Turbo Fonte Eliseo 77 P 15kW: πρόβλημα θερμοστάτη

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71345 από Vasilis 1969
Ο αντιπροσωπος της Fonte στη Χαλκιδα οπου μενω τοποθετει τον αισθητηρα ψηλα στον αεραγωγο, κοντα στην περσιδα και σε γνωστο μου δουλευει τελεια :( . Τι να φταιει το ατιμο;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71346 από pantelis1973
Σε ενα αεροθερμο τζακιου αυτό το αισθητήριο που πρεπει να τοποθετηθει;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71349 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
τώρα είδα την φωτο απο την κατασκευή του τζακιού σου !!λυπάμαι δεν θα το σχολιάσω για πολλούς λόγους!! παρακαλώ κάποιο άλλο παλικάρι από εδω μέσα να το κάνει .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71450 από 1kost1
Δεν είμαι ειδικός αλλά βλέποντας προσεκτικά την φωτογραφία την 2η….σαν κάτι έως πολλά ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ στο μάτι……. :S :S Κατά αρχήν οι αεραγωγοί που πάνε;;;; και οι δυο στο διπλανό δωμάτιο;;;;; η εισαγωγή αέρα γιατί είναι τόσο ψηλά;;;;; αυτές πηγαίνουν ακριβώς πίσω από το βεντιλατερ (κάτω από την εστία της φωτιάς…) :huh:
Και πάλι επαναλαμβάνω, δεν είμαι ειδικός, αλλά σαν κάτι δεν μου αρέσει στην όλη κατασκευή…. Θα σου μιλήσουν οι «ειδικοί» μέσα από εδώ….. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71475 από Vasilis 1969
Ενας αεραγωγος βγαινει στο σαλονι που ειναι το τζακι και αλλοι τρεις σε αλλα δωματια. Ο αεραγωγος 7 μ. που φερνει το φρεσκο αερα τον ριχνει κατω χαμηλα απ οπου τραβαει το βεντιλατερ και δινεια αερα με δυο εξοδους στο θερμοθαλαμο. Τοσο φοβερα λαθη υπαρχουν; :( Εχουν σχεση ολα αυτα με το θερμοστατη; Γιατι κατα τα αλλα ευχαριστημενος ειμαι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #71482 από dimlyk
για λαθη στην εγκατασταση δεν εχω ιδεα
ετσι ομως οπως ειναι η εισαγωγη αερα φαινεται οτι δεν κυκλοφορει καθολου σχεδον με φυσικη ροη γι αυτο και αργει να ανεβασει θερμοκρασια
σ αυτη την περιπτωση αλλαζεις απλα την θεση του θερμοστατη . η συνεχιζεις να το δουλευεις στο μανιουαλ στην πιο χαμηλη ταχυτητα μεχρι να ανεβασει θερμοκρασια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Vasilis 1969

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ