίνει 0.80μ πάνω από το ύψος του πλαινού τοίχου δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα έτσι (έτσι και αλλιώς έχεις μεγάλο συνολικό ύψος). Έτσι θα είναι ενιαία, θα μπορεί να καθαρίζει και δεν θα υπάρχει κίνδυνος να σπάσει και να σκοτώσει κανάν άνθρωπο όπως είναι τώρα. Ένα τελευταίο, το οποίο δεν έχει και πολύ σημασία, το κομμάτι που ανεβαίνει τα τρία μέτρα έτσι όπως φαίνεται στην φώτο είναι αμιάντου - ενώ αυτό που είναι από τον τοίχο και προς τα κάτω είναι από έτοιμα τσιμεντένια μπλοκ

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79936 από degeor
Τώρα για το τζάκι που ρωτάς, εγώ δυσκολεύτηκα να το βρω με αναζήτηση στο google. Μπορεί να έχεις κατασταλάξει σ΄αυτό, αλλά ρωτάω απλά γιατί δεν επέλεξες κάποιο πιο κινήσιμο και δοκιμασμένο στην αγορά που αν χρειαστείς κάτι μελλοντικά θα το βρίσκεις εύκολα;

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mprokos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79945 από dimlyk
καλα την διπλανη καμιναδα μονο εγω την ειδα ??? ...πως εισαστε τοσο σιγουροι οτι δεν ειναι καποιο ρετιρε εκει?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mprokos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79948 από mprokos
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις !! Το τζάκι είναι το MORTL80 είχα Βάλει ένα A παραπάνω στο αρχικό post και είναι Ιταλικό. Και εδώ που τα λεμέ δεν είναι και οικονομικό αλλά λέω ότι θέλω να βάλω κάτι καλώ και ποιοτικό. Τώρα για το κατέβασμα της καμινάδας λίγο πάνω από τα κεραμιδιά, δεν φαίνεται στην φωτογραφία αλλά υπάρχει ένας όροφος ακόμα πάνω από τα κεραμίδια . φανταστείτε ότι η φωτογραφία τραβηχτικέ από το μπαλκόνι αυτού του ορόφου. Δύσκολα τα πράγματα φαντάζομαι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ