Edilkamin Tekno 2: μυρωδιά κατά το άνοιγμα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63818 από papferes
Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω πάνω σε αυτό το θέμα παιδιά είναι ότι εγώ δεν έχω τετια προβλήματα από το τζάκι και ζεστάνει πολύ και τραβαη το πρόβλημα είναι αλλού όταν το ανοίγω να το βάλω ξύλα και το κλίσω μετά από λήγω μου μυρίζει καπνός ενώ δεν φαίνετε να βγάζει όταν το ανοίγω. Φώναξα αυτόν που το αγόρασα και τοποθέτησε δεν βγάλαμε άκρη. Έχει κανείς ιδέα τη μπορεί να φταίει γιατί άλλα ίδια που έχουνε δεν έχουν τετιο πρόβλημα
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64428 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Edilkamin Tekno 2: μυρωδιά κατά το άνοιγμα
Προσπάθησε να προσδιορίσεις όσο μπορείς το σημείο απ' το οποίο μυρίζει.

Πχ περσίδα φυσικήε ροής ή βεντιλατέρ, περιμετρικά πόρτας κλπ.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64453 από nextforbest
Καλησπερα φιλε μου.
Εχω ακριβως το ιδιο τζακι.Περυσι τους πρωτους μηνες που το πηρα μου το εκανε επειδη δεν ειχα μαθει τα κουσουρια του.
Εχει συρομενη πορτα και μαλλον οταν ανοιγεις ή κλεινεις την πορτα αποτομα μπορει να σκασει λιγο τσικνα.Θελει 1-2 δευτερολεπτα οταν ανοιγεις την πορτα να αφησεις μια χαραμαδα 1-2 ποντους και μετα την τραβας πανω τερμα σχετικα αργα.Το ιδιο και οταν την κλεινεις, την κατεβαζεις σχετικα αργα και στο τελος λιγο πριν κλεισει ακομα πιο σιγα.
Οταν μου το εκανε και εμενα δεν εβλεπα καθολου καπνο, μονο μια μυρωδια πηγαινε στα υπνοδοματια για λιγα λεπτα.

Offtopic :silly: Υποψην εχει μια κοφτρα καπναεριων (πριν το κλαπετο) το τζακι μας.Για να παρεις πιο μεγαλη αποδωση πρεπει να ειναι στην τελευταια σκαλα ανοιχτη(5η σκαλα).Απο το εργοστασιο σε ολα τα τζακια ειναι στην πρωτη σκαλα, εαν δεν εχεις προβλημα ελκυσμου καντο και θα δεις συμαντικη διαφορα!

FREE PM!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by nextforbest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64863 από papferes
Απαντήθηκε από papferes στο θέμα Edilkamin Tekno 2: μυρωδιά κατά το άνοιγμα
Το ξέρω αυτό με την κόφτρα την έκλισα και την ξανά άνοιξα για αυτήν την μυρουδιά.

Όσο για την πόρτα την συρόμενη έχω δοκίμασα και σιγά και τον αέρα κλείνω αλλά πάλη μου μυρίζει. Λέω να ανοίξω μια τρύπα από έξω για παραπάνω αέρα τη λέτε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64904 από nextforbest
Εαν ειναι καινουργιο το διαμερισμα και ειναι αεροστεγες πορτες παραθυρα και κλαπετο στον αποροφυτηρα τοτε μπορει να εχει καποιο θεμα.Για να μην τρυπας τσαμπα το σπιτι δοκιμασε οταν ανοιγεις την πορτα του τζακιου να εχεις το πιο κοντινο παραθυρο ή πορτα λιγο ανοιχτη να δεις εαν θα μυρισει.
Επισης πες μας περισοτερες πληροφοριες οπως υψος και διατομη καμιναδας, εξωτερικο αερα σου εχει φερει απο κατω απο το τζακι, σου μυριζει παντα ή μονο οταν το αναβεις στην αρχη ή στο 2ο γεμισμα?

FREE PM!!!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65046 από papferes
Απαντήθηκε από papferes στο θέμα Edilkamin Tekno 2: μυρωδιά κατά το άνοιγμα
Η καμινάδα μου είναι Φ250 και 6 μέτρα. Καπέλο μου έβαλε ένα το καλύτερο μου ηπε μονωμένη η καμινάδα. Το σπίτι έχει καλά κουφώματα έχω κλαπέτο στον αποροφητήρα. Έχω δοκιμάσει να ανοίξω πόρτα παράθυρο τα πάντα. Μόνο όταν το ανοίγω να βάλω ξύλα μυρίζει ούτε στην αρχή ούτε και τον αποροφητήρα να ανοίξω δεν μυρίζει τροβαη σαν τρελό το τζάκι. Τώρα μια τρύπα από έξω έχει το τζάκι και περνη αέρα για το μοτέρ που στέλνει μέσα ζεστό αερα όταν το ανοίξω. Μήπως να κάνω μια για να το βοηθήσω στο άνοιγμα να μην με πετάη καπνό? Η να αλλάξω το καπέλο αν και τραβάη και να βάλω αυτό που γυρίζει? Είναι πρόβλημα γιατί έχω νεογέννητο μάλης 25 ημερών και φοβάμαι μην το πειράξει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ