Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55778 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Μωρέ ολόκληρο το τεπόζιτο είναι μέσα στον χώρο των επιβατών, αλλά πάλι δεν μυρίζει τίποτα. Και αν η τάπα ήταν και αυτή μέσα στο αμάξι, θα μύριζε μόνο όταν βάζεις βενζίνη και πάλι 1-2 λεπτά μετά με ανοιχτά παράθυρα θα έφευγε και δεν θα ξαναμύριζε μέχρι το επόμενο γέμισμα.

Υπάρχει περίπτωση να κάνεις τόσο λάθος στο τάισμα, που να ντουμανιάζεις το σπίτι από την πόρτα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55784 από gagelak
Απαντήθηκε από gagelak στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Στη λαμαρινενια καμιναδα που υπηρχε απο το παλιο και ηταν 250, περασε μεσα 3 μετρα καινουρια σπιραλ φ180. Το κενο αναμεσα στις καμιναδες το εκλεισε με πετροβαμβακα. Απο την εξω μερια δεν εχει βαλει τιποτα. Ασε που η νεα καμιναδα ειναι κοντη και δεν φτανει μεχρι πανω στην παλια. Υπαρχει περιπτωση να γυριζουν τα καπναερια αναμεσα απο το κενο και να μυριζει το σπιτι? Εχεις να μου προτεινεις τι παρεμβαση πρεπει να κανουμε γισ να το διορθωσουμε?

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55787 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Θα σηκώσεις την Φ180 μέχρι πάνω και έξω από την παλιά. Με δικό της καπέλο πάνω και σφράγισμα το κενό ερμητικά. Κάτω την αφήνετε με τον πετροβάμβακα που έχει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55800 από gagelak
Απαντήθηκε από gagelak στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Στην ερωτηση μου γιατι δεν εβαλες μεγαλυτερη μου απαντησε οτι οι σπιραλ βγαιβουν μεχρι 3 μετρα. Σημφωνησε παντως οτι μπορει να οφειλεται εκει η μυρωδια και θα ερθει να μου το φτιαξει. Το προβλημα ειναι πως θα φτασει το σπιραλ εσωτερικα της παλιας καμιναδας για να κανει τη ματιση που χρειαζεται μεχρι εξω.
Ανοιγμα γυψοσανιδας δεν θα το αντεξω.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55889 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Το άνοιγμα της γυψοσανίδας όχι μόνο να το αντέξεις αλλά και να το επιβάλεις. Η εγκατάστασή σου είναι προς αποφυγή τουλάχιστον. Κινδυνεύεις για φωτιά στην καμινάδα έτσι όπως είναι φτιαγμένη. Το αν προχωρήσει και στο υπόλοιπο σπίτι εξαρτάται από τα υλικά της στέγης. Για να είσαι ασφαλής από το συγκεκριμένο πρέπει να περαστεί inox μονής ραφής από το τζάκι μέχρι επάνω, όπως σου έγραψε και ο Αστέρης πιο πάνω. Το σπιράλ inox (και όχι αλουμινίου) το χρησιμοποιούμε μόνο όταν δεν γίνεται αλλιώς (πχ κοντινές γωνίες σε περιορισμένο ύψος). Ανεβάζει το κόστος αλλά πρέπει να κοιμόμαστε και ήσυχοι.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Stavrax.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gagelak

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56045 από gagelak
Απαντήθηκε από gagelak στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Καλημέρα και σας ευχαριστώ για τις άμεσες και καίριες απαντήσεις σας!!!
Χθες το βράδυ επεξεργαζόμουν όσα μου είπατε και ένοιωθα πραγματικά ηλίθιος. Την κακοτεχνία την έβλεπα αλλά δε φανταζόμουν ότι είναι τόσο σημαντικό, έπρεπε να μου το επιβεβαιώσετε και εσείς για να το συνειδητοποιήσω. Τώρα!!άντε ξήλωνε γυψοσανίδες!!

Τώρα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν, αυτή η καμινάδα που αναφέρετε (μονής ραφής) και που θα του ζητήσω να μου βάλει, έχει το περιθώριο να στραβώσει λίγο για να περάσει μέσα στην παλιά, γιατί το τζάκι δεν είναι αλφαδιά με το στόμιο της παλιάς καμινάδας αλλά έχει τραβηχτεί δεξιά γύρω στους 10 πόντους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ