Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55678 από gagelak
Καλησπερα,
Θα ηθελα να σας ρωτησω εαν οταν λειτουργειτε τα τζακια σας, υπαρχει στο σπιτι αυτη η ανεπεσθητη μυρωδια καπνας που υποδηλωνει οτι στο χωρο υπαρχει τζακι, η δεν μυριζει ο χωρος καθολου. Εχω τοποθετησει στο χωρο μου, σε μερος που προειπηρχε τζακι απλο, ενα τζακι καλοριφερ της edilkamin. Απο την αποδωση του ειμαι πολυ ευχαριστημενος και το μονο που με προβληματιζει ειναι η μυρωδια στο σπιτι. Μηπως πρεπει να φερω τον τεχνικο για να δουμε το θεμα, η ειναι αυτη η μυρωδια κατα καποιο τροπο δικαιολογημενη και δεν αντιμετωπιζεται? Θα ηθελα τη συμβουλη σας για το τι πρεπει να κανω.


Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55738 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Ειδικά στο ισόγειο, που το τζάκι μου είναι με φυσική ροή και δεν ακούγεται τίποτα, δεν καταλαβαίνει κανείς ότι καίει τζάκι. Ούτε ίχνος μυρωδιάς, μόνο αν ανοίξω άτσαλα την πόρτα του και βγάλω εγώ έξω καπνό.

Έχεις διαρροή από κάποια ένωση της καμινάδας λογικά και καλό θα ήταν να το δεις το συντομότερο, δεν κάνει καλό σε τίποτα το άνοιγμα στην καμινάδα, τις περισσότερες φορές ρουφάει αέρα από το δωμάτιο και κρυώνει και η καμινάδα και το δωμάτιο, σε κάποιες πολύ ειδικές περιπτώσεις μπορεί να έχεις και επικίνδυνες καταστάσεις, μεγάλη διαρροή καπνού, διαρροή μονοξειδίου.

Φωνάζεις τον εγκαταστάτη να το διορθώσει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55753 από gagelak
Απαντήθηκε από gagelak στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.
Μπορεις ομως να μου το εξηγησεις λιγο ποιο αναλυτικα γιατι δεν καταλαβα τι εννοεις?
Απο που ακριβως υποπτευεσαι οτι μπορει να εχω διαρροη? Καποιο αλλο μελος μπορει να μου επιβεβαιωσει οτι δεν εχει στο σπιτι του καθολου μυρωδια?

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55759 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Στην σύνδεση εστίας-καμινάδας, ή στο επόμενο κομμάτι της καμινάδας. Η ερώτηση που κάνεις είναι άνευ λόγου, είναι αυτονόητο ότι δεν θα έπρεπε να μυρίζει τίποτα. Σαν να ρωτάς σε πόσων τα αυτοκίνητα μυρίζει μέσα βενζίνα...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55771 από gagelak
Απαντήθηκε από gagelak στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Αν στο αυτοκινητο σου η ταπα της βενζινης ηταν μεσα στο σαλονι θα το θεωρουσες τοσο αυτονοητο? Θα προσπαθησω να βρω τωρα τον τεχνικο που μου το τοποθετησε γιατι δεν θυμαμαι τι ακριβως εχει κανει και θα ενημερωσω μηπως μπορεις να βοηθησεις.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55777 από gagelak
Απαντήθηκε από gagelak στο θέμα Edilkamin υδραυλικό: μυρωδιά κάπνας
Λοιπον τον βρηκα στο τηλεφωνο και υποτευομαι οτι εχει κανει μεγαλη μ*****α.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ