Laudel 700 Promo Aero: μόνωση αεραγωγών

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #58199 από jk
Laudel 700 promo aero.
Στους αεραγωγούς που πάνε στα δωμάτια τι μόνωση βάζουμε;Πάντως τώρα με εμφανή λαμαρίνα γαλβανιζέ δεν είμαι ευχαριστημένος. Δεν πετούσε ζεστό αέρα, αλλά χλιαρό.Εντάξει χτες τα ξύλα ήταν υγρά, θα το ξαναδώ.
Τι θερμοκρασία πρέπει να φτάνω σε 45 τετραγωνικά σαλόνι με αυτό το τζάκι;Πάτρα-οικοδομή του 1987 τελευταίος όροφος.
Και κάτι ακόμα:Το βεντιλατέρ(fc 810_v01) έχει 10 σκάλες.Στις πρώτες 9 ακούγεται καποιος ενοχλητικός βόμβος ενώ στη δέκατη, στο φουλ δηλαδή, σταματάει.Ο τζακάς μου είπε ότι ρετάρει, φυσιολογικό είναι και ότι αν κλείσω τη φούσκα και κάτω από το τζάκι θα μειωθεί ο θόρυβος.Ξέρει κανείς τιποτα γι'αυτό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #58214 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Laudel 700 Promo Aero: μόνωση αεραγωγών
υαλοβαμβακα , ο οποιος δουλευετε ευκολα (λιγο φαγουρα θα σε ποιασει χαχαχα)
Για την λαμαρινα , παω στοιχειμα δεν καταλαβε κανενας τι λες ......
Σκεπη εχεις ???? Αν οχι , που δεν εχεις , τοτε φανταζομαι μεσα εχεις 14-16 !!! Ε στο φτανει οσο θες , και οσο το ταιζεις , αλλα σε ογκο εσυ εχεις , 45Χ3= 135 κυβικα , και το δικο σου λεει 300οσια !!!
αρα κατι δεν εχεις καλα , μαλλον .......
Το μοτερ ετσι κανει οταν του κοβεις την φορα , σαν ζζζζζζζζζ , ετισ δεν ακουγετε !!!!
ΘΑ μειωθει παρα πολυ λιγο ο θορυβος .....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #58259 από jk
Απαντήθηκε από jk στο θέμα Laudel 700 Promo Aero: μόνωση αεραγωγών
Οι αεραγωγοι ειναι απο γαλβανιζε λαμαρινα και περνουν απο το ταβανι.Δεν ειναι καθολου μονωμενοι, ουτε εχω βαλει γυψοσανιδα ακομη.Οταν τους ντυσω θα ζεσταινει τα διπλανα δωματια;
Πάντως στα 7 μετρα στο σαλονι με καλα ξυλα με φουλ το μοτερ,η θερμοκρασια εφτασε τους 21.5 βαθμους.Τα δωματια ομως....΄
Ευχαριστω!
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jk. Αιτία: συμπληρωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #58267 από Grecu_
Απαντήθηκε από Grecu_ στο θέμα Laudel 700 Promo Aero: μόνωση αεραγωγών
Οι αεραγωγοί καλό θα ήταν να μονωθούν. Ο αέρας στους αεραγωγούς τι θερμοκρασία έχει?
Ο ανεμιστήρας τι χαρακτηριστικά έχει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #58268 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Laudel 700 Promo Aero: μόνωση αεραγωγών
δύσκολο το ρετιρε , που να ζεσταθει . Κοιτα τωρα η ζεστη αυτη που θελεις να μονώσεις ,βγαίνει απ τους αμονωτους αεραγωγούς στον χωρο σου παλι ! Αμα του μονώσεις , θα παει λιγη ζεστη παραπανω στα δωματια , αλλα θα σου ρίξει το σαλονι !
Παντος το τζακακι ειναι δυνατο , πρεπει να φτασεις 25 στο σαλονι , δοκίμασε με μπρικετες να δεις διαφορα (αν και δεν εχω και δεν τις γουσταρω , ειναι και ακριβες , αλλα εχω ξυλα απ τα πέρυσι και το ιδιο μου κανει , εσενα ??????)
Αν δεν δεις , μαλλον παιζει να μας βγαλεις καμια photo ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #58273 από jk
Απαντήθηκε από jk στο θέμα Laudel 700 Promo Aero: μόνωση αεραγωγών
Στην εξοδο τους δεν εχω βαλει θερμομετρο.Ειναι χλιαρος ο αερας όμως.Θα βαλω και θα το γραψω με την πρωτη ευκαιρια.Τι θερμοκρασια θα πρεπει να εχει στην εξοδο;
Ο ανεμιστηρας μου είπε ο αντιπρόσωπος οτι ειναι 650αρης.Ειναι διπλης εισοδου και παιρνει αερα και απ'εξω και απο το δωματιο.Στελνει αερα σε 2 δωματια, ενα στα 3 μετρα κι ενα στα 7.Ο αεραγωγος που ειναι στα 7 μετρα εχει στην εξοδο κι ενα ανεμιστηρα για ενισχυση.Ευχαριστω και παλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ